13. srpen

Jako u Verdunu - devětadvacet branek v síti Neratovic

4.kolo, čtvrtek 28.9.2006, Slavia - Neratovice
Neratovice

Branky a nahrávky: Jandíková 0/13,Studentová 8/2, Holešová 5/4, Jurčová 4/2, Zelenková 2/3, Šťastná 4/0, Pekárková 0/4 Horálková 1/3, Kroutilová 1/3, Nosálová 2/1, Manhartová 1/2, Ivičičová 1/1. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Zásahy brankářek: 0:73.

Sestavy

Kalousová (od 30.Matějů) - Jandíková, Pekárková, Ivičičová, Horálková - Šťastná, Holešová, Manhartová - Kroutilová, Studentová, Jurčová - Zelenková P., Nosálová

Neratovice

Friebová (40. Tillšerová) - Časná, Černá, Loukotková, Přívratská, Tallošiová, Černochová, Čížková, Hrubá, Hrudková, Kopecká, Pištěková, Sejkorová, Šimánková, Teršová, Tillšerová, Vlčková, Záhumenská

Po porážce v Litvínově se hokejistky Slavia naladily opět na vítěznou notu a v domácím prostředí zimního stadionu v Kralupech nad Vltavou rozstřílely Neratovice 29:0. Nejpilnější střelkyní byla Simona Studentová, která vstřelila osm branek, třináct přesných asistencí si připsala Iva Jandíková.

Soupeř ze dna tabulky neměl být větší překážkou v cestě za dvěma body, bylo jen otázkou, do jaké herní a střelecké pohody se slavistky dostanou a samozřejmě jak překonají takticky takového soupeře.

Takové utkání není vždy snadnou záležitostí, neb takový soupeř převážně brání své pásmo, to je tedy zákonitě přehuštěné a nalézt skulinku do branky je někdy doslova horor. Do branky Neratovic se postavila dřívější golmanka Slavie a dnes maminka Klára Friebová, která ale po 19 ti obdržených brankách a 68 zásazích zákonitě branku Neratovic opustila. Hrálo se skutečně pouze na jednu branku, o čemž svědčí i to, že slavistické brankářky jak Kalousová, tak od 30.minuty Matějů, si vlastně ze střely nesáhly na puk a jen občasné rozehrání je tak zapojilo skutečně do hry.

Domácí hráčky bez nemocných Bukvové a Dvořákové a Havlíčkové, která požádala o uvolnění do Kladna, hráli nejprve na dva centry a poté na dvě levá křídla. Tímto se ale dostaly skutečně do toho správného tempa a pak začalo i narůstat skore utkání. Nejbohatší byla druhá třetina a občas byly vidět i pohledné kombinační akce, ale samozřejmě berme v potaz to, že soupeř nekladl příliš velký odpor a to se hra pak ubírá jinou cestou, než třeba minulé kolo v Litvínově. Pěknými brankami se zaskvěly Studentová a Holešová, nazpět nezůstala ani ostrostřelkyně Jurčová a skutečně mistrem nahrávek se stala kapitánka Jandíková. Do střelkyň branek se zapsala i mladá Horálková a pak i její kolegyně z obrany Kateřina Ivičičová.

Domácí hráčky si tedy dokázaly, že branky vstřelit umějí a nyní je již potřeba je vstřelit i družstvům v horních patrech tabulky. V neděli 1.10 k tomu budou mít možnost v Plzni, kde po úspěšném turnaji před sezónou by měly opět naskočit tzv. do hry v boji o mety nejvyšší a nebo předvést výkony, které se od nich očekávají a na které zajisté mají.

Autor redakce
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.