13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
6.10.2007

Dorost porazil Jihlavu

12.kolo, sobota 6.10.2007, Slavia - Jihlava
Slavia
4:2
2:0, 1:0, 1:2
Jihlava

Branky a nahrávky: 18. Palaščák (Žejdl), 20. Žejdl (Palaščák), 24. Chlapík (Süsser, Mavrojanidis), 46. Mavrojanidis (Suchánek) - 54. Polcar (Vysloužil), 59. Malec (Zeman). Vyloučení: 9:7, navíc Zeman(JIH), Barák(SLA) - 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.

Sestavy

Slavia

Dlouhý (Mouček) - Doležal, Tichý, Barák(C), Krejčí, Humpolíček, Hruška, Sedláček, Krejčík - Poletín, Koubek, Suchánek, Hellar, Wszolek, Cikánek, Chlapík, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák, Müller, Süsser

Jihlava

Šťastný (Klimeš) - Šidlík, Musil, Cirhan, Kolda, Kvasnička, Hejl - Matějka, Kuřítko, Peška, Malec, Vysloužil, Zeman, Polcar(C), Kasalý, Mikeš

P r a h a - Slávističtí dorostenci na rozdíl od pátečního zápasu nastoupili do sobotního utkání zodpovědněji. Na konci první třetiny zařídila dvojice Žejdl Palaščák dvou brankové vedení. To ve druhé třetině ještě navýšil Adam Chlapík, hráč ročníku 1994, který skóroval i proti Třebíči. Letošní dorost jinak hrají především hráči ročníku 91 a 92. Včerejší střelec hattricku Mavrojanidis skóroval i dnes a Slavia vedla už 4:0. Během posledních šesti minut třetí třetiny dokázali hosté ještě snížit na rozdíl dvou branek, ale to už bylo z jejich strany vše. Slávisté si tak připsali úplný bodový zisk.

Během prvních patnácti minut utkání hrály oba celky spíše obrannou hru. Nikdo nechtěl dostat první gól. Díky tomu diváci v Edenu museli čekat sedmnáct minut na první změnu stavu. Tehdy se z protiútoku dostal Lukáš Žejdl po levé straně s pukem do útočného pásma, přihrál na místo mezi kruhy, odkud mířil přesně David Palaščák. Tato první branka domácím viditelně pozvedla sebevědomí a výsledkem byla druhá branka Slavie. Ta padla v přesilové hře, jen dvě minuty po té první. Jejím autorem byl tentokrát Lukáš Žejdl, kterému během přečíslení nahrál David Palaščák.

Do druhé třetiny, během které se rozdalo celkem čtrnáct trestných minut, nastoupil tým Jihlavy s jedním hráčem na trestné lavici. Jejich snaha o kontaktní gól se nesetkala během druhé třetiny s úspěchem. To Slavie byla ve svých útočných snahách úspěšnější. Tři minuty po začátku druhé třetiny předvedl Sűsser ukázkovou hru u mantinelu. Tu zakončil přihrávkou na nejmladšího hráče svého týmu, Adama Chlapíka, který nadvakrát prostřelil jinak dobře chytajícího brankáře hostů, Šťastného. 3-0. Ve zbytku druhé třetiny se několika dobrými zákroky blýskli oba brankáři.

Začátkem poslední třetiny výrazně ubylo dvouminutových trestů. Hře začali dominovat hostující útočníci. Ránu jejich ofenzivnímu snažení ovšem zasadili po pěti minutách hry Suchánek s Mavrojanidisem. Právě oni dva se během vlastního oslabení dostali do brejku. Suchánek přihrál Georgu Mavrojanidisovi a ten se trefil přesně. Dukla se ale ani za stavu 4-0 nevzdávala a nadále pokračovala v útoku. Připravit domácího brankáře Dlouhého o čisté konto se podařilo Dukle v 53. minutě. Vysloužil poslal ukázkovou přihrávku na před brankou postaveného Michaela Polcara, který střelou z první snížil na 4-1. Dalších pět minut zápasu se počtem trestů podobalo druhé třetině. Dukla Jihlava opět prokázala bojovnost. Během přesilovky 4 na 3, necelých 70 vteřin před koncem utkání, překonal Ondřej Malec domácího brankáře podruhé. Asistenci si připsal Adam Zeman.
Autor Martin Smotlacha, Adam Vandrovec
Nepřehlédněte
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více