01.11.2012, Jan Salajka

Sešívaní uspěli v Karlových Varech. Rozhodla první třetina

Pětizápasová venkovní série Slavie bude hodnocena jako úspěšná. V jejím čtvrtém utkání červenobílí zdolali Karlovy Vary a získali zatím osm bodů z dvanácti možných. Důležitou asistenci si připsal nováček v týmu David Skokan. Poslední utkání před návratem na svůj led sehrají slávisté v Pardubicích.

 
 
18.kolo, čtvrtek 1.11.2012, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
Karlovy Vary
2:3(0:2, 1:1, 1:0)
Slavia
Slavia
 

Branky a nahrávky: 31. Zaťovič (Pech, Nosek), 60. Kumstát (Gřegořek, Pech) - 11. Kadlec (Hertl, Alinč), 13. Kempný (Žejdl, Růžička), 28. Poletín (Skokan). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 2 609. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

 

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gřegořek (A), Gulaši, Kloz, Kohn, Látal J., MacDonald, Nosek - Doležal, Káňa T., Koblasa, Košťál (A), Kumstát, Pech, Pohl, Skladaný, Skuhravý (C), Vachovec, Zaťovič, Zucker

Slavia: Kopřiva - Beňovič, Dresler, Kadlec (C), Kempný, Kolařík (A), Kuboš, Kučný, Šulc - Alinč, Hertl, Jelínek, Kalla, Krenželok, Poletín, Růžička, Sklenář, Skokan, Stránský, Tomica (A), Žejdl

 
 

Komentář

Úvod utkání napověděl mnohé o odlišném psychickém rozpoložení obou soupeřů. Na energeticích zatížených vzpomínkou na poslední neúspěchy byla patrná snaha nepropadnout v obraně. Slávisté tak nebyli vystaveni tradičnímu úvodnímu náporu a sami se mohli sebevědomě vydávat před Mensatora. Svou aktivitu zužitkovali na začátku 11. minuty, kdy Petr Kadlec z pravého kruhu vystřelil po zemi a gólman Energie vinou clonících hráčů nestihl zasáhnout.

Domácími obdržená branka zřetelně otřásla a dále se dostávali pod tlak, ze kterého vyplynul i faul Skladaného ve 13. minutě. Nabídnutou přesilovku za hosty už za 20 sekund proměnil Michal Kempný, když uspěl s příklepem od modré čáry. Dvougólové vedení Slavie ještě více zvýraznilo psychický rozdíl mezi oběma mužstvy. Domácí kazili rozehrávku a většina jejich akcí končila už ve středním pásmu. Kopřivu dokázala zaměstnat prakticky jen Pechova formace, po jejíchž akcích puk několikrát poskakoval v brankovišti.

V nastoleném trendu pokračovali oba soupeři i po první pauze. Slavia přenechala Energii aktivitu, té však role tvůrce nesvědčila a pohledných kombinací v jejím podání bylo jako šafránu. Ve 28. minutě navíc Kohn za brankou povolil Skokanovi luxusní nahrávku na Michala Poletína, a ten pohotově vymetl pravý růžek karlovarské branky. Rostoucí náznaky nevole v hledišti uťala až 31. minuta, ve které Martin Zaťovič technickou střelou z pravého kruhu proměnil krátkou přesilovou hru.

Snížení vrátilo hru Energie k extraligovému standardu, Kopřiva měl po předchozím klidném období rázem plné ruce práce. Zřejmě největší příležitost na další snížení zaznamenal Michal Gulaši, když se z pozice obránce dostal sám až před branku. V útočném snažení však Energie otevírala okénka ve své defenzivě. Alinč v samostatném úniku ve 35. minutě měl čas dokonce na střelu a dorážku, Mensator ale svůj tým podržel stejně jako na konci třetiny proti nebezpečnému výpadu dvojice Kadlec – Žejdl.

Karlovarský entuziasmus vyvolaný vstřelenou brankou byl po přestávce pryč. Těžkopádné útoky narážely na sešívanou hráz a Kopřiva v brance řešil jen velmi málo nadstandardních situací. Ve 47. minutě si vybral i notnou dávku štěstí, když jej nejprve Košťálův volej z bezprostřední blízkosti trefil do betonů a Gründlingovo nahození v dalším útoku orazítkovalo tyč.

Vladimír Růžička se na své svěřence zlobil i kvůli zbytečným vyloučením, nejprve v podání Kolaříka a později Tomici. Energie sehrála opticky vydařené přesilovky, v zakončení však byla bezzubá. Snížit se podařilo až Petru Kumstátovi dorážejícímu v čase 59:02 Gřegořkovu střelu. Pro domácí už však bylo příliš pozdě, v power-play se nedostali k pořádné střelce, a počtvrté v řadě poté odešli poraženi.

Fotogalerie

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"