17.09.2004, Adam Vandrovec

Tygři si odvážejí šest kousků

Zápas se hrál ve velice svižném tempu a byl vidět pohledný hokej a hodně šancí. Dorostenci Slavie tak ještě nezaznamenali jedinou porážku v letošní sezóně. V sobotu odjíždějí slávisté na zápas 7. kola do Litvínova.

5.kolo, čtvrtek 16.9.2004, Zimní stadion Eden, Slavia - Liberec
6:0(1:0, 4:0, 1:0)
Liberec

Branky a nahrávky: 7. Jiránek (Roth), 24. Fiala (Krejčí), 28. Kachlík (Sklenář), 29. Indra (Roth), 40. Škaloud (Hafenricher, Krejčí), 58. Freisler (Jiránek)
Vyloučení: 6:7, V oslabení: 2:0

Slavia: Brož - Višňák, Moščic, Jebavý, Roth, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang(C) - Růžička, Jiránek, Malárik, Freisler, Škaloud, Kachlík, Krejčí, Stoklasa, Sklenář, Hafenrichter, Indra, Fiala

Liberec: Švajda - Jaroměřský, Macaj, Kajinek, Zakoutský, Sládek, Schadt, Kopic, Falta, Řehák, Smetaník, Peřina, Marnota, Ropický, Novák, Duda, Tondr(C), Seidl, Hodač

Ve velmi bojovné náladě nastoupili na led hráči Slavie a od prvních minut začali soupeře přehrávat. V 7. minutě dostal puk mezi kruhy Duda, ale pálil jen do Brože. Nedáš dostaneš. Střelu Rotha Švajda pouze vyrazil a Jiránek v klidu dovezl puk do klece. V půlce první třetiny při oslabení ujížděli na jednoho bránícího slávistu dva hráči Liberce, ale na konci akce stál výborný zákrok Brože. v poslední minutě při přesilovce se v ideální šanci objevil Drbohlav, ale přestřelil bránu.

Úvod druhé třetiny patřil Slavii. Po výtečném pasu mezi beky na Indru, zakročil proti nepovedené střele Švajda. V oslabení přidala Slavia druhou branku. Krejčí od pravého mantinelu poslal dobrou přihrávku, kterou Fiala jen lehce tečoval mezi betony libereckého gólmana. Ve 27. minutě se po buly dostal do před bránu Malárik a bekendem trefil břevno. Následně se puk odrazil, prošel mezi pod brankářem k Indrovi, který dorazil, ale sudí branku z neuvedených důvodů neuznal. Jakub Kachlík prodloužil svou sérii gól na zápas a skóroval i v pátém zápase sezóny po přihrávce Sklenáře. Od mantinelu nahodil před bránu Roth a Indra tečoval do brány. Miroslav Brož se musel v bráně sám rozcvičovat, jelikož na něj nešla střela. Sudí na druhé straně neuznal další dvě branky Slavie. Na Švajdu šla jedna střela za druhou. Pátý gól v pořadí přidal po Krejčího přihrávce Škaloud.

Jak jinak než převahou domácích začala třetí třetina. Ale i výkon tygrů, kteří za stavu 5:0 neskládali zbraně, byl sympatický. Slavia měla stále mnoho šancí, ale tempo nastolené v první a druhé třetině polevilo. Ani Liberec nebyl bez střeleckého pokusu. Především v poslední desetiminutovce při přesilových hrách se musel Brož bát o čisté konto. Druhý gól v oslabení Slavie. Gólman Švajda vyjel rozehrát daleko z brány, jeho špatnou přihrávku zachytil Freisler a od červené čáry trefil opuštěnou bránu.