05.03.2002, Václav Rybáček

Tajenka rozluštěna!

Záhada, kdože to bude čtvrtfinálovým soupeřem slávistů, je vyřešena. Slavia nedokázala na ledě stále úřadujícího mistra zvítězit a vzhledem k výsledkům ostatních zápasů se v tabulce propadla na šesté místo. Zlín trochu překvapivě přehrál Pardubice na jejich ledě, a tak právě Pardubice, momentálně hrající ve slabší formě, budou soupeřem Slavie! První duel uvidí pardubická aréna v pondělí 11. března 2002.

52.kolo, úterý 5.3.2002, Vsetín - Slavia
Vsetín
4:3p(1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky: 9. Kotásek (Vampola) - 1:0, 19. Hübl (Branda) - 1:1, 30. Štraub (Ujčík) - 1:2, 37. Štefanka (Ujčík) - 1:3, 51. Luža (Vlach) - 2:3, 56. Kucharczyk (Vlach, Demel) - 3:3, 65. Kucharczyk (Kotásek) 4:3. Rozhodčí: Turčan - Dvořák, Hejduk. Vyloučení: 5:11, navíc Biegl a Veselý (oba Vsetín) 10 minut OT, Využití: 2:0. Diváků 3479

Vsetín: Biegl - J. Polák, Hriňa, Luža, Němec, Kuboš, Vašut - Sochor, Vlach, Demel - Kotásek, Veselý, Valko - Kucharczyk, Vampola, Streit

Slavia: Málek (4.- 6. Hronek) - Hejda, Kadlec, Klobouček, F. Štefanka, Martínek, Snopek, Chatrnúch - Míka, Beránek, Hübl - Ujčík, Štraub, Tomica - Jaroš, Steiner, Sup - Matějovský, Antoš, Branda.

Utkání na vsetínském Lapači začalo v řežii domácích. Nejzajímavější situací na straně Slavie bylo střídání brankářů, kdy na 2 minuty naskočil Hronek. Vsetín dostal jako první výhodu přesilové hry. Do vedení se však domácí dostali až v polovině první třetiny, když se trefil Kotásek. Hra se postupně vyrovnávala a když Hübl po Brandově přihrávce srovnal, začínalo se ve druhé třetině opět znovu.

Slavisté si byli vědomi nutnosti zvítězit, a kdo jiný než zkušený hráč by měl k obratu zavelet. V polovině zápasu se prosadil důrazný Štraub a poslal Slavii na čtvrté místo. Domácími to trochu zatřáslo, do kabin však s jednobrankovým mankem neodcházeli. Ve 37. minutě uklidnil slávisty Filip Štefanka.

Jeho gól jakoby naladil tón třetí třetiny. Ta byla hodně nervózní, k čemuž "přispěl" i nepřesný rozhodčí Turčan. Fanoušci Vsetína utkání pobrali vskutku slavnostně, někteří až příliš. A tak nenechavci s bolavými játry začali dorážet i na slávistickou střídačku. Na té však ve 46. minutě již nikdo nebyl, neboť slávisté se rozhodně své posezónní oslavy ještě odkládají, a tak raději odešli do kabin. Tato pauza jim však uškodila. Pět minut po návratu snížil Luža a za dalších pět minut vyrovnával Kucharczyk. Že se na Lapači Slavii nedaří prokázal zbytek zápasu. Nejenže slávisté již neskórovali, v prodloužení 7 sekund před koncem dokonal své dílo Radim Kucharzcyk, odstartoval tak pozápasové oslavy domácích a Slavii poslal na šesté místo extraligové tabulky.

Ondřej Weissmann:“Pro nás to bylo těžké utkání. Domácí dobře bruslili. My jsme ale na druhé straně dávali branky. Rozhodnutí padlo na začátku třetí třetiny. Dvakrát jsme jeli sami na Biegla, ale bez úspěchu. Vsetín korigoval v přesilovce a následně rozhodl. Porážka nás mrzí, protože jsme si chtěli vybudovat solidnější postavení do play.off.”
Jan Neliba: Jsme strašně rádi, že jsme poslední utkání vyhráli, i když jen v prodloužení. Chtěli jsme se odměnit divákům za vynikající atmosféru, která zde po celou sezónu panovala. Bojovností a větší touhou po úspěchu jsme nakonec dokázali vyhrát. Musím říci, že to byla skvělá sezóna a mám ze své práce dobrý pocit.“