25.01.2014, David Mencl

Junioři vybojovali důležité vítězství nad Jihlavou!

Slávisté šli do zápasu s jasným cílem. Svého soupeře porazit, a zajistit si tak postup do další fáze ELIOD Extraligy juniorů. To se jim povedlo, což hráči náležitě oslavili.

32.kolo, sobota 25.1.2014, Slavia - Jihlava
4:2(2:1, 0:0, 2:1)
Jihlava

Branky a nahrávky: 4. Török (Ječný, Andres), 19. Saňa (Török, Andres), 45. Ječný (Saňa, Andres), 58. Drahorád (Mašín, Hlinka) – 3. Dundáček (Střecha), 51. Jícha (Dundáček). Rozhodčí: Horák - Daniščin, Hodač. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:2. Diváci: 93. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Slavia: D. Novák – M. Novák, Mašín, Saňa, Hochel, Löbl, Drahorád, Leština, Bureš – Červený, Kellerstein, Török, Patzelt, Ječný, Brzák, Hlinka, Jedlička, Tomek, Andres, Navrátil

Jihlava: Fučík – Půža, Čermák, Košař, Vala, Polívka, Dundáček, Žáček – Lupač, Severa, Vantuch, Březina, Střecha, Sladký, Molnár, Mahút, Jícha, Beran

Zápas začal přesilovou hrou hostujících, kterou dokázali Jihlavští využít. Rána Filipa Dundáčka se otřela o břevno a skončila v síti. Domácí to však nijak nerozhodilo a za necelé dvě minuty vyrovnali. Ječný přenechal puk Tomáši Törökovi, který se trefil přesně k tyči. Dobrou příležitost měl v polovině první části Molnár, jeho trestné střílení však Novák perfektně zneškodnil.

Do vedení se tedy dostali Pražané, když si Josef Saňa sjel blíže k bráně a ranou z voleje se nemýlil. Druhá část poté probíhala převážně ve středním pásmu s tvrdými souboji o puk. Ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat zajímavou příležitost, jelikož kralovaly obě obrany. Teprve až ve 45. minutě se prosadil Filip Ječný, který po bleskurychlé akci zakončil přesně do horního růžku.

Vzápětí mohl snížit Molnár, který se zjevil sám mezi kruhy, Novák ale nadvakrát ustrážil svoji klec. Na druhé straně zase pálil do odkryté svatyně Drahorád, Fučík se ale fantasticky přesunul a koncem lapačky vytěsnil kotouč do rohu. O minutu později zase ujel Jícha s Březinou do přečíslení, po přihrávce však nedokázal Březina ani nadvakrát překonat Nováka.

Jihlava se snížení přeci jen dočkala. Střelu Dundáčka v přesilové hře tečoval Lukáš Jícha mimo dosah Nováka. Jedlička poté byl v úniku faulován, přesto zvládl zakončit, Fučík ale odolal. V následující přesilovce se dostal puk na modrou ke Karlu Drahorádovi, který střelou po ledě pojistil výhru sešívaných. Ve zbytku duelu se už nic nestalo a slávisté tedy mohli oslavovat.

František Pomahač (HC Slavia Praha): Přestože bylo téměř jisté, že už se do další fáze dostaneme, kluci zabojovali a dokázali soupeře porazit. Momentálně jsme hodně utahaní. Už od ledna loňského roku, kdy jsme věděli, že budeme společně s panem Hájkem trénovat juniorku, jsme začali pracovat na tom, aby to fungovalo. Hráči, kteří jsem před sezónou přišli (Novák, Török, Ječný, Hochel atd.), perfektně doplnili mužstvo. Navíc jsme dokázali všechny kluky přesvědčit, že v hokeji rozhoduje kolektiv.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Myslím si, že vzhledem k tomu, že jsme nevyužili šance, které jsme měli a slávisté dokázali zužitkovat skoro všechny přesilovky, je výsledek spravedlivý. Nebyli jsme ale horším týmem, bohužel jsme neměli potřebné štěstí před soupeřovou brankou.