11.08.2007, Jan Škvor, Jakub Hlaváč

Slavia těsně podlehla Norimberku

Hokejisté Slavie prohráli v přátelském zápase hraném v Norimberku s místními Ledovými Tygry 3:4. V sestavě Pražanů se objevilo i šest hráčů z Havlíčkova Brodu. Dvěma brankami se zaskvěl útočník Marek Tomica. "Utkání mělo dobrou úroveň s množstvím šancí na obou stranách," uvedl po zápase pro oficiální stránky HC Slavia Praha asistent Jiří Kalous.

přát., sobota 11.8.2007, Norimberk - Slavia
Norimberk
4:3(2:0, 0:1, 2:2)

Branky a asistence: 14. Cespiva (Periard), 17. Brown (Carter), 42. Spylo (Leeb), 48. Cespiva (Fical, Swanson) - 37. Tomica (Staněk, Sloboda), 55. Bednář (Tomica, Červenka), 60. Tomica (Červenka). Vyloučení: 8:5. Využití: 2:1. Diváci: 1856.

Pouze 22 hodin po návratu ze soustředění ve Füssenu, které bylo zakončeno utkáním proti ligovému soupeři z Hamburku(2:2), absolvovali Sinupret Ice Tigers první přípravné utkání na vlastním ledě. Proti pražské Slavii zvítězili 4:3.

Ve vyrovnané první části na sebe upozornil nově příchozí Ahren Spylo několika osvěžujícími prvky ve hře. Při sólu v deváté minutě byl faulován, ale při následné penaltě ex -Hamburčan přestřelil.

Lépe se dařilo Davidu Cespivovi o pět minut později. V početní převaze byla jeho střela tečována jedním ze slávistů a zapadla do brány - 1:0. V minutě sedmnácté se ocitl ve středu dění další nově příchozí. Sean Brown střelou vyslanou rovněž od modré čáry zvyšoval na 2:0.

Ve střední části získávali Pražané stále větší a větší územní převahu, ale na skóre se stále nic neměnilo. Dimitrij Kotschnew v norimberské brance zanechal velice dobrý dojem. Ve 31. minutě obě mužstva vystřídala své brankáře a Patrick Ehelechner musel okamžitě také zasahovat a zabránit kontaktní brance.O několik minut později byl však i on bezmocný a Marek Tomica v přesilovce snížil na 2:1.

Sotva začala třetí část, ukázal Ahren Spylo kus ze své geniality. Od Leeba převzal přihrávku do volného prostoru a trefil pozoruhodně do vzdálenějšího rohu branky – 3:1 . Ve 48. minutě udeřil David Cespiva nejlepším způsobem, kotouč skončil po jeho drtivé ráně v síti – 4:1. Hosté se ale nevzdávali a dále tlačili na tempo hry, snaha byla korunována v 55. minutě gólem Jaroslava Bednáře - 4:2. Utkání ještě nechtěně zdramatizoval Patrick Ehelechner 47 vteřin před koncem, když nechal bezstarostně doklouzat kotouč téměř až na brankovou čáru. Tam ho našel a do branky zametl Marek Tomica a stanovil tak konečný výsledek na 4:3.