13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
12.12.2004

Dukla vyloupila Eden

30.kolo, sobota 11.12.2004, Slavia - Jihlava
Slavia
2:3
1:1, 1:0, 0:2
Jihlava

Branky: 10. Doležal (Pavel), 21. Svoboda (Macháček) - 11. Čížek (Dolana), 42. Dolana (Čížek), 50. Dušátko (Dolana)
Vyloučení: 4:5, navíc Chalupa - OT 10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Sestavy

Slavia

Bezunk - Višňák, Borůvka, Charousek, Drbohlav, Březina, Lang, Beránek, Prostředník - Ondráček, Doležal, Pavel, Svoboda, Endál, Macháček(C), Stromko, Klimeš, Havlín, Jonáš, Polakovič

Jihlava

Schwamberger - Jelínek, Dvořák, Chalupa, Čížek, Bradáč, Krča, F. Hrbatý, Dušátko, Dolana(C), J. Hrbatý, Tichý, Skála, Rezek, Havel, Hřeben

Do Edenu přijel nováček extraligy Dukla Jihlava i s exslávistou Martinem Čížkem. Slavii se herně nevydařila první třetina. Skóre otevřel v 10. minutě Jiří Doležal ml.. Na 1:1, o dvě minuty později, vyrovnal právě bývalý obránce pražského klubu Martin Čížek. Druhá třetina patřila jednoznačně domácímu týmu a jen jediná vstřelená branka Svobody v této části neodpovídá průběhu hry. V závěrečné třetině se role otočili a Dukla si dvěma góly zajistila zisk všech bodů.

Utkání začalo vyloučení Charouska a následnou přesilovou hrou Jihlavy. Početní výhoda moc vzrušení nepřinesla, snad jen střelu exslávisty Martina Čižka, kterou Bezunk vyrazil lapačkou. Během prvních sedmi minut zápasu se třikrát vylučovalo, což se také promítlo na průběhu hry. Z první branky se utkání se mohli radovat domácí borci. Pavel vystřelil z pravého kruhu po zemi a Jiří Doležal těsně před Schwambergerem dodal střele potřebný důraz, aby prošla jihlavského brankáři mezi betony. Za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. Dolana na sebe natáhl hned tři slávisty a nabídl puk mezi kruhy a dost volného prostoru Čížkovy, který trefil přesně pravý horní růžek Bezunkovy branky. Hra byla vyrovnaná. Mírnější převahu měl domácí tým. V první třetině bylo k vidění mnoho přesilovek.

Slavii se podařil vstup do druhé třetiny. Po 59 vteřinách propálil Tomáš Svoboda střelou po zemi Schwambergera. Slavia začala svého soupeře přehrávat. Domácí byli jasně lepší celkem a Dukla se jen bránila. Vyloučení Slavie a přesilová hra pro Jihlavu zabrzdila tlak pražanů. Domácí sice oslabení zvládli na výbornou, ale návrat k předchozímu náporu byl velice pozvolný. Slávističtí střelci v průběhu druhé třetiny spálili několik vyložených šancí.

Úvod poslední části patřil Dukle. Čížek vystřelil od modré čáry a těsně před Bezunkem změnil směr puku kapitán Jihlavy Dolana. Hosté posíleni vstřelenou brankou začali Slavii přehrávat. Ve 45. minutě při přesilové hře, měli slávisté dvě vyložené šance. Svoboda však v pádu netrefil bránu a Březinovu střelu zastavila mrštná Schwambergerova lapačka.Na ledě se při prostřídávání obrané dvojice potkali dva, v juniorech nedávno debutující, dorostenci, nedohodli se kdo bude napadat a Jan Dušátko tak měl dost času vystřelit. Střelou k tyči překvapil slávistického gólmana a poslal Duklu do vedení. V 53. minutě předvedl Bezunk ve svém brankovišti několik akrobatických kousků. Trenéři se poměrně brzo odhodlali ke hře bez brankáře a to v čase 57:17. O minutu později si teprve vyžádali oddechový čas a po další minutě je následovali i hosté. Při hře v šesti si však slávisti trvalý tlak nevytvořili a hned několikrát prolétl puk těsně vedle prázdné klece domácích.

Autor Adam Vandrovec
Nepřehlédněte
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více