03.01.2012, Patrik Kubečka, David Mencl

Slávisté prohráli s posledním. Play-off se vzdaluje

Ani utkání se soupeřem z úplného spodku tabulky nepřinesl sešívaným body. Na rychlé vedení Karlových Varů sice slávisté odpovědět dokázali, ale dva obdržené góly ve třetí třetině už byly příliš. Půl minuty před koncem zápasu sice ještě snižoval Vondrka, ale vzápětí přidal čtvrtou branku hostů Kumstát a definitivně tak potvrdil výhru Karlovarských, kteří se tak odpoutali z posledního místa.

28.kolo, úterý 3.1.2012, Slavia - Karlovy Vary
2:4(1:1, 0:0, 1:3)
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 14. Kůrka (Vondrka, Alinč), 60. Vondrka (Micka, Kadlec) - 5. Pech (Gründling), 46. Gřegořek (Mocek, Dej), 54. Košťál (Kumstát), 60. Kumstát. Rozhodčí: Hribik, Minář - Barvíř, Blümmel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2629. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, Roth, Kolařík, J. Krejčík, Šulc - Kůrka, Alinč, Vondrka - Micka, Kalus, Krenželok - Jelínek, V. Růžička ml., Tomica - Žejdl, Doležal, Sklenář

Karlovy Vary: Salfický - Mocek, Gulaši, Gřegořek, Gawryletz, Prošek, Grünling, Látal - Skladaný, Dej, Skuhravý - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, Kuběna, Zaťovič - Zucker, Vachovec, Kotrla

Začátek utkání byl z obou stran dosti opatrný. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu a dovolit tak skórování soupeři. Následně se Kalusovi nepodařilo zachytit přihrávku od spoluhráče, k odraženému puku se dostal osamocený Lukáš Pech, který vymetl růžek domácí svatyně. Po vstřelené brance se hostující celek dostal na koně a na chvíli uzavřel Slavii ve vlastním pásmu, výraznější šanci si už ale nepřipsal.

V polovině úvodní části ujel karlovarské obraně Michal Vondrka, puk mu sjel z hole a Salfický si rychlým vybruslením z brankoviště celou situaci pohlídal. Slavia si pomalu začala vytvářet příležitosti a ve 14. minutě svoji snahu zúročila. Vondrka si nabruslil do útočného pásma, našel křižným pasem Tomáše Kůrku a ten se z levého kruhu nemýlil.

Hra se se po chvíli uklidnila a ubylo střeleckých pokusů a naopak přibylo více soubojů o puk u mantinelu. Druhá část začala stejně jako první skončila. K vidění nebyla téměř žádná vyložená gólovka. Za zmínku stojí jen příležitost Kůrky, kdy slávistický forvard trefil z bezprostřední vzdálenosti jen beton roztaženého Salfického.

Třetí třetina se nesla ve stejném duchu jako ta druhá. Po čtyrech minutách závěrečné dvacetiminutovky mohl dostat Slavii do vedení Alinč, kdyby však trefil poloodkrytou branku. Pravidlo nedáš dostaneš zapracovalo a hned z protiútoku se v ponechané výhodě prosadil střelou od modré Petr Gregořek.

Domácí se snažili stav zápasu dorovnat, moc se jim to ale nedařilo a útočil spíše hostující tým. Pojistku přidal sedm minut před koncem třetí části Jan Košťál, který namířil kotouč přesně k tyčce. Slávisté se nevzdali a bojovali, jenže si žádnou gólovou příležitost nevytvořili.

Na konci zápasu měli ještě červenobílí výhodu dvou hráčů na ledě, kdy byl jeden karlovarský hráč vyloučen a domácí navíc odvolali brankáře. Početní výhodu využil 27 sekund před závěrečným hvizdem Michal Vondrka. Do konce utkání ještě pečetil výhru Karlových Varů do prázdné branky nejlepší střelec soutěže Petr Kumstát.

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): "Z našeho pohledu to bylo nevydařené utkání. Bohužel, neplníme si věci, které si řekneme v kabině. Je trošku nepochopitelné a neomluvitelné, že takový výkon předvedeme v téhle fázi sezony, kdy hrajeme každý zápas o bytí a nebytí. Nemám pro to vysvětlení."

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, prvních deset minut jsme hráli výborně a vytěžili jsme z toho gól. Nakonec bohužel jen jeden, i když šancí jsme měli více. Domácím se poté podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině měla malinko navrch Slavia, ale postupem času jsme hru vyrovnali. Ve třetí části z mého pohledu rozhodlo to, že jsme měli větší vůli po vítězství, šli jsme za tím hlava nehlava a gól nám tam padnul. Pak jsme se uklidnili. A nebýt zbytečného vyloučení v závěru, tak jsme to v klidu dohráli."