12.03.2006, Lukáš Hykš, Jan Rožumberský, foto Tomáš Kulhánek

Slavia začala vítězně

P r a h a - Slavia vstoupila do rozhodující fáze sezony vítězstvím. První třetina byla poznamenána častými vyloučeními. Skóre zápasu otevřel v přesilovce hostující Huna. Ve druhém dějství se Slavia snažila více útočit, ale zapomněla při tom na zadní vrátka. Toho využil podruhé v zápase Huna, když v 27. minutě nedal z nájezdu Fraňkovi šanci. Domácí se nevzdali a již za 18 vteřin snížil Vlasák. Poté následovala série několika vyloučení. Vyrovnat se podařilo Bednářovi po krásné kombinaci s Josefem Beránkem. Ve třetí části se hrál v úvodu vyrovnaný hokej, oba týmy chtěli přetáhnout vítězství na svoji stranu. Do vedení poslal domácí střelou zápěstím Ivo Prorok, psala se 53. minuta. Už se zdálo, že je rozhodnuto. Rozhodčí ale o minutu později nařídil záhadné trestné střílení, které proměnil Polanský. Slavia byla po inkasovaném gólu jakoby opařená. K vítězství zavelel ten nejpovolanější - kapitán Josef Beránek. Ihned po buly se natlačil před bránu a blafákem překonal Vojtka. Třinečtí v závěru při své přesilovce odvolali brankáře. To se jim ale vymstilo, když slávistickou pojistku do prázdné branky přidal Kopecký.

 
 
ČF1, neděle 12.3.2006, Sazka Arena, Slavia - Třinec
Slavia
Slavia
5:3(0:1, 2:1, 3:1)
Třinec
Třinec
 

Branky a nahrávky: 27.Vlasák (Duda, Graňák), 36. Bednář (Beránek), 53. Prorok (Divíšek), 57. Beránek (Duda), 59. Kopecký - 16. Huna (Výtisk, Skořepa), 27. Huna (Skořepa, Vojtek), 54.Polanský (TS) Rozhodčí: Homola, Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 10:8, navíc Hašek (TRI) 5 + DKU. Využití: 1:1. V oslabení 1:0. Diváci: 5604. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3

 

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J.Novák, Žižka, Žabka, Graňák - D.Hruška, Beránek "C", Tomica - Duda, Vlasák, Sup - Bednář, Divíšek, Prorok - Vondrka, Sobotka, Dlouhý - Kopecký.

Třinec: Vojtek - Kroupa, Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Chmelíř, Frolo, Bartoň - Huna, Skořepa, I.Padělek - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků "C", Polanský, Tomas - Bordowski, Fabuš, Lipina.

 
 

Komentář

Slavia sice začala závarem před Vojtkem, obraz hry v první třetině byl ale v dalších minutách poněkud odlišný. Ve 2. minutě se poprvé vylučovalo, potrestaným hráčem byl obránce hostí Frolo. V početní převaze na sebe upozornil hezkou individuální akcí Bednář, ovšem gólově ji dotáhnout nedokázal. Slávisté mohli ve vlastní přesilovce i inkasovat, poté co Graňák namazal do úniku Peterkovi, naštěstí pro domácí Franěk zákrokem á la Dominik Hašek třineckému útočníkovi radost nedopřál. Další výbornou příležitost měl na holi v 5. minutě Bordowski, ani on však kotouč za Fraňkova záda nedopravil. Po klidnější fázi hry, kterou vyplnila nepříliš povedená přesilovka Třince, zatopil hostům v 9. minutě opět Bednář, i tentokrát ale z celé situace vyšel vítězně brankář Vojtek. V 10. minutě musel zatáhnout v poslední chvíli záchranou brzdu Hunkes, čímž nabídl domácím druhou přesilovku v zápase. Ta však skončila předčasně, neboť Bednář přehnal útočnou snahu a počínal si v rozporu s pravidly. Pražané toto oslabení sice přežili, další vyloučení ale Oceláři již potrestali. V čase 16:00, kdy na trestné lavici seděl Josef Beránek, se prosmýkl obranou Slavie Rudolf Huna a svůj odvážný průnik zakončil střelou pod víko. Slavia byla nepříznivým vývojem zaskočena. Necelou minutu před koncem se pokusil o vyrovnání Prorok, jenže jeho střela našla pouze připravenou Vojtkovu lapačku. Svěřenci Vladimíra Růžičky tedy odcházeli do kabin za nepříznivého stavu.

