04.08.2009, Tomáš Houska

Slavia si poradila s Rebely, první zápas sezóny vyhrála 6:0

Slavisté v prvním přípravném zápase nadcházející sezóny deklasovali Rebely z Havlíčkova Brodu 6:0. Ve vyrovnané první třetině otevřel skóre Jiří Vašíček a v úvodu druhé herní části rozhodly o směřování přátelského utkání dvě slepené branky Tomicy a Růžičky. Zápas se těšil celkem velkému zájmu diváků, mezi nimiž seděl například i exslávista Jakub Klepiš.

přát., úterý 4.8.2009, Zimní stadion Eden, Slavia - Havl. Brod
6:0(1:0, 4:0, 5:0)
Havl. Brod

Slavia: Slipčenko (Krch) – Žižka, Kadlec, Jebavý, Vašíček, Špelda, Drtina, Sloboda, Kolařík – Micka, Beránek, Tomica – Růžička, Jelínek, Vondrka – Sklenář – Hruška, Zohorna, Endál - Doležal, Čermák, Sklenář

Havl. Brod: Linhart (53. Opršal) – Vyhlídal, Soldán, Šulc, Jelínek, Pleva, Pavlík, Horváth, Hertl – Třetina, Němec, Borovanský – Holec, Sromko, Ondráček – Smith, Dušátko, Svoboda – Vrdlovec, Knotek, Dobiáš

Na hráčích bylo vidět, že se na první přípravný zápas pořádně těšili. V 1. minutě se mezi kruhy uvolnil kapitán Beránek, jehož střelu vyrazil jen těsně ramenem gólman Linhart do rohu, z následujícího tlaku se Rebelové vydali do rychlého protiútoku, který musel vypíchnutím přihrávky řešit osamocený červenobílý bek Jebavý.

Zápas se hrál ve slušném tempu, ale první branku viděli diváci až v 16. minutě. K odraženému puku na se na hraně levého kruhu dostal Jiří Vašíček, který bez rozpaků příklepem vystřelil nad beton havlíčkobrodského brankáře.

V úvodu druhé třetiny obral o puk ve vlastním oslabení hostující obránce Marek Tomica. V následném sólu si blafákem doslova vychutnal brankáře Linharta a Slavia vedla 2:0. To ale nebylo zdaleka vše. V čase 22:22 vyslal od modré čáry tvrdý projektil Pavel Kolařík, který šikovně tečoval do branky Vladimír Růžička - 3:0.

Na začátku 36. minuty se podruhé trefil Marek Tomica, jenž spolu s Beránkem ukázkově vyřešil akci dva na jednoho. O 36 vteřin později rozvlnil síť v hostující brance střelou od modré Tomáš Žižka a na skóre již svítilo 5:0.

V zápase svátečních střelců přidal závěrečnou branku v 51. minutě Jiří Vašíček. Jeho nekopromisní přesilovková střela pod víko málem roztrhla brankovou síť.

V poslední minutě mohli Rebelové dosáhnout čestného úspěchu v přesilovce 5 na 3, ale slávistický gólman Robert Slipčenko byl proti.

V zápase bylo k vidění uplatnění nových pravidel. Hráči nejvíce naříkali na zákaz střídání při zakázaném uvolnění, ale rozhodčí je nekompromisně vraceli na led. Trenéři dali prostor novým jménům, která jsme v slávistickém dresu ještě neviděli. Ćást A-týmu totiž dostala volno. Ve čtvrtek již startuje Tipsport Cup domácím zápasem s Kladnem, který začne v 17:30. Vstup je zdarma.