Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
10.1.2019

Sešívaný dorost vyválčil výhru! Liberecké Tygry udolal v prodloužení

A6, čtvrtek 10.1.2019, Liberec - Slavia
Liberec
3:4p
0:2, 1:0, 2:1 - 0:1
Slavia

Branky a nahrávky: 33. Gajda (Culek), 43. Gajda (Rossmy), 59. Vodlan (Rossmy, Gajda) – 12. Slavíček (Altrichter), 20. Rulc (TS), 42. Altrichter (Slavíček, Malínek), 65. Altrichter. Rozhodčí: Wagner – Grundler, Serbus.. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

Sestavy

Liberec

Vopravil – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík (A), Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura (A), Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy (C), Gajda.

Slavia

Pittr – Dráb, Čech, Stejskal, Svoboda, Hrdlička, Palát, Kluch – Svoboda, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček (A), Skoupý, Hofmann (A), Vlasák, Rulc (C), Krásný.

Dramatický průběh se šťastným koncem. Takový byl duel slávistických dorostenců na půdě Liberce. Červenobílí vedli pod Ještědem nejprve 2:0, a poté 3:1. Soupeř ale dokázal srovnat krok a po základní hrací době ukazovalo skóre nerozhodný stav. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. To rozsekl v čase 64:09 Jakub Altrichter a zajistil Slavii triumf.

Sešívaní dorostenci začali duel s Libercem pěkně zostra a už ve 12. minutě mohli oslavit první gól. Po soupeřově faulu totiž dostali výhodu přesilové hry, kterou beze zbytku využili. Altrichter zakončil pěknou kombinaci přihrávkou na Šimona Slavíčka, a ten akci vyšperkoval parádní ranou z hranice brankoviště, jež zapadla za Vopravilova záda.

V samotném závěru úvodní periody darovali domácí Slavii trestné střílení. Jenčovský zahákoval Skoupého a rozhodčí bez zaváhání nařídili „penaltu“. Její exekuce se ujal Šimon Rulc, který před libereckým gólmanem zamíchal pukem a bekhendovou ranou ho poslal rovnou do sítě.

Tygři ukrojili dílek gólové ztráty chvíli po polovině základní hrací doby. Petr Gajda si v čase 32:55 najel mezi kruhy a propálil Pittra nekompromisní dělovkou mezi betony. Následně měl na holi vyrovnání Kříž, slávistický brankář však jeho pokus o dorážku po Böhmově střele zlikvidoval.

Zkraje závěrečného dějství naopak Slavia navýšila náskok. Slavíčkova rána z mezikruží se sice ještě neujala, do předbrankového prostoru si ale pohotově najel Jakub Altrichter a nadvakrát dorazil kotouč za brankovou čáru.

Vzápětí přišla rychlá liberecká odpověď. O necelou minutu později uspěl Rossmy na buly v útočném pásmu a rychle posunul puk za sebe. Tam se ho zmocnil Petr Gajda a bez přípravy zacílil. Překvapený Pittr nestihl zakročit a Severočeši se dostali na dostřel.

To z jejich strany navíc nebylo vše. Po několika zmařených šancích na obou stranách se časomíra překulila do posledních dvou minut utkání a Liberec s vidinou brzkého konce srovnal. Rossmy našel přihrávkou zpoza branky Luku Vodlana, který na nic nečekal a okamžitě zavěsil přímo pod břevno.

Slávisté se oklepali ze ztráty tříbodové výhry velmi rychle a zaměřili síly na prodloužení. A v něm už si triumf nenechali vzít. V 65. minutě si před tygří svatyni najel Jakub Altrichter a projektilem pod Vypravilovu vyrážečku ukončil zápas.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více
MLÁDEŽ 25.5.2020

PANE TRENÉRE: Na draftu je pořádný frmol, přibližuje skaut Minnesoty Benýšek

K trénování ve Slavii se dostal před šesti lety, když s hokejem začínal jeho syn. Ladislav Benýšek (na fotce vlevo) započal svoji trenérskou kariéru s přípravkou, kterou v uplynulé sezoně dotáhl do ...

Číst více