08.12.2018, Martin Kamenik

Dorostenci ztratili dobře rozehraný zápas v Plzni

Slávističtí dorostenci dlouhou část utkání v Plzni vedli. Po dvou brankách Vojtěcha Malínka byli ve vedení od šestnácté minuty. Indiáni však v 58. minutě vyrovnali. V nastavení rozhodli o své výhře pouhé čtyři vteřiny před koncem. Sešívaní si tak odváží z Home Monitoring Arény alespoň jeden bod za prohru po prodloužení.

A2, sobota 8.12.2018, Home Monitoring Aréna , Plzeň - Slavia
Plzeň
3:2p(1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Špaček (Kupčo, Hauser), 58. Kupčo (Špaček, D. Soukup), 65. Václavík (Jánský) – 11. Malínek (Vymětal), 16. Malínek (Rulc, Hrdlička). Rozhodčí: Šperl – Brejcha, Bernard. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Plzeň: Bočan – Hodinář, Kanta, Matoušek, Jánský, Jiříček, Špaček – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Václavík, Kaiser, Kupčo, Kreuzmann.

Slavia: Janura – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko, Hrdlička, Palát – Svoboda, Malínek, Greguss, Jokl, Altrichter, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Rulc, Vymětal.

Nejstarší mládežníci pražské Slavie do zápasu nevstoupili nejlépe a již ve druhé minutě inkasovali. Indiáni sešívané přitlačli do vlastního pásma, kde dostal kousek od modré nabito David Špaček a kotouč se zastavil až v síťi za zády Patrika Janury.

Hosté se však postupně začali vymaňovat z tlaku a výsledkem toho byla v čase 10:41 vyrovnávací branka. Pěknou akci předvedla dvojice Vojtěch Malínek - Matěj Vymětal. Hráči se navzájem překřížili v útočeném pásmu a následnou střelu Vymětala nechytatelně tečoval Malínek, avšak slávistům bylo o chvíli později ještě lépe. To si v šestnácté minutě na nahození Šimona Rulce sjel před branku opět Vojtěch Malínek a nadvakrát překonal Davida Bočana podruhé.

Jak v první, tak i ve druhé třetině podávali dobré výkony hlavně gólmani. David Bočan s Patrikem Janurou hatili střelcům jejich pokusy a dlouho se hrálo bez další vstřelené branky. Jak Tomáš Václavík, tak na druhé straně Vojtěch Malínek, pro kterého to mohl být hattrick, si vylámali zuby na brankářích. Sešívaní navíc nevyužili v závěru druhé částí dlouhou přesilovou hru 5 na 3.

V 54. minutě mohl rozhodnout Jakub Hofmann, Bočana ale střelou pod horní tyč nepřekonal. Bohužel však udeřilo na opačné straně. David Špaček střílenou přihrávkou našel před Janurou Lubomíra Kupča a ten se v čase 57:12 nemýlil – 2:2.

I prodloužení bylo pro sešívané hokejisty nešťastné. Čtyři sekundy před koncem se Plzni podařilo dotlačit puk za Janurova záda. Aktivní byl na sešívaném brankovišti Tomáš Václavík, který dorážkou rozhodl.