06.11.2005, Lukáš Hykš, Miroslav Votava

Slavia nestačila doma na žhavou ocel

Slavia pokračovala v matných výkonech z posledních zápasů a hostující Třinec jí v Sazka Areně udělil lekci především v efektivitě střelby. Domácím selhala i tradiční zbraň, hra v početní výhodě, naopak sami třikrát v oslabení inkasovali. Třineckou ofenzivu táhl především první útok vedený kapitánem Peterkem. Petr Franěk nakonec dostal čtyři branky, což je nejvíce v Sazka Areně v normální hrací době v letošní sezóně. Navíc spoluhráči z útoku doma poprvé ani jednou nepřekonali brankáře soupeře. Reprezentační pauza snad přijde Slavii vhod.

23.kolo, neděle 6.11.2005, Sazka Arena, Slavia - Třinec
0:4(0:1, 0:2, 0:1)
Třinec

Branky a nahrávky: 9. Paroulek (Pletka), 24. Hašek (Výtisk, Peterek), 34. Kudrna (Hašek, Peterek), 45. Huna (Výtisk, Peterek). Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 10:9, navíc Beránek 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 3610. Průběh utkání: 0:4

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J.Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Drtina - Duda, Beránek "C", Tomica - Bednář, Vlasák, Sup - D.Hruška, Červenka, Dlouhý - L.Havel, Růžička ml., Vondrka

Třinec: Biegl - Kroupa, Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Jurdič, Všetečka - J.Kudrna, Peterek "C", Hašek - Huna, Martynek, Pletka - Bordowski, Polanský, Zbořil - Tomas, Vítek, Pištek - Paroulek

I přes kolizi s fotbalovým utkáním na Strahově si do Sazka Areny našlo cestu 3610 diváků, což je více než v úterý proti Karlovým Varům. Ti co doufali, že po nepříliš vydařených posledních zápasech Slavia zabere a podle papírových předpokladů si bez větších problémů poradí s jedenáctým Třincem, museli být hluboce zklamáni. Svěřenci Vladimíra Růžičky podali nejhorší výkon v sezóně a hosté si odvezli vysoké vítězství 4:0. Slávisté tak potřetí v řadě v domácím prostředí prohráli a o víkendu vyšli bodově naprázdno. Reprezentační přestávku tak uvítají s otevřenou náručí.

Německý rozhodčí Schütz již v 2. minutě poslal v krátkém sledu dva třinecké hráče na trestnou lavici a domácí měli jedinečnou možnost otevřít skóre. Tradiční zbraň Slavie však tentokrát vůbec nefungovala, Biegl se zapotil pouze při šanci Beránka. Hlavní arbitr pokračoval v přísném metru i nadále, v 5. minutě poslal za katr pro změnu slávistu Žižku. Pražané se sice ubránili, ale v 9. minutě šli Oceláři již do vedení. Pletka poslal rychlou přihrávku Paroulkovi, který pohotovou střelou překvapil Petra Fraňka. Slavia se nemohla vůbec dostat do tempa, nepomohlo jí ani zpřeházení řad, když se místo Dudy na pravé křídlo prvního útoku postavil Jaroslav Bednář. Změnu složení útoků si vyžádala i absence Tomáše Divíška. Domácí se neprosadili ani v dalších dvou přesilovkách a po dvaceti minutách prohrávali stále 0:1.

Ve 23. minutě se proti pravidlům provinil Jaroslav Bednář a hosté trestali. V čase 24:35 Franěk vyrazil Výtiskovu střelu do míst, kde najížděl Jiří Hašek a ten střílel téměř do prázdné brány. Slavia se pak navíc musela opět bránit, poté co byl vyloučen Žabka. Oslabení sice domácí zvládli dobře a dokonce vytvořili před brankou Biegla závar, jenže bez gólového efektu. Skóre se pak opět měnilo na druhé straně a opět to bylo při přesilovce Třince. V době, kdy na trestné lavici seděl Dlouhý, ujela dvojice Hašek, Kudrna a druhý jmenovaný obstřelil padajícího Fraňka. Den otevřených dveří u trestoměřičů pokračoval, dalšími hříšníky byli Graňák a Duda. Tato dvě vyloučení svěřenci Jiřího Juříka sice již neprotestali, přesto mohli jít do druhé přestávky spokojeni s tříbrankovým náskokem.

Ani v závěrečném dějství se obraz hry nezměnil. Slavii se nedařilo vůbec nic. Vyloučených bylo jako hub po dešti a šancí jako šafránu. Ve 45. minutě v přesilovce 4 na 3 potrestal faul Beránka, který za úder do oblasti hlavy nebo krku dostal k dvěma minutám ještě desetiminutový osobní trest, Rudolf Huna. Po vhazování v obranném pásmu Pražanů dostal pěknou přihrávku od Výtiska a prostřelil Fraňka mezi betonama. Po čtvrtém gólu v síti Slavie část diváků začala opouštět svá sedadla. Utkání se pak již jen dohrávalo z povinnosti. Slavia se alespoň snažila o čestný úspěch, ovšem ani ten jí nebyl přán. Nejblíže k němu byli domácí v 55 . minutě při střele Žabky, tu na štěstí pro Biegla zastavila tyč. Třinecký brankář si tak připsal druhé čisté konto v sezóně, Slavia naopak poprvé v sezóně vyšla v domácím prostředí střelecky naprázdno.

Statistický koutek

PETEREK
Biegl
Kudrna

Ondřej Weissmann (Slavia): "Na naší hře toho moc k hodnocení není. Zápas jsme vysloveně odflákli, byl to náš nejhorší výkon v sezoně."

Jan Daneček (Třinec): "Celou sobotu jsme se připravovali na to, že budeme hrát víc dozadu a v obraně čistě. To se nám sice ze začátku nedařilo, ale podržel nás gólman Biegl. V přesilovkách nevymýšlíme nic mimořádného, máme dvě pětky a těm dnes zápas vyšel."