06.01.2008, Jitka Čechová, Ondřej Huml

Dorost Slavie dobyl Mladou Boleslav

Mladé pušky Slavie si zpříjemnily lednovou neděli vítězstvím v Mladé Boleslavi. O svém triumfu rozhodly už v první třetině, ve které nasázely Středočechům hned tři branky. Domácí pak zápas zdramatizovali, na otočení výsledku však neměli dost sil.

 
 
33.kolo, pátek 4.1.2008, Mladá Boleslav, M. Boleslav - Slavia
M. Boleslav
M. Boleslav
3:4(1:3, 1:0, 1:1)
Slavia
Slavia
 

Branky a nahrávky: 9. Jiránek (Rys), 33. Lenc (Rys, Jiránek), 49. Škorík (Frolík, Warneke) – 4. Poletín (Novák), 12. Hertl (Palaščák, Barák), 16. Palaščák (Humpolíček), 46. Palaščák (Poletín, Hertl). Rozhodčí: Svoboda Tomáš - Goder, Prokop. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90.

 

M. Boleslav: Příhoda – Mozík, Švaříček, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim – Musil, Škorík, Hyka, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Frolík, Jankovský, Hájek, Sochor, Lenc, Holada

Slavia: Meravý – Hertl, Barák, Humpolíček, Hruška, Šíma, Novák, Sedláček, Krejčík – Poletín, Koubek, Suchánek, Hellar, Wszolek, Chlapík, Cikánek, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák, Süsser

 
 

Komentář

Hra byla na začátku utkání rychlá a přelévavá, do útočných třetin svého soupeře se dostávaly oba týmy, i když nutno podotknout, že Mladá Boleslav hrozila na území Slávie mnohem důrazněji. V téměř tutové šanci se ocitl Jiránek, který pálil do prázdné branky. Gólman Meravý ovšem předvedl akrobatický zákrok a skokem puk na poslední chvíli vyrazil. A z prvního rychlého brejku sešívaných vzešlo ono známé pravidlo „nedáš – dostaneš“. Po přihrávce od mantinelu skóroval Michal Poletín a první gól zápasu byl na světě. Boleslavští se pak trochu trápili ve dvojnásobné přesilovce. Jediná, zato ale gólová, kombinace jim vyšla až v okamžiku, kdy jeden z vyloučených už vstupoval na led. Do horního roku brány mířil přesně Tomáš Jiránek. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel příliš dlouho. Mladoboleslavskou obranou se prosmýkl Tomáš Hertl, a přestože si při tom málem vykloubil obě ruce, kotouč do brány dostal. Středočechy to tentokrát do kolen nesrazilo, v útoku bojovali ze všech sil, Meravý však doslova kouzlil. O to smutnější pak bylo, že z jediného brejku odskočila Slávie už o dvě branky. Gól si připsal David Palaščák.

Do druhé třetiny vstoupili hosté v červenobílých dresech o dost pasivněji a Boleslav si tak vypracovala o dost více prostoru v útoku. Byla proto škoda, že se puk ve většině případů kutálel jen podél hrazení a pokud už se dostal před bránu, putoval zase rychle pryč. I tak ale měli hráči v zelenobílém jednoznačně navrch, problém zůstával pouze v koncovce. Teprve po dvanácti minutách boje přišel tolik kýžený gól. Bujarý pokřik a jásot vypukl na boleslavské střídačce i ochozech, na 2:3 totiž snížil doklepem puku ze vzduchu Radan Lenc. A tlak Boleslavy pokračoval. Na svatyni gólmana Meravého se hnal například Rys, kotoulem ovšem místo puku umístil do sítě sebe. Stejně tak ani Belay neměl mnoho štěstí. Prošel sice přes obranu, brankář ho ovšem dál nepustil.

Boleslav vystartovala do závěru utkání podobným způsobem, jakým hrála celou druhou třetinu. Jejich přímý nálet na další vyrovnání zhatilo ale už na začátku 52. minuty vyloučení, během něhož toho Slávie sice mnoho nepředvedla, o mnoho více ale zahrozila po jeho vypršení a to více než úspěšně. Pražené odskočili Mladoboleslavským opět o dvě branky po gólu Davida Palaščáka. V tomto okamžiku se bojovnost Středočechů projevila nejvíc. Každý jiný by to už možná vzdal, hráči v zelenobílých dresech ale ne. S urputností mravenců se znovu začali probíjet do útočné třetiny, dokud nepřišlo opětovné snížení. Branku si do statistik zapíše Stanislav Škorík. Tím ale jakákoli gólová aktivita zúčastněných skončila. Boleslav dělala v závěru zápasu maximum, po vyloučení jednoho z hráčů ale hra bez brankáře ztratila smysl. I tak to například zkoušel Belay, jeho snaha a snaha jeho kolegů ale vyšla naprázdno.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"