04.02.2005, Adam Vandrovec

Tygři si z Edenu odvezli osm kousků

Slávističtí dorostenci si po dvou smolných prohrách na Moravě chtěli zlepšit reputaci v zápase s předposledním Libercem. Domácí naznačili soupeři už od prvních minut, kdo že bude na ledě pánem. I přes velkou vzdálenost mezi kluby v tabulce se v Edenu hrál velice pěkný a svižný hokej. Hattrick v zápase zaznamenal Petr Stoklasa. Velký podíl měl na něm Vladimír Růžička ml. Příští zápas odehrají dorostenci Slavie v sobotu. Od 16:30 hostí v Edenu druhý celek tabulky a velkého favorita na titul Kladno.

39.kolo, čtvrtek 3.2.2005, Zimní stadion Eden, Slavia - Liberec
8:2(3:1, 2:0, 3:1)
Liberec

Branky: 2. Krejčí (Kachlík), 18. Růžička (Kauschitz), 20. Hertl (Krejčí, Kachlík), 21. Stoklasa (Drbohlav, Sklenář), 33. Stoklasa (Růžička), 43. Petráň (Malárik), 51. Stoklasa (Růžička, Sklenář), 53. Ulesčenko (Malárik) - 16. Tondr (Kajínek), 43. Kopic (Zákoutský, Kajínek). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

Slavia: Brož - Jebavý, Roth, Beránek, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang - Sklenář(C), Růžička, Stoklasa - Krejčí, Škaloud, Kachlík - Indra, Fára, Kauschitz - Malárik, Petráň, Uleščenko

Liberec: Švajda - Černý, Jaroměřský, Zeman, Seidl, Kajínek(C), Zákoutský, Čejka, Drnec, Kopic, Falta, Smetaník, Peřina, Dvořák, Dominik, Langr, Novák, Duda, Tondr

Lepší vstup do utkání se vydařil domácím a už na začátku druhé minuty padla první branka. Kachlík přihrál Krejčímu a ten po střele z úhlu a následném vlastním údivu mohl zvedat ruce nad hlavu. Dobrý zákrok, po akci přihrávajícího Falty a z bezprostřední blízkosti zakončujícího Peřiny, předvedl Brož. Kolem desáté minuty se hrálo vyrovnaně na obě strany. K vidění byl rychlí a pohledný hokej. Škaloud dobrou přihrávkou, před odkrytou branku, vybídl dobře najetého Hertla. Ten se však ke střele z první neodhodlal a po zpracování navrátivšího gólmana střelou nad bránu nijak neohrozil. Na konci 16. minuty poslal hlavní arbitr domácí do tří a tygři tuto výhodu zužitkovali už za několik vteřin. Kapitán hostů Kajínek vystřelil od modré a po teči Lukáše Tondra se puk zatřepetal v síti za Brožem. Vladimír Růžička skočil z trestné lavice na led a vzápětí již, po dlouhé přihrávce Kauschitze, uháněl sám na Švajdu. S hostujícím gólmanem si několika rychlými kličkami pohrál a poslal Slavii opět do vedení. Půl minuty před koncem třetiny to bylo už 3:1. Kachlík nejprve netrefil odkrytou bránu, ale pro puk si dojel, přistrčil Krejčímu, ten před branku Hertlovi a vytáhlí bek s přehledem skóroval.

Domácím se povedl do druhé třetiny ještě lepší vstup než do té první. Drbohlavova střela se odrazila mezi kruhy ke Stoklasovi a ten bez váhání plácnul do puku, který zamířil k pravé tyči a znamenal 4. gól. V dalších minutách, a nejen při početních výhodách, měli více ze hry domácí. I ve druhé třetiny se hrálo velmi svižně a bylo na co se koukat. Situaci 3 na 1 první řada vyřešila excelentně. Růžička prudce zabrzdil, nechal bránící hráče projet a na stříbrném podnose naservíroval na druhou tyč snadný gól pro Stoklasu. Pohotový zákrok vyrážečkou po střele Smetaníka předvedl Brož. V závěru třetiny si tygři vypracovali v přesilové hře několik šancí, ale Brože výrazně neohrozili.

V první vážné šanci třetí třetiny se objevil Vladimír Langr, ale svůj samostatný nájezd zakončil střelou nad Brožovu klec. Hostům se podařilo využít přesilovou hru ve 43. minutě. Zákoutský napřáhl ke střele, Brož proti němu vyjel, liberecký obránce však místo střely zvolil přihrávku na nepokrytého Kopice pro kterého nebyl problém poslat touš do prázdné branky. I hned po vhazování ve středním pásmu vrátil čtyř brankový rozdíl Slavii, rychlím průnikem a přesnou střelou Petráň. Malárik po úniku podél hrazení trefil pouze tyčku Švajdovy svatyně. V 51. minutě mohli na led přistávat čepice. Po spolupráci Sklenáře s Růžičkou předvedl druhý jmenovaný výbornou práci s hokejkou a hodně nesobecky předal před prázdnou brankou puk Stoklasovi, který zkompletoval hattrick. Malárik zavezl puk do pásma, předal Uleščenkovi, ten si dobře sjel mezi kruhy a střelou mezi dvěma hráči prostřelil Švajdu. S blížícím se koncem zápasu nasazení domácích upadalo, přesto měli trvalou převahu.

Martin Pešout (trenér, HC Slavia Praha)

"Prohráli jsme dva zápasy na Moravě, kde jsme nechali některé hráče po úspěšné olympiádě odpočívat, což bylo znát. