04.08.2006, Michael Mareš

Slavia si hravě poradila s Rebely

P r a h a – Až do poloviny zápasu to byla vyrovnaná partie, pak ale domácí dvěma góly odskočili a ze zápasu se stala jednoznačná záležitost. Slavii se povedla především druhá třetina, kdy v rozmezí necelých jedenácti minut nasázeli soupeři z Vysočiny pět gólů. Závěrečná třetina se tak už dohrávala pouze z povinnosti. Domácím chyběla řada opor, odpočívali Josef Beránek, Tomáš Vlasák a Petr Kadlec. Sestava plná mladíků ale nedala soupeři z Havlíčkova Brodu šanci – po třetinách 1:0, 5:1, 2:1 porazila Rebely z Kotliny 8 : 2. Blýskl se zejména Roman Červenka, autor dvou gólů a jedné přihrávky.

1.kolo, pátek 4.8.2006, Zimní stadion Eden, Slavia - Havl. Brod
8:2(1:0, 5:1, 2:1)
Havl. Brod

Branky: 1. Tomica (Sobotka, Hruška), 29. Hruška (Červenka), 31. Vondrka (Havel), 38. Červenka (Bednář), 39. Bednář (Sklenář), 40. Tomica (Hruška), 46. Červenka (Sup), 49. Dlouhý (Žižka) - 34. Třetina (Žák), 56. Žák (Kreuzer) Vyloučení: 3:4, navíc Kubeš (Havlíčkův Brod) 10 min. OT Využití: 1:0 Diváci: 300 Průběh utkání: 3:0 - 3:1 - 8:1 - 8:2

Slavia: Hronek - Pojkar, Špila, Graňák, Žižka, Drtina, Kolařík, Lang - Hruška, Sobotka, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - Sklenář, Červenka, Dlouhý - L.Havel, Vondrka

Havl. Brod: Neruda (od 31. Taskinen) - Chaloupka, Janata, Jelínek, Kolář, Krpálek, Roháčik, Šulc, Vašíček - Čermák, Endál, Hadrava, Jonáš, Kraučuk, Kreuzer, Kropáč, Kubát, Kubeš, Třetina, Varga, Žák

Takový úvod zápasu by asi slávisté brali vždycky – už po čtyřiceti vteřinách totiž vedli 1 : 0. Aktivní první útok Slavie (Hruška, Sobotka, Tomica) se svým důrazem prosadil před brankou soupeře a byl z toho první gól zápasu. Kdo očekával, že Slavia to teď svému soupeři lidově řečeno nandá, tak se mýlil. Hosté, navzdory osudu, domácím srdnatě vzdorovali. A tak v první třetině se už skóre neměnilo. Dlužno podotknout, že i hosté měli řadu příležitostí, ale buď se o ni svou zbrklostí připravili, nebo zasáhla poslední instance – brankář Lukáš Hronek.

Jak první třetina skončila, tak druhá začala. Až do konce 29. minuty to vypadalo, že se diváci, kterých se v Edenu sešel slušný počet, dalších gólů nedočkají. Pak ale přišla gólová smršť -v rozmezí necelých dvou minut nasázeli domácí hostům dva góly: Nejprve se trefil po přiťuknutí Romana Červenky David Hruška (2:0) a po něm zužitkoval perfektní přihrávku Lukáše Havla i Michal Vondrka (3:0) . Razem bylo vymalováno. Hosté sice po gólu Miroslava Třetiny ožili (3:1) , ale vzápětí na ně přišla ledová sprcha. Už na 4:1 zvyšoval v začínající 38. minutě Červenka, minutu a půl na to se dělovkou trefil Jaroslav Bednář (5:1) a skóre druhé třetiny, čtyřicet vteřin před jejím koncem, uzavřel svým druhým gólem v zápase Marek Tomica (6:1) . To už ale stál v brance hostů rezervní brankář domácích. Zdá se vám to divné? Pak vězte, že tomu tak skutečně bylo - vedení obou týmů se totiž před zápasem dohodlo, že hosté na druhou polovinu zápasu vyzkouší dvacetiletého finského gólmana Vitali Taskinena, který je ve Slavii na testech.

Třetí třetina už toho na stavu skóre mnoho nezměnila. Hrálo se uvolněně, nahorů-dolů. Nejprve, v začínající 46. minutě, Roman Červenka svojí druhou trefou v zápase upravil skóre na 7:1 a o zhruba tři a půl minuty později se po závaru před brankou hostů trefil i Radek Dlouhý (8:1) . Poslední slovo v zápase ale měli hosté. Aleš Kreuzer poslal do brejku Jaroslava Žáka a ten se nemýlil – přes Hronkův beton upravil na konečných 8:2.