30.11.2007, Martin Smotlacha

Dorost : Další vítězství doma

Páteční zápas dorostenecké extraligy mezi domácí Slávií a hostujícím týmem z Karlových Varů nabídl oboustranně výborný hokej. Zápas začali aktivněji hosté, tabulkově lepší tým. Domácí ale měli v zásobě tajnou zbraň ve formě Davida Palaščáka. Na první branku zápasu nahrál ve 13. minutě Jindřichu Barákovi. Druhou jeho přihrávku zužitkoval v půlce zápasu Michal Poletín, v poslední minutě zápasu se prosadil do prázdné branky. Skóre zápasu příznivěji pro hostující tým upravil ve 47. minutě Jaromír Kverka.

 
 
25.kolo, pátek 30.11.2007, Zimní stadion Eden, Slavia - Karlovy Vary
Slavia
Slavia
3:1(1:0 , 1:0 , 1:1)
Karlovy Vary
Karlovy Vary
 

Branky: 13. Jindřich Barák (David Palaščák), 30. Michal Poletín (David Palaščák), 47. Jaromír Kverka (Michal Konečný), 59. David Palaščák. Vyloučení: 4:8. Využití: 2-0. V oslabení: 0-0.

 

Slavia: Dlouhý - Doležal, Barák -C-, Krejčí, Humpolíček, Hruška, Novák, Sedláček, Krejčík, Poletín -A-, Koubek, Suchánek, Hellar, Wszolek, Chlapík, Cikánek, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák -A-, Müller, Süsser.

Karlovy Vary: Endal - Hluchý, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa -A-, Konečný, Liška, Funk -A-, Frk, Švec, Táborský, Putyera, Winkler, Vaněk, Tomeček, Vachovec, Kubáč, Kverka, Fusek -C-, Záhora.

 
 

Komentář

Do zápasu vstoupili rozhodně aktivněji hosté. V prvních čtyřech minutách utkání předváděli dobrý útočný tlak, kterému chybělo jen potřebné zakončení. Situace se začala měnit po vyloučení hostujícího Lišky, tehdy se domácí dostali do útoku. I přes to se do první vážné šance zápasu dostali karlovarští, při přečíslení se jim ale podařilo nastřelit jen obránce Humpolíčka. Od desáté minuty první třetiny se zdáli být útočně aktivnější domácí, také jim to vyneslo v čase 13:46 první branku zápasu. Z Palaščákovy přihrávky která vedla těsně před brankářem soupeře těžil Jindřich Barák. Slávisté se udržují v útočném pásmu Energií ale bez gólového úspěchu. Do šancí se dostávali hráči na obou stranách. Ale i přesto žádná z nich nebyla využita a hosté jsou stále nuceni bránit a tím pádem zůstat ve vlastní třetině.

Ve druhé třetině oba týmy pokračovali v opatrné hře. Do první vážnější šance se dostal Adam Chlapík, když koncem 24. minuty projel obranou soupeře jako nůž máslem, chyběla mu ale potřebné zakončení. O změnu stavu se postaral až Michal Poletín, přibližně v půlce zápasu. Po Palaščákově přihrávce vypálil zpoza branky na brusli brankáře Endala, ta se odrazila za čáru a vedení 2-0 bylo na světě. Druhou třetinu nabytou slávistickým útokem zakončila šance útočné dvojice Žejdl – Palaščák, ale nepodařilo sem jim ani na poněkolikáté prostřelit hostujícího Endala.

Do závěrečné třetiny nastupovali hosté z dvougólovým mankem. S tím se samozřejmě favorizovaný tým nechtěl smířit. Po stálém zvyšování útočného tlaku a po stále se vyšším počtu střel na domácího Dlouhého se konečně i hosté dočkali. Po 47 minutách hry dostal střelou od modré puk za brankovou čáru Jaromír Kverka. Napjatou situaci na ledě odlehčila 48. minuta, když si měli možnost hráči zahrát přímo během zápasu hokej s míčem na fotbal, ten omylem spadl přihlížejícím juniorům z Brna přímo na ledovou plochu. Do posledních minut zápasu se nepodařilo hostům vstřelit další, vyrovnávací gól, proto se rozhodli odvolat na poslední minutu utkání svého brankáře. To že se do prázdné brány snadno trefuje dokázal 45 vteřin před koncem zápasu David Palaščák, který si tak ke dvěma asistencím připsal i jeden gól.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"