03.02.2019, Martin Kamenik

Dorost ani na pátý pokus nepřetlačil indiány, bod má však z nadstavby

S Plzní se sešívaným dorostencům v sezóně nedaří. I páté střetnutí mezi těmito celky skončilo výhrou západočeského celku. Mladíkům z Edenu se nepodařilo dohnat ztrátu z první třetiny. Šimon Rulc sice zapsal čtyři kanadské body, ale na větší bodový zisk to nestačilo. Slavii se ale podařilo nadstavbové prodloužení, a tak Pražané neodjíždějí ze západu Čech s prázdnou.

A12, sobota 2.2.2019, Home Monitoring Aréna, Plzeň - Slavia
Plzeň
6:3(3:1, 1:0, 2:2 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kupčo (Václavík, Soukup), 13. Korčák (Holý, Páník), 18. Hauser (Korčák), 34. Václavík (Korčák), 42. Korčák (Hauser, Jiříček), 59. Václavík (Hauser) – 8. Hofmann, 52. Hofmann (Rulc, Srdínko), 53. Rulc (Slavíček), 63. Vlasák (Slavíček, Rulc). Rozhodčí: Valenta – Flegl, Charvát. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Plzeň: Bočan – Jánský, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník, Houdek – Hauser, Korčák, Dvořák, Dáňa, Soukup, Holý, Václavík, Šiler, Kupčo.

Slavia: Pittr – Dráb, Srdínko, Svoboda, Hrdlička, Palát, Kluch – Malínek, Greguss, Štancl, Hamršmíd, Slaviček, Skoupý, Hofmann, Vlasák, Rulc, Krásný.

V zápase mezi Plzní a Slavií se na první branku čekalo jen do 3. minuty, kdy domácí nekompromisně udeřili a dostali se d vedení. Lubomír Kupčo zpracoval parádní přihrávku mezi kruhy a pohodlně zavěsil pod horní tyčku.

Sešívaná odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. V čase 07:13 se v předbrankovém prostoru skvěle zorientoval Jakub Hofmann a ranou pod víko nedal Bočanovi šanci. Plzeň si však nenechala vyrovnání líbit a ještě před první sirénou dokázala dvakrát skórovat. Nejprve rozvlnil síť za Pittrovými zády Matěj Korčák, který vybojoval puk u levé tyčky a zacílil zblízka přesně za brankovou čáru.

Následně navýšil vedení Petr Hauser. Ten po Korčákově přihrávce od modré vypálil z mezikruží prudkou dělovku, jež skončila v hostující kleci. Indiáni ani přes slibný náskok nechtěli ponechat nic náhodě a v polovině zápasu pozměnili skóre znovu. Tomáš Václavík ujel v čase 33:22 do samostatného úniku, který proměnil střelou do pravého horního rohu.

Pro Slavii přišel další pomyslný hřebíček do rakve zkraje závěrečné třetiny. Na začátku 42. minuty domácí zužitkovali přesilovou hru a po projektilu Matěje Korčáka z oblasti mezi kruhy získali už čtyřbrankové vedení.

Sešívaní se však nevzdali a soupeře ještě notně potrápili. V čase 51:20 se při vlastním oslabení dostal za všechny obránce domácích Jakub Hofmann a svou sóloakci vyšperkoval skvělou ranou k pravé tyči.

O minutu a pár vteřin později se červenobílý celek radoval znovu. Kotouč si na ose hřiště zpracoval Šimon Rulc a ranou z voleje prostřelil Bočana. Stíhací jízdu však utnul šestý zásah indiánů, o který se v 59. minutě postaral Tomáš Václavík. Domácí útočník to zkusil od modré, Pittrovi puk přeskočil hokejku a zapadl do brány.

Sešívaní si spravili chuť alespoň v následném prodloužení. V čase 62:32 vybojoval prémiový bod Marek Vlasák, jenž si Slavíčkově pokusu vyjel pro odražený kotouč a přesnou dorážkou rozjásal slávistickou střídačku.