11.09.2005, Lukáš Hykš, Petr Hovorka

Slavia utratila Buldoka

P r a h a - Kladenští hokejisté zaskočili vysočanskou Sazka Arenu rychlým gólem Michala Havla ze 6. minuty. Slávisté se pak dlouhou dobu nemohli dostat do hry, až minutu před první sirénou vyrovnal Žižka. S góly se roztrhl pytel na začátku prostřední části, kdy se trefil David Hruška a Bednář. Slavia poté už Kladno k ničemu nepustila, ba dokonce přidala další branky. Nejlepším hráčem zápasu se stal domácí David Hruška, který se na vítězství podílel dvěma góly.

2.kolo, neděle 11.9.2005, Sazka Arena, Slavia - Kladno
5:1(1:1, 2:0, 2:0)
Kladno

Branky: 19. Žižka (Sobotka), 24. D. Hruška (Dlouhý, Vlasák), 26. Bednář (Drtina), 47. D. Hruška (J. Novák), 51. Beránek (Tomica, J. Novák) - 7. M. Havel (D. Hájek, Huml). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 13:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4212. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Slavia: Franěk - Kadlec, Pojkar, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Kolařík - Duda, Beránek, Tomica - D. Hruška, Divíšek, Bednář - L. Havel, Vlasák, Sup - Vondrka, Sobotka, Dlouhý

Kladno: Orct - Ševc, Zeman, L. Procházka, Špelda, V. Čech, D. Hájek - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Martin Frolík - Horna, Kalla, Hluchý - Huml, Besser, M. Havel

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu. První náznak šance přinesla až 4. minuta, kdy se před Orctem objevil Radek Dlouhý. V 6. minutě se naskytla Slavii přesilovka, ale neměla dlouhého trvání, neboť Kolařík zaváhal na modré a svoji chybu musel napravit jen za cenu faulu. Při hře 4 na 4 pak Kladno udeřilo. V čase 6:08 napřáhl kousek za modrou Michal Havel a jeho střela proklouzla mezi Fraňkovými betony. Slavia dlouho nemohla nalézt recept na důslednou obranu hostí a i v útoku byli svěřenci trenéra Müllera nebezpečnější. Dokumentovaly to příležitosti Horny a Michaela Frolíka, kteří se v rozmezí tří minut po průnicích po křídle dvakrát dostali do zakončení. Průlom nastal v 19. minutě. Sobotka přihrál před branku Žižkovi, jenž efektně zamíchal s pukem a trefil přesně místo pod chrániči Zdeňka Orcta. Vzápětí bylo hostům horko znovu, když dvakrát pálil na Orcta Vlasák, tentokrát se skóre však neměnilo.

Do druhé části vstoupila Slavia o jednoho hráče v poli méně, neboť na konci první třetiny se do sebe pustili Duda se Zemanem a slávistický hráč si za větší aktivitu vysloužil o dvě minuty navíc než soupeř. Kladno ovšem v početní převaze příliš nebezpečné nebylo. Naopak málem udeřila Slavia. Po Orctově zaváhání měl na holi tisíciprocentní šanci Bednář, ale ze třech metrů netrefil prázdnou bránu! Přesto se domácí záhy dočkali vedení. Na začátku 24. minuty využil zaváhání kladenské obrany Vlasák, posunul na Dlouhého, který si vyměnil puk s Hruškou a ten nedal rozpohybovanému Orctovi šanci. Domácí v této fázi svého soupeře jasně přehrávali. Supovy a Divíškovy příležitosti sice ještě gólem neskončily, ale po Bednářově dorážce Drtinovy střely ze 26. minuty již gólman hostí lovit puk ze sítě musel. Kladno se dostalo ke slovu o minutu později. Z Novákovy ztráty helmy vytěžili hosté přečíslení dva na jednoho. Naštěstí pro domácí Franěk ošemetnou situaci vyřešil. Hra poté upadla do podprůměru a více než na ledě bylo rušno na trestné lavici, zejména na straně Slavie. Kladenské přesilovky však nepatřily do kategorie nebezpečných, naopak Buldoci opět mohli inkasovat, když si ve 38. minutě nechali uniknout Dlouhého. Po čtyřiceti minutách tak Slavia držela slibný dvoubrankový náskok.

Jestliže Kladenští mysleli v závěrečné dvacetiminutovce na obrat, jejich myšlenky vzaly brzy za své. Na konci 45. minuty se provinil proti pravidlům Martin Procházka a 19 sekund před vypršením jeho trestu pojistil vedení domácích David Hruška. O tři minuty později mohl s chutí hrající Hruška dokonce dovršit hattrick. Jenže tentokrát mu střelecké štěstí nepřálo a vzápětí místo k oslavnému poplácání se spoluhráči zamířil po rozmíšce se Ševcem na čtyři minuty na trestnou lavici. Jelikož Ševc vyfasoval pouze dvě minuty, byla z toho opět dvouminutová výhoda pro Kladno. Kladno se z předchozích nepovedených přesilovek nepoučilo a gól ve vlastním oslabení, který již dlouho visel ve vzduchu, přišel. V 51. minutě vyslal Tomica do samostatného nájezdu Beránka a slávistický kapitán zamířil s milimetrovou přesností do rohu Orctovy svatyně. Kladenští poté na zbytek zápasu definitivně rezignovali a domácí dohrávali v exhibičním tempu. V závěru si dokonce Divíšek dovolil přihrávku Fraňkovi přes celé hřiště. Třešinku na dortu mohli přidat završením půltuctu gólů do kladenské sítě ještě Sup a Vlasák, ale skóre se již neměnilo. Na třech bodech pro Slavii a radosti domácích fanoušků to však již nemohlo nic změnit.

Statistický koutek

HUML
Havel M.
Frolík Mar.

Ondřej Weissmann (Slavia): "První třetina byla z naší strany hodně špatná. Moc jsme nebruslili, chyběl nám důraz. Druhá třetina byla naopak vynikající. Chodili jsme do soubojů, vybojovali jsme kotouče a dali jsme góly. Takový zápas jsme potřebovali. Mužstvo podalo bojovný výkon."

Petr Tatíček (Kladno): "Bohužel jsme se Slavií drželi krok jen první třetinu, kdy jsme měli šance jít do vedení i 2:0. Potom nás v druhé a třetí třetině Slavia jasně přehrála a zaslouženě vyhrála. Patera nedohrál, protože mu už před zápasem nebylo dobře. Zvracel a má asi střevní chřipku."

Tisková konference po utkání - zleva asistent trenéra Slavie Ondřej Weissmann, obchodní manažer Slavie Ladislav Blažek