24. říjen

přát., úterý 4.8.2009, Slavia - Havl. Brod

Branky

Sestavy

Slipčenko (Krch) – Žižka, Kadlec, Jebavý, Vašíček, Špelda, Drtina, Sloboda, Kolařík – Micka, Beránek, Tomica – Růžička, Jelínek, Vondrka – Sklenář – Hruška, Zohorna, Endál - Doležal, Čermák, Sklenář

Havl. Brod

Linhart (53. Opršal) – Vyhlídal, Soldán, Šulc, Jelínek, Pleva, Pavlík, Horváth, Hertl – Třetina, Němec, Borovanský – Holec, Sromko, Ondráček – Smith, Dušátko, Svoboda – Vrdlovec, Knotek, Dobiáš

Slavisté v prvním přípravném zápase nadcházející sezóny deklasovali Rebely z Havlíčkova Brodu 6:0. Ve vyrovnané první třetině otevřel skóre Jiří Vašíček a v úvodu druhé herní části rozhodly o směřování přátelského utkání dvě slepené branky Tomicy a Růžičky. Zápas se těšil celkem velkému zájmu diváků, mezi nimiž seděl například i exslávista Jakub Klepiš.

Na hráčích bylo vidět, že se na první přípravný zápas pořádně těšili. V 1. minutě se mezi kruhy uvolnil kapitán Beránek, jehož střelu vyrazil jen těsně ramenem gólman Linhart do rohu, z následujícího tlaku se Rebelové vydali do rychlého protiútoku, který musel vypíchnutím přihrávky řešit osamocený červenobílý bek Jebavý.

Zápas se hrál ve slušném tempu, ale první branku viděli diváci až v 16. minutě. K odraženému puku na se na hraně levého kruhu dostal Jiří Vašíček, který bez rozpaků příklepem vystřelil nad beton havlíčkobrodského brankáře.

V úvodu druhé třetiny obral o puk ve vlastním oslabení hostující obránce Marek Tomica. V následném sólu si blafákem doslova vychutnal brankáře Linharta a Slavia vedla 2:0. To ale nebylo zdaleka vše. V čase 22:22 vyslal od modré čáry tvrdý projektil Pavel Kolařík, který šikovně tečoval do branky Vladimír Růžička - 3:0.

Na začátku 36. minuty se podruhé trefil Marek Tomica, jenž spolu s Beránkem ukázkově vyřešil akci dva na jednoho. O 36 vteřin později rozvlnil síť v hostující brance střelou od modré Tomáš Žižka a na skóre již svítilo 5:0.

V zápase svátečních střelců přidal závěrečnou branku v 51. minutě Jiří Vašíček. Jeho nekopromisní přesilovková střela pod víko málem roztrhla brankovou síť.

V poslední minutě mohli Rebelové dosáhnout čestného úspěchu v přesilovce 5 na 3, ale slávistický gólman Robert Slipčenko byl proti.

V zápase bylo k vidění uplatnění nových pravidel. Hráči nejvíce naříkali na zákaz střídání při zakázaném uvolnění, ale rozhodčí je nekompromisně vraceli na led. Trenéři dali prostor novým jménům, která jsme v slávistickém dresu ještě neviděli. Ćást A-týmu totiž dostala volno. Ve čtvrtek již startuje Tipsport Cup domácím zápasem s Kladnem, který začne v 17:30. Vstup je zdarma.

Autor Tomáš Houska
MLÁDEŽ 23.10.2019

Představujeme nejlepší mládežníky za září 2019

Slavia i v této sezoně oceňuje každý měsíc nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Osm nejúspěšnějších hokejistů od deváté po druhou třídu se vám nyní představuje v krátkých rozhovorech.

SESTŘIHY 22.10.2019

Sestřih zápasu: Ústí - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků ze zápasu 16. kola Chance ligy mezi Ústí nad Labem a Slavií. Sešívaní zvítězili 4:2 a připsali si třetí výhru v řadě.

Přehrát video
FANOUŠCI 21.10.2019

Slavia pořádá o víkendech veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Aktuálně jsou vypsané tři sobotní termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

MLÁDEŽ 22.10.2019

Shrnutí mládeže: Dominantní sedmáci nebo druhá výhra juniorky

V posledním týdnu zažily slávistické mládežnické týmy poměrně úspěšné období. Junioři porazili Mladou Boleslav a připsali si druhou výhru v sezoně, dorost se v klidu drží na postupových příčkách do ...