16.02.2019, Martina Kramerová

Pokažený start a konec! Slavia v Edenu nestačila na Frýdek

Gól ze třinácté minuty a branka ze závěru zápasu. To rozhodlo duel 56. kola Chance ligy mezi Slavií a Frýdkem. Přestože bylo utkání sešívaného celku se Slezany vyhrocené a plné šancí, ani jeden z týmů se ne a ne prosadit. Rozvlnit síť se povedlo pouze Davidu Klimšovi, který byl na dlouho jediným střelcem. Vítězství nakonec zpečetil v čase 58:11 Rostislav Martynek, jenž stanovil konečný výsledek na 2:0 pro hosty. Slavia si tak po prohře v Litoměřicích připsala další porážku.

56.kolo, sobota 16.2.2019, HC Slavia Praha - HC Frýdek-Místek
HC Slavia Praha
0:2(0:1, 0:0, 0:1)
HC Frýdek-Místek
Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 13. Klimša (Peterek), 59. Martynek. Rozhodčí: Šindel, Valenta - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 3:4 Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:29. Diváci: 482. Průběh utkání: 0:1.

HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák (C), Hejda, Saňa, Barák, Ryzák, Štibingr – J. Doležal (A), D. Hradil, Vrdlovec – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Kohút, Furch – Tejral, Šteiner, Brož.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Krisl, Zahradníček, D. Stránský, Hrachovský, Haman – Mikulík (C), Hladonik, Martynek (A) – Christov, Motloch, Kofroň – Kaukič, Klimša (A), Rudovský – J. Kalus, Peterek, Flok.

Přestože se na ledě bojovalo už od prvních minut o každý centimetr ledu, dočkali se přihlížející diváci první branky až ve 13. minutě. Navíc do sešívané sítě. Peterek na levém kruhu výborně našel Davida Klimšu a ten vypálil švihem. Šorf se za pukem jen ohlédl a hosté mohli oslavit vedoucí trefu.

Frýdečtí byli lehce aktivnějším celkem i nadále. Sešívaného brankáře nejprve zachránila tyčka, poté vlastní výborný zákrok, kterým vynuloval dorážejícího Hladonika. Maskovaný muž v červenobílých barvách byl hlavní postavu i v úvodu prostřední dvacetiminutovky, kdy se ve skrumáži před vlastní svatyní roztáhl na šířku celého brankoviště a nedopustil, aby kterýkoliv z hostů skóroval.

Následně se ve dvou drali dopředu Krejčík s Ondráčkem, jejich akce však skončila dobrým zákrokem frýdeckého gólmana. V polovině zápasu prověřil Malíka přízemní střelou Hradil, ten však vyrazil nad. Poté o sobě dal vědět exslávista Mikulík, který se ocitl před domácí klecí takřka sám. Jeho prudká rána bekhendem ale skončila na Šorfově betonu.

V 50. minutě vystrašila frýdeckou střídačku opět agilní dvojce Krejčík-Ondráček. Prvně jmenovaný přistrčil Ondráčkovi kotouč přímo před Malíka, sešívaná šestatřicítka však velkou šanci trestuhodně zahodila a jen nechala vyniknout hostujícího gólmana.

Po chybě jednoho ze slávistických obránců se na Šorfa vyřítili Frýdečtí v přečíslení. Mikulík se však dostal do příliš ostrého úhlu a sešívaný brankář střelu bez problémů zlikvidoval. Domácí to v závěru zkusili bez brankáře a slezský soupeř je za to potrestal. V čase 58:11 vsítil branku do opuštěné klece Rostislav Martynek a definitivně strhl výhru na stranu Frýdku.

Miloš Říha (HC Slavia Praha):„ Byť tak výsledek nevypadá, byl to poměrně náročný a vyrovnaný zápas. Frýdku šlo o hodně a hrál v silné sestavě. Prvních deset minut jsme měli víc ze hry, ale neproměnili jsme žádnou šanci. Druhých deset minut patřilo jednoznačně soupeři. Pak byl zápas vyrovnaný. Ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát.“

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Zaplaťpánbůh za to vítězství, poprvé v sezoně jsme porazili Slavii. O to je to cennější, že to je bez inkasovaného gólu. Prvních deset minut byla Slavia lepší, potom se to vyrovnalo a nejspíš rozhodl gól, který jsme dali jako první. Šance byly na obou stranách, my jsme byli o trochu šťastnější. Musím kluky pochválit za bojovnost a za to, že hru otevřeli. Ve finále jsme si to pohlídali a pojistili vítězství gólem do prázdné brány.“