11.01.2008, Lukáš Souček

Dorost bodoval v Hradci naplno

Dorostenci Slavie zajížděli v pátek na led Hradce Králové. Do vedení se dostali již v první třetině zásluhou Jana Koubka. To navíc navýšil ve 33. minutě Tomáš Hertl. Slávistický útočník ještě v tu chvíli netušil, že vsítil vítěznou branku. Hradec totiž ve druhé třetině jen snížil a na vyrovnání už nedosáhl. Slavia tak zvítězila 1:2 a připisuje si do tabulky všechny tři body.

35.kolo, pátek 11.1.2008, Hr. Králové - Slavia
Hr. Králové
1:2(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Matějček (Vlček J.) - 16. Koubek (Žejdl, Wszolek), 33. Hertl (Poletín). Rozhodčí: Chlaň - Plch, Holeček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Hr. Králové: Kotrla - Sobotka, Vaněk, Kusák, Karlík, Červený, Pánek, Kopsa - Šebek, Vlček Jan, Šafránek, Vlček Ondřej, Juráň, Macháň, Christ, Půlpán, Matějček, Valášek, Bartoš, Filip.

Slavia: Dlouhý - Doležal, Barák, Humpolíček, Hruška, Šíma, Sedláček Krejčík - Poletín, Koubek, Hertl, Suchánek, Hellar, Wszolek, Cikánek, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák, Sůsser.

Obě mužstva nastoupila do zápasu v rychlém tempu, šance si ale oba týmy vytvářely jen velmi zřídka. Brankáři měli v prvních minutách zápasu docela jednoduchou roli. Útočníci totiž většinou pálili z uctivé vzálenosti. Hned první vážnější akce skončila gólem. Hradečtí ztratili v útočném pásmu kotouč a tři slávističtí útočníci mířili sami na jediného hradeckého obránce. Hostující útok si několikrát vyměnil kotouč, až Jan Koubek střelou těsně nad ledem trefil mezeru mezi betony přesouvajícího se Tomáše Kotrly. Ve stejné minutě prošel přes hradecké zadáky Petr Sůsser, ale druhý gólový úspěch pro Slavii nezařídil.

V čase 32:25 propasíroval kotouč za brankovou čáru z velkého úhlu Tomáš Hertl a hosté vedli o dvě branky. Ve 36. minutě se natlačil před brankáře Dlouhého Aleš Půlpán, ale skórovat se mu nepodařilo. O minutu později se přece jen domácí kontaktního gólu dočkali. Ondřej Matějček zamířil přesně mezi betony hostujícího brankáře a střelou po ledě snířil na 1:2. V tu chvíli měl domácí celek navrch a toužil po vyrovnání. Zkušené mužstvo Slavie ale další komplikace nepřipustilo.

Třetí třetina měla napsaný jasný scénař. Slavie navíc nabídla hradeckému celku tři přesilové hry. Ani ty ale nevedly k vyrovnání. Hradečtí si sice vytvořili několik slibných šancí, ale Jan Dlouhý už za svá záda žádný kotouč nepustil. Minutu před závěrečnou sirénou zkusili domácí štěstí v power-play, ale také neúspěšně. Slavia odolala tlaku, ubránila hubený náskok a odváží si z Hradce Králové tři body za těsné vítězství.