18. září

Pátá výhra v řadě! Slavia si poradila s poslední Kadaní

43.kolo, sobota 27.1.2018, Slavia - Kadaň
Kadaň

Branky a nahrávky: 4. M. Ondráček (J. Doležal, Kasík), 14. Z. Doležal, 25. Z. Doležal (Nedvídek, J. Drtina), 31. J. Drtina (Šmerha, J. Doležal), 53. Kubica, 54. Šmerha (Z. Doležal), 58. M. Ondráček (J. Drtina) – 5. Hejcman (Trefný, Buchtela). Rozhodčí: Kostourek, Wagner - Coubal, Toman. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 768. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

Sestavy

Frodl – J. Drtina, J. Novák, Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Štibingr – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – Kubica, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal

Kadaň

Pavlát – Trefný, Buchtela, Kadeřávek, Szathmáry, Blaha, Šefl, Hlaváček – Wágner, Rindoš, Hlava – Hejcman, Rezek, Chrpa – Tupý, J. Müller, Krejčiřík – Tůma, O. Procházka, Dufek

Do duelu s poslední Kadaní šli slávisté posíleni čtyřmi výhrami v řadě a vítěznou sérii se jim povedlo prodloužit. Na první gól Slavie sice dokázali hosté zareagovat, ale od té doby už se trefovali jen Pražané. Ti nakonec vstřelili celkem sedm branek a v pohodě si dokráčeli pro zisk všech tří bodů. Ve výborném světle se ukázal zejména útočník Zdeněk Doležal, jenž zaznamenal dva góly a asistenci.

Martin Ondráček obdržel z levého kruhu přihrávku do druhé vlny, nic nevymýšlel a propálil hostujícího gólmana. Sešívaní vstoupili do duelu s Kadaní výtečně, ale o pár minut později dostali pořádnou facku.

Kadaň se totiž vydala do přečíslení dvou proti jednomu, které nakonec Darek Hejcman vyřešil tvrdou střelou, která zaplula Frodlovy nad ramenem až do sítě.

Pražané si však vzali ještě do přestávky vedení zpět. Zdeněk Doležal se dostal do samostatného úniku, položil si Pavláta krásnou kličkou a zasunul kotouč podél levé tyčky za záda bezmocného brankáře hostů.

Po první třetině úřadovali jen domácí

Sešívaní byli aktivnějším týmem i ve druhé dvacetiminutovce. Krátce po přestávce se blýskl fantastickým zákrokem hostující Pavlát, když vychytal Ondráčkův samostatný únik. Ve 25. minutě už byl ale krátký na pokus Zdeňka Doležala, který tečoval do sítě Drtinovu střelu od modré.

A po polovině základní hrací doby napřáhl ke střele u levého mantinelu právě Jiří Drtina a jeho projektil zapadl přesně k bližší tyči.

Po čtyřiceti minutách vedla Slavia 4:1, ale i nadále se vrhala do útoku, což se projevilo i na skóre. V 53. minutě se puku chopil Zdeněk Kubica, který si to naštrádoval rovnou před gólmana Pavláta, jehož pak nadvakrát pokořil.

O minutu později se ocitli sami před hostující brankou Zdeněk Doležal a Tomáš Šmerha. První jmenovaný útočil na hattrick, ale přesto se rozhodl ještě nahrát před odkrytou klec druhému jmenovanému, jenž bez potíží skóroval.

Červenobílí hráli ve velké pohodě, a tak se rozhodli šetřit gólmanskou jedničku. Frodla nahradil v brance junior Dominik Šorf a se svými spoluhráči mohl slavit sedmý gól. Martin Ondráček se nejrychleji zorientoval ve skrumáži před Pavlátem a dorazil puk do sítě. Pražané už si potom duel pohlídali a v pohodě si dokráčeli pro pátou výhru v řadě.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Začátek zápasu byl vyrovnaný. Věděli jsme, že má Kadaň mladý a dravý tým. Byla ale jen otázka času, než dáme gól na 3:1 a odskočíme. Jakmile se nám to povedlo, tak se kluci uklidnili. Vytvořili jsme si hodně šancí a dokázali jsme náš náskok ještě navýšit. Dá se říct, že jsme vyhráli s přehledem a za to patří klukům velký dík.“

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Domácí nás přehrávali. Byli šikovnější, dávali góly. My jsme měli málo důrazu. Ze začátku to vypadalo dobře, pak jsme ale udělali nějaké chyby. Domácí nás potrestali ve svých i našich přesilovkách. Ale my máme mladý tým a jakmile nebudeme bojovat, tak nemůžeme uspět.“

Autor Michal Toman
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži