12.08.2004, Jakub Suchna, Karel Psohlavec

Energetici zarmoutili svou bývalou hvězdu Fraňka

P r a h a - Bleskový nástup karlovarských hokejistů a také kvalitní výkon lotyškého brankáře Masalskise. To byly určující faktory pro vývoj dalšího přípravného střetnutí HC Slavie Praha před blížícím se novým ročníkem extraligy. Na trefy energetiků Kumstáta s Alinčem sice dokázal ve vlastním oslabení odpovědět Radek Dlouhý, vyrovnání se však téměř dvě stovky fanoušků v Edenu nedočkaly. Po třetinách 0:2, 1:0 a 0:0 podlehla Slavie karlovarské Energii 1:2.

 
 
přát., čtvrtek 12.8.2004, Zimní stadion Eden, Slavia - Karlovy Vary
Slavia
Slavia
1:2(0:2, 1:0, 0:0)
Karlovy Vary
Karlovy Vary
 

Branky: 40. Dlouhý (Kopecký) - 2. Kumstát, 15. Alinč (Procházka). Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení:1:0. Rozhodčí: Florián. Diváci: 200.

 

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík - Novák, Kučera - Žabka, Graňák - Šulc, Pojkar - Hruška, Beránek, Sup - Duda, Sobotka, Tomica - Míka, Krátoška, Antoš - Vondrka, Kopecký, Dlouhý

Karlovy Vary: Masalskis - Ptáček, Kutlák - Jiří Polák, Krajíček - Vantroba, Bauer - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Kumstát, Skuhravý, Kraus - Milan Procházka, Alinč, Němčický - Vojtěch Polák, Pech, Košťál

 
 

Komentář

Jak úvodní buly, tak první šance připadla na domácí, ale byli to hosté, kteří se již ve druhé minutě ujali vedení. Petr Kumstát nepříjemným forčekingem vybojoval puk v útočném pásmu a překonal Fraňka. Po první brance Energie se hráči Slavie dostali pod tlak a teprve v šesté minutě se dostali do útoku. Konkrétně Marek Tomica se výborně proháčkoval mezi hostujícími beky a prudkou střelou z mezikruží otestoval postřeh gólmana Masalskise. Poté Slavia převzala iniciativu a několik minut nepustila Energii do svého obranného pásma. Ale ani Antošovi, ani Supovi se hostujícího brankáře překonat nepodařilo. Další velká šance domácích přišla v jedenácté minutě, když se obránce Žabka uvolnil před Masalskise, ale ten se roztáhl na brankové čáře a jeho pokus zlikvidoval. Poté se hra vyrovnala a obě mužstva si vytvářela slibné šance. Slavia několikrát nebezpečně ohrozila lotyšského reprezentanta, ale byly to opět Karlovy Vary, které skórovaly. V patnácté minutě dorazil Jan Alinč za Fraňkova záda střelecký pokus Milana Procházky. V minutě šestnácté přišlo první vyloučení a to na straně domácích. Hosté si však v početní výhodě počínali velmi nejistě a brankáře Fraňka téměř neohrozili. Také na druhé straně přišlo vyloučení. Za nedovolené bránění byl vyloučen hostující Pech. Slavia si vytvořila jedinou vyloženou šanci, když Vondrka tečoval nahození jednoho z obránců. První třetina tak skončila 2:0 pro hosty.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe hosté. Ve dvaadvacáté minutě vystihl Kumstát minelu mladíka Sobotky a ujížděl sám na Fraňka. Karlovarský forvard zvolil střelu švihem, ale Franěk mocně vymrštil svou lapačku a puk v ní zkrotil. Několik vteřin na to byl vyloučen domácí Graňák, avšak Energie opět přesilovou hru nevyužila. V osmadvacáté minutě přihrával Hruška Supovi do brankoviště, ale Masalskis se včas položil na zem a nedovolil slávistickému ostrostřelci skórovat. V šestatřicáté minutě se před Masalskise uvolnil Krátoška, ale Masalskis jeho pokus zachytil ve své lapačce. O minutu později se po dlouhé době dostaly do šance Karlovy Vary. Do mezikruží si najel Alinč a pokoušel se technickou střelou překonat Fraňka, ten však byl pozorný. V devětatřicáté minutě se dostal do velmi slibné šance domácí Hruška, když dorážel Kadlecovu střelu. Ve čtyřicáté minutě byl za držení hole vyloučen domácí Krátoška. Karlovy Vary však trestuhodně zaspaly a "balet" Pavla Kolaříka jakoby opařil jejich obranu - jako čistý průstřel se dostal s pukem až před Masalskise. Tam se puku zmocnil Kopecký a předal jej do brankoviště zcela nekrytému Radku Dlouhému, který bez nejmenších rozpaků poslal touš za již bezmocného gólmana Energie. Po druhé třetině byl tedy stav 2:1 pro Karlovy Vary.

Do třetí třetiny se Slavia vrhla po hlavě a zatlačila Energii do defenzívy. Její tlak sice na dvě minuty přerušilo bytečné vyloučení vyloučení Antoše, ale po skončení této početní nevýhody tlak domácích opět narostl. V šestačtyřicáté minutě se hosté poprvé ve třetí třetině dostali před Fraňka a konkrétně Alinč se snažil švihem překonat gólmana Slavie, ten však zachoval chladnou hlavu a excelentním semaforem si vysloužil potlesk diváků. Poté se hra na dlouhou dobu uklidnila. V šestapadesáté minutě si domácí vyžádali oddechový čas. O dvě minuty později byl zraněn hostující Lipianský, který musel opustit ledovou plochu s krvavým šrámem na ruce. Slavia se poté pokusila o závěrečný tlak. Ten však o několik málo vteřin ukončilo vyloučení domácího Antoše za hrubost. Slavii se již druhý gól v oslabení dát nepodařil a utkání tak skončilo 1:2 ve prospěch Energie Karlovy Vary po třetinách 0:2, 1:0 a 0:0.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"