ZÁPASY

Jako u Verdunu - devětadvacet branek v síti Neratovic

4.kolo, čtvrtek 28.9.2006, Slavia - Neratovice
Neratovice

Branky a nahrávky: Jandíková 0/13,Studentová 8/2, Holešová 5/4, Jurčová 4/2, Zelenková 2/3, Šťastná 4/0, Pekárková 0/4 Horálková 1/3, Kroutilová 1/3, Nosálová 2/1, Manhartová 1/2, Ivičičová 1/1. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Zásahy brankářek: 0:73.

Sestavy

Kalousová (od 30.Matějů) - Jandíková, Pekárková, Ivičičová, Horálková - Šťastná, Holešová, Manhartová - Kroutilová, Studentová, Jurčová - Zelenková P., Nosálová

Neratovice

Friebová (40. Tillšerová) - Časná, Černá, Loukotková, Přívratská, Tallošiová, Černochová, Čížková, Hrubá, Hrudková, Kopecká, Pištěková, Sejkorová, Šimánková, Teršová, Tillšerová, Vlčková, Záhumenská

Po porážce v Litvínově se hokejistky Slavia naladily opět na vítěznou notu a v domácím prostředí zimního stadionu v Kralupech nad Vltavou rozstřílely Neratovice 29:0. Nejpilnější střelkyní byla Simona Studentová, která vstřelila osm branek, třináct přesných asistencí si připsala Iva Jandíková.

Soupeř ze dna tabulky neměl být větší překážkou v cestě za dvěma body, bylo jen otázkou, do jaké herní a střelecké pohody se slavistky dostanou a samozřejmě jak překonají takticky takového soupeře.

Takové utkání není vždy snadnou záležitostí, neb takový soupeř převážně brání své pásmo, to je tedy zákonitě přehuštěné a nalézt skulinku do branky je někdy doslova horor. Do branky Neratovic se postavila dřívější golmanka Slavie a dnes maminka Klára Friebová, která ale po 19 ti obdržených brankách a 68 zásazích zákonitě branku Neratovic opustila. Hrálo se skutečně pouze na jednu branku, o čemž svědčí i to, že slavistické brankářky jak Kalousová, tak od 30.minuty Matějů, si vlastně ze střely nesáhly na puk a jen občasné rozehrání je tak zapojilo skutečně do hry.

Domácí hráčky bez nemocných Bukvové a Dvořákové a Havlíčkové, která požádala o uvolnění do Kladna, hráli nejprve na dva centry a poté na dvě levá křídla. Tímto se ale dostaly skutečně do toho správného tempa a pak začalo i narůstat skore utkání. Nejbohatší byla druhá třetina a občas byly vidět i pohledné kombinační akce, ale samozřejmě berme v potaz to, že soupeř nekladl příliš velký odpor a to se hra pak ubírá jinou cestou, než třeba minulé kolo v Litvínově. Pěknými brankami se zaskvěly Studentová a Holešová, nazpět nezůstala ani ostrostřelkyně Jurčová a skutečně mistrem nahrávek se stala kapitánka Jandíková. Do střelkyň branek se zapsala i mladá Horálková a pak i její kolegyně z obrany Kateřina Ivičičová.

Domácí hráčky si tedy dokázaly, že branky vstřelit umějí a nyní je již potřeba je vstřelit i družstvům v horních patrech tabulky. V neděli 1.10 k tomu budou mít možnost v Plzni, kde po úspěšném turnaji před sezónou by měly opět naskočit tzv. do hry v boji o mety nejvyšší a nebo předvést výkony, které se od nich očekávají a na které zajisté mají.

Autor redakce
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.