15.09.2007, Ondřej Huml

Junioři doma opět nezávahali

Praha - Dva zápasy - šest bodů. Taková je zatím bilance slávistických juniorů na domácím ledě. Po včerejší hladké výhře nad Sarezou Ostrava získali tři body i dnes. Výhra nad Vítkovicemi se ale nerodila lehce, zápas byl velmi vyrovnaný. O výsledku rozhodl především vynikající výkon gólmana Furcha, který zneškodnil řadu stoprocentních šancí hostů. Ti zlobili až do samého závěru utkání, góly však začali dávat příliš pozdě. Na utkání se byl podívat i Miroslav Fryčer, trenér vítkovického A - týmu.

6.kolo, sobota 15.9.2007, Zimní stadion Eden, Slavia - Vítkovice
4:2(1:0, 1:0, 2:2)
Vítkovice

Branky a nahrávky: 15. Vokál (Petráň), 26. Horváth (Hafenrichter), 49. Veselý (Moščic), 60. Česnek (Malárik) - 56. Falter (Noga), 60. Falter (Šedivý). Rozhodčí: Fraňo - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:11, navíc 10 min os. trest Hartman (Vítkovice) Využití: 2:0. 0:1 Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Slavia: Furch (připraven Krch) - Beránek, Mazanec, Veselý, Horváth, Drbohlav, Soldán, Moščic, Doležal, Uleščenko, Křišťan, Nestrašil, Doležal, Petrán, Malárik, Krejčí, Freisler, Hafenrichter, Kachlík, Vokál, Česnek

Vítkovice: Taťák - (připraven Michalec) - Falter, Ledvoň, Hrubý, Sedlák, Hartmann, Mlynář, Slavík, Krause, Vrána, Galajda, Sedmidubský, Noga, Bartoš, Šedivý, Palát, Seidler, Strapáč, Bursík, Chaloupka.

Zápas začal opatrně na obou stranách, první větší šanci si vypracovali domácí, když ve čtvrté minutě jel sám na branku Malárik, ale nedal. Domácí začali určovat tempo zápasu, v osmé minutě našel aktivní Malárik před brankou Uleščenka, ten mířil mezi betony, gólman Taťák byl ale pozorný. O chvíli později zahrozili hosté, Bursík však skrytou střelou Furcha nepřekonal. Gólu se fanoušci dočkali v čase 14:53, Jakub Vokál si najel mezi kruhy a přesnou střelou k levé tyči překonal gólmana Taťáka - 1:0. O minutu později mohl zvýšit slávistické vedení vedení Tomáš Doležal, leč tísněn, branku netrefil.

Druhá třetina začala tlakem hostí, ti si v početní výhodě z konce první třetiny vypracovali pár dobrých šancí, ale proměnit je nedokázali. A tak přišel trest. V čase 25:23 využil přesilovku Horváth, jenž přetavil skvostnou nahrávku Hafenrichtera v druhý gól domácích- 2:0. Vítkovice mohly odpovědět v přesilové hře pět na tři, ale Tomáš Sedmidubský ve vyložené šanci branku netrefil. V 31. minutě se dostal do velké šance hostující Bursík, před brankou ale promáchl a puk netrefil. V čase 34:20 mohl zvýšit vedení Slavie Jakub Vokál, v chumlu před brankou se mu ale nepodařilo přesně zakončit. Ke konci druhé třetiny se hráči na trestné lavici střídali jak na běžícím pásu, stav utkání se ale nezměnil.

Poslední třetina se nehrála v tak vysokém nasazení, domácí kontrolovali vývoj zápasu. Do útoku se nehnali, na řadě byli hosté. Ve 27. minutě se sám před domácím gólmanem objevil Strapáč, Furch ale jeho střelu opět zneškodnil. O dvě minuty později mohl zvýšit vedení domácích Uleščenko, puk však mezi betony gólmana Taťáka nepropasíroval. Gólu se domácí dočkali v čase 48:27, když na začátku přesilové hry prostřelil hostujícího gólmana útočník Veselý - 3:0. Hosté poté vrhli všechny síly do útoku a zápas zdramatizovali. V 56. minutě se po přesné nahrávce Nogy prosadil přesnou střelou pod víko Adam Falter - 3:1. Tentýž hráč pak v čase 59:08 snížil na rozdíl jediného gólu, když v oslabení propálil Furcha podruhé - 3:2. Slavia si však vítězství už vzít nenechala, vteřinu před koncem se do prázdné branky trefil Jan Česnek, zápas tak skončil poměrem 4:2 pro domácí.

Vladimír Růžička (asistent trenéra Slavie): Utkání bylo vyrovnané, Vítkovice hrály velmi dobře, neustále nás trápily. Rozhodl výkon bránkářů, Dominik Furch nás hodně podržel, když zlikvidoval spoustu příležitostí hostů. Na konci jsme ale dostali dvě zbytečné branky a kluci znervózněli , zápas se nám ale do vítězného konce dovést podařilo.

Zdeněk Moták (Vítkovice): Nedaří se nám, táhne se to s námi od začátku extraligy. Zranili se klíčoví hráči a prohráváme zápasy v powerplay, na konci normální hrací doby... Dnes rozhodla naše slabá produktivita před brankou, měli jsme spoustu šancí a nedokázali je proměnit. Máme velmi mladý tým, který se teprve učí.