07.03.2007, Adam Vandrovec, Tomáš Zetek

Dvě podobné branky a Slavie vede v sérii 2:0

P r a h a - Druhý zápas čtvrtfinále přinesl mnohem vyrovnanější souboj. České Budějovice se výrazně zlepšili a nebezpečné šance byly vidět na obou stranách. Nešťastníkem zápasu se stal gólman hostů Petrov, který si dvakrát sám srazil do branky puk, nahozený zpoza branky. Nejprve ho takto překonal Michal Poletín a ve třetí třetině Andrej Nestrašil. Domácí hráči nedovolili soupeři žádné drama a závěr utkání si pohlídali. Další zápas série se hraje v sobotu v Českých Budějovicích.

ČF2, středa 7.3.2007, Zimní stadion Eden, Slavia - Č. Budějovice
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
Č. Budějovice

Branky a nahrávky: 34. Poletín, 44. Nestrašil. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:26.

Slavia: Furch - O. Doležal, Stejskal, Gaisler, Barák, Humpolíček, Sedláček, Kotek - Vokál(C), Petráň, Česnek - Palaščák, T. Doležal, Poletín - Koudela, Nestrašil, Uleščenko - Žejdl, Sýkora

Č. Budějovice: Petrov - Jank, Klement(C), Předota, Semrád, Heřmánek, Makovský, Vráblík, Dietz - Jáchym, Vondruška, Javůrek, Seidl, Marek, Janeček, Sumerauer, Horák, Vaniš, Soudek, Rezek

Hosté vstoupili do utkání s odhodláním odčinit porážku z předchozího dne. Jejich aktivita byla od začátku jasně patrná a hned ve 2. minutě se mohlo měnit skóre. Gólman slávistů Furch však na českobudějovický trojblok vyzrál. Seidl nejprve pálil do brankáře, s dorážkou neuspěl Javůrek a puk za čáru nedostal ani Marek, který z kroku přestřelil prázdnou klec. Ani domácí ale nenechali nic náhodě a dali o sobě vědět. Spíše však tvrdými zákroky než pohlednou hrou. Ta se vytratila záhy i z holí Jihočechů. Ti se nedokázali ani ve dvou přesilovkách dostat na dostřel Furchovi. Asi největší šance slávistů se udála v 19. minutě. Nestrašil v dobré pozici ještě přihrával na Uleščenka, jenž minul svatyni hostí. První dějství mělo sice rychlý začátek, ale postupem času se mužstva zatáhla a na obou stranách bylo k vidění mnoho nepřesností. Poprvé se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhém dějství se pokračovalo v nastoleném rytmu. Rozehrávka obou týmů chvílemi podezřele vázla. Do šancí se hráči dostávali prakticky jen po chybách soupeře a také občas v přesilovkách. Ty však hrály oba týmy bídně. Při trestu Ondřeje Doležala se dokonce domácí dostali ve vlastní nevýhodě do šance, ale Nestrašil už neměl po dobré individuální akci příliš síly pro zakončení. Do poloviny utkání si ještě zahráli přesilovou hru Jihočeši, a to hned dvakrát, ale Furcha příliš neprověřili. Ve 33. minutě rozehrála třetí řada Pražanů v útočném pásmu kolotoč, který zakončil Michal Poletín, jehož nahození si srazil českobudějovický brankář Petrov za vlastní záda - 1:0. S gólem přišel na domácí hole klid a do konce třetiny mohli ještě zvýšit, ale Vokál ve své šanci selhal. Do šaten se šlo podruhé za jednobrankového vedení Slavie.

Do třetího dějství vstoupili aktivněji opět domácí a záhy se jim povedlo i skórovat. Ani při této trefě neměl čisté svědomí gólman Petrov. Andrej Nestrašil se pokusil překvapit strážce hostující svatyně nahozením z minusového úhlu a to se mu dokonale povedlo - 2:0. Jihočeši byli v tu chvíli průběhem zápasu a hlavně druhou inkasovanou brankou notně poznamenáni. Naopak domácí působili sebevědomě a i díky čisté hře - do konce utkání již nebyli vyloučeni - se nedostali ani pod ten nejmenší tlak. Sami navíc v přesilových hrách hrozili, ale šance Česneka, Palašňáka a opět Česneka již zůstaly nevyužity. Po prvních dvou utkáních čtvrtfinálové bitvy vede Slavia Praha nad Českými Budějovicemi 2:0 na zápasy. Série se stěhuje pod Černou věž, kde je na programu třetí duel v sobotu. Už tam mohou slávisté proměnit mečbol.

Karel Soudek (trenér, HC České Budějovice)

”Určitě jsme podali lepší výkon než včera a byli jsme Slavii rovnocenným soupeřem. Domácí byli důraznější v koncovce a proto vyhráli. Teď budeme hrát doma, dva dny si odpočineme a situace se může úplně změnit.“

Rudolf Dlouhý (trenér, HC Slavia Praha)

”Dnešní utkání bylo daleko náročnější, protože Budějovice, aby uhrály dobrý výsledek, byly daleko lepší v pohybu. Dobře bruslili, dohrávali souboje, vytvářeli si šance, ale zásluhou našeho gólmana Furcha tam nic nespadlo. My jsme také měli šance, ale naše koncovka nebyla tak důrazná jako ve včerejším zápase. Zápas byl nahoru dolu a o tom, kdo dá první gól. Do Budějovic pojedeme s hrou, kterou jsme předváděli tady. S dobrým bruslením a pohybem po celém hřišti, dohráváním soubojů a hlavně dobrou hrou dozadu.”