11.01.2002, Lukáš Hykš, Karel Líbal

Steinerův excelentní večer

Slavia povzbuzená výhrou v minulém kole nedala tentokráte šanci mistrovskému Vsetínu. Pozornou obranou v čele s Málkem, díky střelecky exponovanému Steinerovi a zásluhou dvou využitých přesilovek ze čtyř jsme udrželi odstup vyvolené osmičky od "zbytku ligy".

 
 
39.kolo, pátek 11.1.2002, Slavia - Vsetín
Slavia
Slavia
4:0(1:0, 2:0, 1:0)
Vsetín
Vsetín
 

Branky: 18. Steiner (Branda, J. Novák) 1:0, 27. Matějovský (Steiner) 2:0, 37. Steiner (Matějovský, Míka) 3:0, 43. Ujčík (Kadlec) 4:0 Rozhodčí: Homola – Barvíř, Blümel Vyloučení: 6:4 Využití: 2:0, 2843 diváků

 

Slavia: Málek - Kadlec, Hejda, Novák J., Snopek, Chatrnuch, Štefanka, Pojkar - Ujčík, Beránek, Tomica - Branda, Štraub, Hübl - Míka, Steiner, Matějovský - Klobouček, Novák Z., Sup

Vsetín: Biegl - Luža, Spitzer, Kuboš, Vašut, Polák, Šafařík, Němec - Kotásek, Vlach, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Valko, Veselý, Vampola - Sochor

 
 

Komentář

39. kolo dnes uzavřelo třetí čtvrtinu extraligy. Slavia hostila svého největšího pronásledovatele v boji o play-off, Vsetín, a tak utkání bylo pro obě mužstva velmi důležité. Domácí byli po většinu času lepším týmem a po zásluze vyhráli. Skvělý výkon podal Roman Málek, v útoku se pro změnu blýskl Ondřej Steiner. Nejlepším slávistou utkání byl ale vyhlášen Radek Matějovský.

Utkání začalo v rychlém tempu, šancí se však příliš nerodilo. Dokladem toho byla přesilovka Valachů, při které musel Málek zasahovat jen jednou. První hodně ošemetnou situaci musel řešit Biegl v 7. minutě při Ujčíkově dorážce Kadlecovy střely. Vsetín dělal problémy domácím svou rychlostí, ale do zakončení se nedostával. Ani druhá přesilovka při rozporuplném vyloučení Beránka Valachům nevyšla a to bylo impulzem pro Slavii, aby přebrala otěže zápasu. Ve 14. minutě se zastřelovali Štraub s Hüblem, druhý jmenovaný trefil dokonce tyč. Z tlaku vyplynul v 17. minutě faul Veselého a Slavia dostala poprvé v utkání početní výhodu. Sehrála ji na výbornou. V čase 17:58 neudržel Biegl Brandovu bombu a Steiner dorážel do prázdné brány.

I druhou část začala Slavia aktivně podpořená další přesilovkou, kterou přeťala první siréna. Hosté se tentokrát ubránili. Stejně tak o 2 minuty později, kdy pro změnu trestnou lavici zahříval Valko. Valaši mohli paradoxně dvakrát dokonce vyrovnat, naštěstí Málek v obou případech vytáhl ze svého repertoáru efektní a hlavně efektivní zákroky. Ve 27. minutě se ukázalo, jak důležité je vyhrané vhazování. Steiner ihned po bully našel Matějovského a jeho střela skončila za Bieglovými zády. O minutu později si domácí prožili horké chvilky při vyloučení Chatrnúcha. Díky skvělému Málkovi přežila Slavia oslabení nakonec bez úhony. Tempo hry pak trochu opadlo. V 37. minutě pak přišel z čista jasna třetí gól ve vsetínské síti. Po rychlé akci přihrál Matějovský dnes výbornému Steinerovi a na jeho teč byl Biegl krátký.

Závěrečné dějství začal lépe Vsetín, z tlaku však Valaši opět nic nevytěžili. Ve 43. minutě se do nebezpečného protiútoku dostal Míka a Spitzer musel zatahovat nedoveleně za záchranou brzdu. V přesilovce si počkal na své oblíbené parketě pro dorážku Ujčík a bylo rozhodnuto - 4:0. Zakulatit výsledek mohl vzápětí v oslabení Beránek, jenže ani nadvakrát se z bezprostřední blízkosti Biegla neprosadil. O minutu později nechybělo mnoho, aby si premiérovou trefu ve Slavii připsal Josef Štraub. V 52. minutě pak Biegl hasil požár pro změnu před Hüblem. Vydechnout si mohli Valaši při vyloučení Matějovského. Naopak se v něm zadýchal Málek, ale odvážnému štěstí přeje - v jednom případě zachránila slávistického fantóma tyč. Utkání se pak již v klidu a za ovací domácího publika dohrálo.

Zápas jsme sledovali v přímém přenosu..


Ohlasy trenérů

Jan Neliba, Vsetín: Utkání bylo, jako tradičně při střetnutích Slavie a Vsetína, kvalitní. My jsme podali dobrý výkon, bohužel bez vstřelené branky, proto je výhra Slavie zasloužená.

Vladimír Růžička, Slavia: Můžu jen souhlasit s kolegou. Prvních deset minut ještě nebylo z naší strany tolik kvalitních, ale pomohla nám první branka. Jsem rád, že jsme potvrdili výhru i počet branek z Kladna.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže