13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
6.1.2008

Dorost Slavie dobyl Mladou Boleslav

33.kolo, pátek 4.1.2008, M. Boleslav - Slavia
M. Boleslav
3:4
1:3, 1:0, 1:1
Slavia

Branky a nahrávky: 9. Jiránek (Rys), 33. Lenc (Rys, Jiránek), 49. Škorík (Frolík, Warneke) – 4. Poletín (Novák), 12. Hertl (Palaščák, Barák), 16. Palaščák (Humpolíček), 46. Palaščák (Poletín, Hertl). Rozhodčí: Svoboda Tomáš - Goder, Prokop. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90.

Sestavy

M. Boleslav

Příhoda – Mozík, Švaříček, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim – Musil, Škorík, Hyka, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Frolík, Jankovský, Hájek, Sochor, Lenc, Holada

Slavia

Meravý – Hertl, Barák, Humpolíček, Hruška, Šíma, Novák, Sedláček, Krejčík – Poletín, Koubek, Suchánek, Hellar, Wszolek, Chlapík, Cikánek, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák, Süsser

Mladé pušky Slavie si zpříjemnily lednovou neděli vítězstvím v Mladé Boleslavi. O svém triumfu rozhodly už v první třetině, ve které nasázely Středočechům hned tři branky. Domácí pak zápas zdramatizovali, na otočení výsledku však neměli dost sil.

Hra byla na začátku utkání rychlá a přelévavá, do útočných třetin svého soupeře se dostávaly oba týmy, i když nutno podotknout, že Mladá Boleslav hrozila na území Slávie mnohem důrazněji. V téměř tutové šanci se ocitl Jiránek, který pálil do prázdné branky. Gólman Meravý ovšem předvedl akrobatický zákrok a skokem puk na poslední chvíli vyrazil. A z prvního rychlého brejku sešívaných vzešlo ono známé pravidlo „nedáš – dostaneš“. Po přihrávce od mantinelu skóroval Michal Poletín a první gól zápasu byl na světě. Boleslavští se pak trochu trápili ve dvojnásobné přesilovce. Jediná, zato ale gólová, kombinace jim vyšla až v okamžiku, kdy jeden z vyloučených už vstupoval na led. Do horního roku brány mířil přesně Tomáš Jiránek. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel příliš dlouho. Mladoboleslavskou obranou se prosmýkl Tomáš Hertl, a přestože si při tom málem vykloubil obě ruce, kotouč do brány dostal. Středočechy to tentokrát do kolen nesrazilo, v útoku bojovali ze všech sil, Meravý však doslova kouzlil. O to smutnější pak bylo, že z jediného brejku odskočila Slávie už o dvě branky. Gól si připsal David Palaščák.

Do druhé třetiny vstoupili hosté v červenobílých dresech o dost pasivněji a Boleslav si tak vypracovala o dost více prostoru v útoku. Byla proto škoda, že se puk ve většině případů kutálel jen podél hrazení a pokud už se dostal před bránu, putoval zase rychle pryč. I tak ale měli hráči v zelenobílém jednoznačně navrch, problém zůstával pouze v koncovce. Teprve po dvanácti minutách boje přišel tolik kýžený gól. Bujarý pokřik a jásot vypukl na boleslavské střídačce i ochozech, na 2:3 totiž snížil doklepem puku ze vzduchu Radan Lenc. A tlak Boleslavy pokračoval. Na svatyni gólmana Meravého se hnal například Rys, kotoulem ovšem místo puku umístil do sítě sebe. Stejně tak ani Belay neměl mnoho štěstí. Prošel sice přes obranu, brankář ho ovšem dál nepustil.

Boleslav vystartovala do závěru utkání podobným způsobem, jakým hrála celou druhou třetinu. Jejich přímý nálet na další vyrovnání zhatilo ale už na začátku 52. minuty vyloučení, během něhož toho Slávie sice mnoho nepředvedla, o mnoho více ale zahrozila po jeho vypršení a to více než úspěšně. Pražené odskočili Mladoboleslavským opět o dvě branky po gólu Davida Palaščáka. V tomto okamžiku se bojovnost Středočechů projevila nejvíc. Každý jiný by to už možná vzdal, hráči v zelenobílých dresech ale ne. S urputností mravenců se znovu začali probíjet do útočné třetiny, dokud nepřišlo opětovné snížení. Branku si do statistik zapíše Stanislav Škorík. Tím ale jakákoli gólová aktivita zúčastněných skončila. Boleslav dělala v závěru zápasu maximum, po vyloučení jednoho z hráčů ale hra bez brankáře ztratila smysl. I tak to například zkoušel Belay, jeho snaha a snaha jeho kolegů ale vyšla naprázdno.

Autor Jitka Čechová, Ondřej Huml
Nepřehlédněte
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více