Ani úvod druhé části příliš důvodů k optimismu domácím příznivcům nedával. Jako by se snad ani nehrálo play-off. Ještě více vrásek na čele přibylo fanouškům Slavie ve 27. minutě. Po závaru před svojí brankou dokázal gólman Vojtek rychle rozehrát na Skořepu, od něho putoval kotouč k osamocenému Hunovi a ten měl spousty času na gólovou koncovku. Druhý inkasovaný gól domácí definitivně probudil. Neuběhlo ani dvacet sekund od Hunovy trefy, když si po Dudově přihrávce Vlasák položil Vojtka a snížil na jednobrankový rozdíl. Pro Vlasákovu radost neměl pochopení Hašek, jenž srazil slávistického útočníka krosčekem na zem. To se ještě méně líbilo Radku Dudovi, který se jal Vlasáka mstít. Výsledkem byla šarvátka, ze které rezultoval trest 5+do konce utkání pro Haška a 2+2 minuty pro Dudu. Jelikož při hře 4 na 4 navíc fauloval Peterek, mohli hrát domácí 4 proti 3 a po vypršení Dudova trestu dokonce v 5 proti 3. Jedinečnou možnost k vyrovnání ovšem slávisté promarnili. Nepodařilo se to ani uniknuvšímu Dlouhému ve 33. minutě, když již hráli hosté v plném počtu. Přesto srovnání skóre viselo ve vzduchu. Na začátku 36. minuty se domácí dočkali. Při hře 4 na 3, která vyplynula ze současného vyloučení Kadlece a Fabuše a následného trestu Pácala, našel Beránek mezi kruhy postaveného Bednáře a jeho střelu našel Vojtek až v síti. Slavia byla po vyrovnání aktivní, nerozhodný výsledek ale platil i po čtyřiceti minutách.

Závěrečné dějství poznamenalo hned od začátku několik vyloučení. Jako první se musela bránit Slavia a proviněnému Žabkovi bylo při dlouhém zámku hostů před Fraňkem asi pořádně horko. Poté následovaly tři přesilovky ve prospěch Růžičkova týmu, jenže rozhodně nepatřily do kategorie povedených. Tu poslední navíc předčasně ukončil zákrokem v rozporu s pravidly Divíšek. Trestoměřiči si tedy na nedostatek společnosti rozhodně nemohli stěžovat. V 52. minutě se Pražané poprvé ujali vedení. Z nenápadné akce udeřil po přihrávce Divíška přesnou střelou zápěstím Ivo Prorok. Radost domácích ale měla jepičí život. V 54. minutě hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení pro Třinec za zdržování hry Kolaříka. Exekuce se ujal Jiří Polanský a po pomalém rozjezdu zakončil úspěšně forhendovým blafákem. Rozhodnutí přinesla 57. minuta. Díky vyhranému bully se dostal sám před Vojtka Josef Beránek, zkušeně si gólmana položil a zbývalo jen trefit odkrytou branku. Cestu za první výhrou ve čtvrtfinálové sérii mohl svému týmu ještě zkomplikovat zbytečným faulem ve středním pásmu Duda. V přesilovce hosté odvolali brankáře . Tento krok hostům nevyšel. V čase 58:52 se probojoval k puku Milan Kopecký a zpečetil výsledek na 5:3.

Statistický koutek

Statistiky zpracoval: Jan Beneda
Střely na bránu + mimo
Slavia Třinec
Bednář 10+2
Beránek 6+1
Divíšek 4+2
Dlouhý 3+0
Duda 1+2
Graňák 3+1
Hruška D. 0+0
Kadlec 1+1
Kolařík 4+1
Kopecký 2+0
Novák J. 6+3
Prorok 4+2
Sobotka 1+2
Sup 0+3
Tomica 1+0
Vlasák 3+0
Vondrka 0+0
Žabka 1+0
Žižka 1+1
celkem 52
18, 16, 18
Bartoň 0+2
Bordowski 0+0
Chmelíř 1+1
Fabuš 4+0
Frolo 0+1
Hašek 1+0
Huna 3+0
Hunkes 0+0
Janků 1+0
Kroupa 0+0
Kudrna 2+0
Lipina 0+0
Pácal 1+1
Padělek I. 1+0
Peterek 3+0
Polanský 3+0
Skořepa 2+4
Tesařík 0+1
Tomas 1+1
Výtisk 1+1
celkem 29
8, 8, 13
Přesné + mimo a zblokované
Všechny pokusy celkem
Všechny pokusy po třetinách
Statistika vhazování
Slavia Třinec
Bednář 1+0
Beránek 18:8
Divíšek 11:8
Duda 1:0
Kopecký 2:1
Sobotka 4:6
Sup 0:1
Tomica 1:1
Vlasák 6:8
celkem 44:34
úspěšnost 56,41 %
Třet.: 14:12, 13:10, 17:12
Hašek 0:1
Kudrna 0:1
Lipina 2+8
Padělek I. 0:5
Peterek 9:5
Polanský 10+12
Skořepa 13:11
Tomas 0:1
celkem 34:44
úspěšnost 43,59 %
Třet.: 12:14, 10:13, 12:17
Brankáři
Slavia Třinec
Franěk 87,50 %
zásahy 21
góly 3
Vojtek 92,16%
zásahy 47
góly 4
Nejlepší hráči
Slavia Třinec
BEDNÁŘ
Beránek
Dlouhý
HUNA
Peterek
Fabuš

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (Slavia): "Na naší straně byla patrná nervozita z prvního domácího utkání. Z takového toho, že musíme vyhrát. Je velmi cenné, že hráči za stavu 0:2 utkání dokázali otočit. Při nadějném stavu 3:2 jsme dostali ránu trestným střílením a soupeř vyrovnal, přesto jsme to utkání dotáhli do vítězství. Tohle nás hodně psychicky povzbudí."

Jiří Juřík (Třinec): "Dlouhou dobu jsme hráli to, co jsme potřebovali. Utekl nám akorát ten závěr, ve kterém rozhodla naše neukázněnost. Domluvili jsme se s doktorem, že Bieglův stav nebyl stoprocentní, tak jsme ho nenasadili. Martin Vojtek odvedl výborný výkon."

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"