13.08.2015, David Mencl

Slávisté v osmibrankové přestřelce podlehli karlovarské Energii

Oproti prvnímu vzájemnému utkání v přípravě, kdy si sešívaní dokázali připsat na domácím ledě vítězství, neskončil duel na západě Čech úspěšně. Přestože červenobílí stáhli dvougólové manko, nakonec se Karlovy Vary přece jen radovaly z výhry.

 
 
příp., čtvrtek 13.8.2015, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
Karlovy Vary
5:3(1:0, 3:2, 1:1)
Slavia
Slavia
 

Branky a nahrávky: 16. Kverka (Koblasa, Gorčík), 21. Bartek (Duda, Gulaši), 37. Koblasa (Zadražil), 40. Rachůnek (D. Hruška), 60. V. Tomeček (D. Hruška) – 23. Jiránek (Micka), 27. J. Doležal (Robinson, M. Hruška), 57. J. Doležal (Punčochář). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Schopf, Kokrment. Vyloučení: 11:12, navíc Hruška (SLA) 10 min. OT a do konce utkání a Duda (KVA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

 

Karlovy Vary: Závorka – Gulaši, Benák, Sičák, Harant, Bičánek, J. Tomeček, Deyl – Duda, Haščák, Bartek – Rachůnek, Marosz, D. Hruška – Vachovec, Zadražil, V. Tomeček – Gorčík, Kverka, Koblasa – Gríger

Slavia: Hylák – Kolařík, Punčochář, Hraško, Adam, Špaček, M. Hruška, Šimon, Drahorád – Micka, Kašpařík, Jiránek — Čermák, Vas, Markovič – J. Doležal, Andres, Robinson – T. Doležal, Tomek, Jedlička

 
 

Komentář

Sešívaní mohli vstoupit do utkání velice dobře, když se Micka s Jiránkem dostali do přečíslení. Prvně jmenovaný však zvolil zakončení, se kterým si Závorka poradil, a skóre tak zůstalo nezměněno. O několik minut později byl zase ve velké příležitosti Sičák, který si od modré sjel až před branku, po přihrávce od Barteka však mířil vedle.

Karlovarští se nakonec v první části vedoucí trefy dočkali. V 16. minutě se natlačil před Hyláka Koblasa, který sice ještě neuspěl, dorážející Jaroslav Kverka už se ale z gólu radoval. Pro slávisty mohlo být ještě hůře, Vojtěch Tomeček ale zcela sám z mezikruží pálil jen do dobře postaveného Hyláka.

Vstup do druhé periody vyšel mnohem lépe Karlovým Varům, po pouhých pětadvaceti vteřinách ujel hostujícím obráncům Martin Bartek, který červenobílého gólmana překonal ranou po zemi. Netrvalo ovšem dlouho a zaradovali se i slávisté, kdy nahození Micky prošlo až k Tomáši Jiránkovi, který se v přípravě trefil již potřetí.

Po snížení začali být sešívaní aktivnější, nezastavilo je ani oslabení. Několik vteřin po vypršení Špačkova trestu využil své rychlosti Jiří Doležal a v úniku zamířil přesně mezi Závorkovy betony.

Po několika minutách, kdy se oba týmy přetahovaly o kotouč, se za slávistickou svatyní do sebe pustili Šimon a Duda. To by ještě nebylo zase nic tak neobvyklého, po usednutí obou hráčů na trestnou lavici se ale karlovarský útočník zvedl a pustil se do slávisty znovu. To nenechalo klidné další hráče, a tak se trestná lavice změnila v bitkařský prostor.

Trvalo chvilku, než rozhodčí vyřešili nevídanou situaci a rozdali několik trestů na obou stranách. Za nerozhodného stavu se tak znovu začalo hrát, šťastnější byly domácí, kteří se zásluhou Petra Koblasy dostali do vedení. Karlovy Vary přidaly ještě čtvrtou branku, z otočky zasadil další úder hostům Tomáš Rachůnek.

Hosté nastoupili do třetího dějství mnohem lépe, za což byli odměněni hned pěti přesilovými hrami, tu pátou ovšem přerušil faul Čermáka. Slávisté ale nedokázali ani jednu využít ke snížení. Toho se trochu paradoxně dočkali až v oslabení, kdy se podruhé v zápase prosadil Jiří Doležal.

Pražané pomýšleli na vyrovnání, naději však ukončil v 58. minutě Špaček, který byl poslán na trestnou lavici. Ani hra bez brankáře už červenobílým nepomohla, Karlovy Vary si navíc pojistily výhru, když Vojtěch Tomeček ze středního pásma trefil prázdnou klec.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"