06.10.2007, Martin Smotlacha, Adam Vandrovec

Dorost porazil Jihlavu

P r a h a - Slávističtí dorostenci na rozdíl od pátečního zápasu nastoupili do sobotního utkání zodpovědněji. Na konci první třetiny zařídila dvojice Žejdl Palaščák dvou brankové vedení. To ve druhé třetině ještě navýšil Adam Chlapík, hráč ročníku 1994, který skóroval i proti Třebíči. Letošní dorost jinak hrají především hráči ročníku 91 a 92. Včerejší střelec hattricku Mavrojanidis skóroval i dnes a Slavia vedla už 4:0. Během posledních šesti minut třetí třetiny dokázali hosté ještě snížit na rozdíl dvou branek, ale to už bylo z jejich strany vše. Slávisté si tak připsali úplný bodový zisk.

12.kolo, sobota 6.10.2007, Zimní stadion Eden, Slavia - Jihlava
4:2(2:0, 1:0, 1:2)
Jihlava

Branky a nahrávky: 18. Palaščák (Žejdl), 20. Žejdl (Palaščák), 24. Chlapík (Süsser, Mavrojanidis), 46. Mavrojanidis (Suchánek) - 54. Polcar (Vysloužil), 59. Malec (Zeman). Vyloučení: 9:7, navíc Zeman(JIH), Barák(SLA) - 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.

Slavia: Dlouhý (Mouček) - Doležal, Tichý, Barák(C), Krejčí, Humpolíček, Hruška, Sedláček, Krejčík - Poletín, Koubek, Suchánek, Hellar, Wszolek, Cikánek, Chlapík, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák, Müller, Süsser

Jihlava: Šťastný (Klimeš) - Šidlík, Musil, Cirhan, Kolda, Kvasnička, Hejl - Matějka, Kuřítko, Peška, Malec, Vysloužil, Zeman, Polcar(C), Kasalý, Mikeš

Během prvních patnácti minut utkání hrály oba celky spíše obrannou hru. Nikdo nechtěl dostat první gól. Díky tomu diváci v Edenu museli čekat sedmnáct minut na první změnu stavu. Tehdy se z protiútoku dostal Lukáš Žejdl po levé straně s pukem do útočného pásma, přihrál na místo mezi kruhy, odkud mířil přesně David Palaščák. Tato první branka domácím viditelně pozvedla sebevědomí a výsledkem byla druhá branka Slavie. Ta padla v přesilové hře, jen dvě minuty po té první. Jejím autorem byl tentokrát Lukáš Žejdl, kterému během přečíslení nahrál David Palaščák.

Do druhé třetiny, během které se rozdalo celkem čtrnáct trestných minut, nastoupil tým Jihlavy s jedním hráčem na trestné lavici. Jejich snaha o kontaktní gól se nesetkala během druhé třetiny s úspěchem. To Slavie byla ve svých útočných snahách úspěšnější. Tři minuty po začátku druhé třetiny předvedl Sűsser ukázkovou hru u mantinelu. Tu zakončil přihrávkou na nejmladšího hráče svého týmu, Adama Chlapíka, který nadvakrát prostřelil jinak dobře chytajícího brankáře hostů, Šťastného. 3-0. Ve zbytku druhé třetiny se několika dobrými zákroky blýskli oba brankáři.

Začátkem poslední třetiny výrazně ubylo dvouminutových trestů. Hře začali dominovat hostující útočníci. Ránu jejich ofenzivnímu snažení ovšem zasadili po pěti minutách hry Suchánek s Mavrojanidisem. Právě oni dva se během vlastního oslabení dostali do brejku. Suchánek přihrál Georgu Mavrojanidisovi a ten se trefil přesně. Dukla se ale ani za stavu 4-0 nevzdávala a nadále pokračovala v útoku. Připravit domácího brankáře Dlouhého o čisté konto se podařilo Dukle v 53. minutě. Vysloužil poslal ukázkovou přihrávku na před brankou postaveného Michaela Polcara, který střelou z první snížil na 4-1. Dalších pět minut zápasu se počtem trestů podobalo druhé třetině. Dukla Jihlava opět prokázala bojovnost. Během přesilovky 4 na 3, necelých 70 vteřin před koncem utkání, překonal Ondřej Malec domácího brankáře podruhé. Asistenci si připsal Adam Zeman.