05.01.2015, David Mencl

Junioři ztratili dobře rozehraný zápas s Jihlavou ve třetí části

První zápas v novém roce sešívaným nevyšel. Přesto, že po čtyřiceti minutách vedli nad Duklou Jihlava o dvě branky, během poslední třetiny červenobílí inkasovali hned čtyřikrát.

B7, pondělí 5.1.2015, Slavia - Jihlava
2:4(1:0, 1:0, 0:4)
Jihlava

Branky a nahrávky: 20. Hlinka, 35. Drahorád (Vala, Furch) – 45. Střecha (Anděl), 54. Střecha (Dundáček), 58. Anděl (Leština), 60. Střecha. Rozhodčí: Lacina – Svoboda, Laczko. Vyloučení: 9:7, navíc Dundáček (JIH) 10. min. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Slavia: Frodl – Straka, Vala, Novák, Havelka, Drahorád, Kottek, Bureš – Červený, Török, Kasala, Nestrašil, Ječný, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Fortelka, Andres, Furch, Navrátil

Jihlava: Svoboda – Tobola, Leština, Pospíchal, Hohl, Kochánek, Dundáček, Port – Dufek, Střecha, Dvořák, Mahút, Bambula, Marcilis, Beran, Jícha, Anděl, Nováček

Duel mezi Slavií a Jihlavou začal velice opatrně. Oba týmy se soustředily zejména na obranu, a tak si moc brankových příležitostí nevypracovaly. Postupem času se to ale změnilo a po zákroku Kottka bylo nařízeno trestné střílení pro Duklu. Anděl ovšem svoji střelu otřel o tyčku, a skóre se tedy neměnilo.

Další zajímavou situaci nevyužil Střecha, jehož pohotovou střelu zachytil Frodl do lapačky. Když už to vypadalo, že prvních dvacet minut skončí bez branek, vybojoval kotouč Filip Hlinka, který vypálil přesně k tyči.

Navýšit skóre mohl ve druhé periodě Furch, jeho zakončení ale bylo nepřesné. Na druhé straně zase Frodl předvedl perfektní zákrok proti dobře provedené kličce Jíchy. Sešívaní se druhé trefy dočkali v 35. minutě, kdy využil přesilovou hru po třech vteřinách Karel Drahorád.

Do třetího dějství vstoupili Jihlavští mnohem lépe a slávisty od prvních minut přehrávali. Za svoji snahu byli odměněni snížením, kdy Drahorád ztratil na obranné modré čáře kotouč, čehož využil Tomáš Střecha rychlou ranou pod víko.

V 54. minutě sehráli hosté dvojnásobnou přesilovku na jedničku. Výsledkem byla druhá trefa Tomáše Střechy. O několik minut později červenobílí nepohlídali Leštinu, který vyslal do úniku Lukáše Anděla, který se tvrdou ranou nemýlil.

V závěrečných minutách ještě domácí zkusili hru bez brankáře. Na srovnání už ale nedosáhli. Naopak ještě jednou inkasovali. Po nepovedené střele slávistického obránce se ke kotouči dostal Tomáš Střecha, který přes celé hřiště zkompletoval hattrick.

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Zápas se nám vůbec nepovedl. Prohráli jsme si ho sami, jelikož jsme byli zbytečně vylučovaní. Můžeme být rádi, že jsme neprohráli větším rozdílem, protože v prvních dvou třetinách předvedl náš gólman několik skvělých zákroků.“

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): „S výsledkem jsme spokojeni. My jsme do Edenu jeli bojovat o body, které jsme získali. Sice jsme prohrávali, do třetí části jsme ale vstoupili s vědomím, že nemůžeme nic ztratit. Začali jsme tedy vysoko napadat a Slavii jsme často dostávali pod tlak.“