08.01.2015, Michal Borovan

Sešívaní junioři ztratili v Olomouci slibně rozjetý zápas

Na začátku druhé třetiny vstřelili sešívaní dvě branky během půl minuty a všechno vypadalo idylicky. Bohužel poté již úřadovali jen domácí a slávisté nakonec vezou z Moravy jen bod.

B8, čtvrtek 8.1.2015, Olomouc - Slavia
Olomouc
3:2sn(0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Jeklič A. (Jergl, Rašner), 42. Bauer (Markl, Pavlovský), rozh. náj. Konečný – 25. Török, 26. Ječný (Drahorád). Rozhodčí: Přikryl – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Olomouc: Urbisch – Nesvadba, Rašner, Tomek, Brandýs, Hes, A. Jeklič – Ostřanský, Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Beták, Kropáč, Konečný, Janás.

Slavia: Frodl – Vala, Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Bureš, Kottek, Straka – Červený, Patzelt, Török, Kasala, Nestrašil, Ječný, Josefus, Vyskočil, Hlinka, Andres, Furch, Navrátil.

První třetina se nesla ve znamení vyrovnaného hokeje. Na začátku třetí minuty se domácí Nesvadba ocitl naprosto osamocený mezi kruhy, jeho střelu však Frodl dokázal zlikvidovat. Největší šance Slavie přišla chvíli na to, ale i gólman Olomouci dokázal při závaru Slavie všechny střely lapit.

Do druhé části vlétli sešívaní jako uragán. Nejprve zazvonil na břevno domácí branky ve druhé minutě Kottek. A za další dvě minuty už letěly ruce slávistů nad hlavu, to když Tomáš Török dorazil svou vlastní bekhendovou střelu.

Netrvalo dlouho a bylo to již o dvě branky. Přesněji řečeno 27 vteřin. Z mezikruží vypálil Filip Ječný, jehož střelu zastavila až sít v bráně Urbische. Slavia byla na koni a Olomouc si vzala oddechový čas. A kdo ví, jak by zápas dopadl, kdyby sešívaní v prostřední části dvoubrankové vedení udrželi. Bohužel však deset vteřin před jejím koncem snížil od modré Aleš Jeklič.

Tato branka do šatny Olomouc hodně nakopla, protože na začátku další části již bylo vyrovnáno. Druhou branku domácích zajistil Dominik Bauer. A jelikož Hlinku v obrovské šanci vychytal Urbisch, šlo se na nájezdy. První série nenašla úspěšného střelce, v té druhé se ale dokázal prosadit Martin Konečný. A jelikož Andres následně zklamal a za domácí se trefil Beták, bylo hotovo. Slavia tak bohužel odjela z Olomouci poražená, avšak s jedním bodem.