Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
8.12.2018

Dorostenci ztratili dobře rozehraný zápas v Plzni

A2, sobota 8.12.2018, Plzeň - Slavia
Plzeň
3:2p
1:2, 0:0, 1:0 - 1:0
Slavia

Branky a nahrávky: 2. Špaček (Kupčo, Hauser), 58. Kupčo (Špaček, D. Soukup), 65. Václavík (Jánský) – 11. Malínek (Vymětal), 16. Malínek (Rulc, Hrdlička). Rozhodčí: Šperl – Brejcha, Bernard. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Sestavy

Plzeň

Bočan – Hodinář, Kanta, Matoušek, Jánský, Jiříček, Špaček – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Václavík, Kaiser, Kupčo, Kreuzmann.

Slavia

Janura – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko, Hrdlička, Palát – Svoboda, Malínek, Greguss, Jokl, Altrichter, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Rulc, Vymětal.

Slávističtí dorostenci dlouhou část utkání v Plzni vedli. Po dvou brankách Vojtěcha Malínka byli ve vedení od šestnácté minuty. Indiáni však v 58. minutě vyrovnali. V nastavení rozhodli o své výhře pouhé čtyři vteřiny před koncem. Sešívaní si tak odváží z Home Monitoring Arény alespoň jeden bod za prohru po prodloužení.

Nejstarší mládežníci pražské Slavie do zápasu nevstoupili nejlépe a již ve druhé minutě inkasovali. Indiáni sešívané přitlačli do vlastního pásma, kde dostal kousek od modré nabito David Špaček a kotouč se zastavil až v síťi za zády Patrika Janury.

Hosté se však postupně začali vymaňovat z tlaku a výsledkem toho byla v čase 10:41 vyrovnávací branka. Pěknou akci předvedla dvojice Vojtěch Malínek - Matěj Vymětal. Hráči se navzájem překřížili v útočeném pásmu a následnou střelu Vymětala nechytatelně tečoval Malínek, avšak slávistům bylo o chvíli později ještě lépe. To si v šestnácté minutě na nahození Šimona Rulce sjel před branku opět Vojtěch Malínek a nadvakrát překonal Davida Bočana podruhé.

Jak v první, tak i ve druhé třetině podávali dobré výkony hlavně gólmani. David Bočan s Patrikem Janurou hatili střelcům jejich pokusy a dlouho se hrálo bez další vstřelené branky. Jak Tomáš Václavík, tak na druhé straně Vojtěch Malínek, pro kterého to mohl být hattrick, si vylámali zuby na brankářích. Sešívaní navíc nevyužili v závěru druhé částí dlouhou přesilovou hru 5 na 3.

V 54. minutě mohl rozhodnout Jakub Hofmann, Bočana ale střelou pod horní tyč nepřekonal. Bohužel však udeřilo na opačné straně. David Špaček střílenou přihrávkou našel před Janurou Lubomíra Kupča a ten se v čase 57:12 nemýlil – 2:2.

I prodloužení bylo pro sešívané hokejisty nešťastné. Čtyři sekundy před koncem se Plzni podařilo dotlačit puk za Janurova záda. Aktivní byl na sešívaném brankovišti Tomáš Václavík, který dorážkou rozhodl.

Autor Martin Kamenik
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více
MLÁDEŽ 25.5.2020

PANE TRENÉRE: Na draftu je pořádný frmol, přibližuje skaut Minnesoty Benýšek

K trénování ve Slavii se dostal před šesti lety, když s hokejem začínal jeho syn. Ladislav Benýšek (na fotce vlevo) započal svoji trenérskou kariéru s přípravkou, kterou v uplynulé sezoně dotáhl do ...

Číst více