13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
18. srpen
Litoměřice Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
22.1.2002

Sedm panáků Becherovky

43.kolo, úterý 22.1.2002, Slavia - Karlovy Vary
Slavia
7:2
1:1, 5:0, 1:1
Karlovy Vary

Branky: 11. Švík (Pavliš, Němčický) 0:1, 20. Branda (Hejda, Hübl) 1:1, 24. Sup (Štefanka, Branda) 2:1, 28. Ujčík (Štraub) 3:1, 32. Hejda (Kadlec, Ujčík) 4:1, 38. Míka (Štraub) 5:1, 40. Ujčík (Kadlec, Beránek) 6:1, 42. Štraub (Ujčík, Tomica) 7:1, 46. Hlavačka (Dobroň, Alinč) 7:2 Rozhodčí: Vokurka – Hejduk, Pospíšil Vyloučení: 8:7 Využití: 3:1, 2653 diváků

Sestavy

Slavia

Málek - Kadlec, Hejda, J. Novák, Snopek, Štefanka F., Chatrnuch, Martínek, Pojkar - Míka, Beránek, Hübl - Ujčík, Štraub, Tomica - Klobouček, Steiner, Matějovský - Branda, Z. Novák, Sup

Karlovy Vary

Franěk - Hlavačka, Špelda, Dobroň, Rodine, Zíb, Mádl, Punčochář - Balázs, Alinč, Košťál - Švík, Pavliš, Němčický - Štefanka J., Kopecký, Bednařík - Appel, Šinágl Kraus - Kverka

Po inkasované brance mnozí vzhlíželi k dalšímu průběhu utkání s obavami. Přesilovkový vyrovnávací gól těsně před koncem 1. třetiny však naše hráče dokonale uklidnil a povzbudil je do dalšího boje. Ve druhé třetině si Becherovku naši borci pěti góly důkladně vychutnali a zasloužené vítězství ve třetí třetině s přehledem pohlídali. Střelecky i herně se dařilo Viktoru Ujčíkovi, který před zápasem převzal cenu pro nejlepšího sportovce Slavie v roce 2001.

Obavy, že čtvrté utkání s Becherovkou v této sezóně se ponese v duchu těch předchozích tří, trvaly 20 minut. Slavia sice byla od začátku aktivnější, ale do vedení šli hosté. V poslední minutě první třetiny vyrovnal Branda a odstartoval tím galapředstavení domácích. Ve druhé třetině Slávisté smetli Západočechy 5:0 a v závěrečné části, kdy nebohého Fraňka vystřídal Kučera, už kontrolovali hru. Po 60 minutách svítil na světelné tabuli nakonec stav 7:2.

Úvodní oťukávání trvalo dvě a půl minuty. První šanci měl Beránek, Slavia z toho vytěžila přesilovku. V ní domácí uzamkli soupeře prakticky na celé dvě minuty, ale příliš kombinovali a málo stříleli. Za minutu si dala Slavia repete, ani tentokrát však početní výhoda ke kýženému gólu nevedla. Diváky potěšila akorát Štraubova obětavá rybička. Nejvíce starostí však dělal hostům hračička Ujčík, který obráncům svými technickými finesami nejednou zamotal hlavu. Do vedení šla paradoxně Becherovka. V 11. minutě byl u puku za brankou Slavie nejdřívě nejlepší střelec Západočechů Pavliš, přihrál ho na úplně volného Švíka a ten měl snadnou úlohu. Poslední varování pro hosty znamenala 17. minuta, kdy Hejda nezakončil nádhernou kombinaci na jeden dotek. O minutu později poslal rozhodčí Vokurka Vary do 3. Dvojnásobnou přesilovku Slavia sice nevyužila, ale když již hosté hráli ve čtyřech, tečoval Hejdovu střelu za Fraňkova záda Branda.

Příchod červenobílého tornáda v druhé části trval 3 minuty. Když z minuty 4. uběhlo 8 sekund, započal po další z pěkných kombinací dílo zkázy sváteční střelec Sup. Hra měla v této fázi zápasu skutečně grády. Za další minutu Franěk z vypětím všech sil likvidoval příležitosti Hübla a Nováka. Ve 27. minutě podnikly Vary snad jeden z mála nebezpečných útoků v této třetině. Málek byl na svém místě. V čase 27:23 si pohrál s hostujícími obránci Ujčík a neomylně zavěsil. V polovině zápasu si ovace vysloužil pro změnu Málek po zákroku "příložníkem". Hosté chvílemi nevěděli, kam dřív skočit a v 31. minutě si museli pomoci faulem. V přesilovce zasypali slávisté Fraňka sérií střel, aby nakonec Hejda dorážel do poloprázdné brány. Hostující brankář i tak chytal velmi dobře. Další ojedinělý útok Becherovky pak skončil opět zákrokem na příložníku Romana Málka. To zdaleka nebylo z druhé třetiny všechno. V 38. minutě využil signalizované výhody střelou z kruhů Míka a 48 vteřin před druhou sirénou rozvlnil pošesté Fraňkovu síť po další z mnoha ukázkových souher nejlepší hráč večera Ujčík.

Do třetí části nastoupil za Fraňka Kučera a první střelecké přivítání z hole Štrauba znamenalo gól. Josef Štraub se ve slávistickém dresu trefil poprvé a premiérovou trefu oslavil gestem k fanouškům. Ti už začali zpívat "Dneska dáme desítku". Desítky se ale domácí nedočkali. Slavia měla v závěrečné dvacetiminutovce 6! vyloučených hráčů a to její tempo zpomalilo. Hosté z toho vytěžili 1 gól, když ve 46. minutě seděli na trestné lavici hned dva slávisté, Ujčík a Martínek. Hned za 2 minuty bylo před brankou Slavie opět rušno, tentokrát po zranění Chatrnúcha, po němž zůstala po zásahu pukem krvavá skrvna. Hosté sympaticky stále bojovali, ale skóre již zůstalo zachováno. Nic na to nezměnila ani série šancí Kloboučka, Brandy a Štefanky těsně před koncem, který doprovázel téměř dvouminutový nepřetržitý mohutný potlesk.

Zápas jsme sledovali v přímém přenosu..

Ohlasy trenérů
Radim Rulík, K. Vary: My jsme v dnešním utkání nestačili bruslařsky, nevyhráli jsme snad ani jeden osobní souboj a přestože jsme se Slavií výsledkově dvě třetiny hráli vyrovnaně, musím bohužel konstavovat, že vítězství domácích je zasloužené. Výpadek ve druhé třetině si nedovedu vysvětlit.
Vladimír Růžička, Slavia: Mohu s kolegou jen souhlasit. Nám hodně pomohla vyrovnávací branka, druhá třetina byla excelentní, jsem rád, že jsme skutečně byli rychlejší a důraznější. Měli jsme před zápasem problémy s brankáři, měl chytat Hronek, ale má něco s rukou, tak dostal příležitost na poslední chvíli Málek, ale jeho výkon byl opět excelentní.
Autor Lukáš Hykš, Karel Líbal
Nepřehlédněte
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

Číst více
ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.

Číst více