23.10.2007, Jakub Mezlík, Ondřej Huml

Nováček tvrdě narazil

P r a h a - Koncert v Sazka Areně. Tak by se dal nazvat zápas mezi Slavíí a nováčkem z Ústí, které si z Prahy odváží šest gólů. Krok s lídrem soutěže dokázali Lvové držet jen v první části hry, po přestávce se už výkonostní rozdíl mezi oběma kluby projevil naplno a zápas tak pro hosty skončil debaklem.

15.kolo, úterý 23.10.2007, Zimní stadion Eden, Slavia - Ústí nad Labem
6:0(1:0, 2:0, 3:0)
Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 13. Bednář (Červenka), 32. Bednář (Hlavačka), 34. Hlavačka (Vondrka, 45. Drtina (Duda), 56. Vondrka (Kolařík), 60. Doležal (Růžička). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4487. Průběh utkání: 6:0.

Slavia: Svoboda - Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Tomica, Beránek, Hruška - Sup, Rataj, Micka - Vondrka, Červenka, Bednář - Duda, Růžička, Doležal

Ústí nad Labem: Zikmund - Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Hořava, Pojkar Zápotočný - Klobouček, Pazourek, Antoš - Šaffer, Mrázek, Evan - Špírko, Martinec, Klimt - Heřman, Přeučil, Liščák.

Rozjetá Slavia začala proti nováčkovi z Ústí již od počátku aktivně a nechtěla si připustit žádné podcenění soupeře. Ovšem Ústí dokázalo držet v úvodu krok a občas zahrozit i z brejků. Nejvážněji se jevila šance Klimta. V 10. minutě se mohli dostat Slávisté do vedení, avšak Zikmund skvělým reflexivním zákrokem zmařil Supovu příležitost. Ve 13. minutě se už domácí branky dočkali. Do vedení je poslal trefou z bezprostřední blízkosti Jaroslav Bednář po perfektní přihrávce Romana Červenky – 1:0. Hosté měli ideální příležitost ke srovnání v závěru první třetiny, když hlavní rozhodčí Šindler poslal Slávisty do tří. Jenže minutu a půl dlouhou dvojnásobnou početní převahu, kterou rozdělila přestávka, Lvi využít nedokázali.

Po ubráněném oslabení zářili znovu domácí hokejisté, Beránek však zamířil těsně vedle ústecké branky. Ve 32. minutě se už ale po postupném obléhání ústecké svatyně prosadili. Početní převahu využil svým druhým gólem v zápase Jaroslav Bednář, za další dvě minuty se podařilo obránci Martinu Hlavačkovi zvýšit již na 3:0. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak odcházeli Slávisté do kabin s vědomím, že už jim stačí pouze neudělat chybu a hlídat si výsledek.

Začátek poslední třetiny vypadal, jakoby se zápas dohrával již jen z povinnosti. Až v 55. minutě se znovu rozjel domácí brankostroj. a to opravdu naplno! Přesně do černého nejprve zamířil Jiří Drtina, vzápětí přidal pátý gól Michal Vondrka. Na konečných 6:0 pak upravil v poslední minutě zápasu forvard Jiří Doležal. Slavia tak po pohodlném vítězství slaví další zisk tří bodů a potvrzuje si svoji první pozici v tabulce, naopak oslabené Ústí odjíždí domů s nejvyšší porážkou v letošní sezoně. Velmi dobrou formu potvrdil domácí brankář Adam Svoboda, který v posledních čtyřech zápasech inkasoval pouze jedinou branku.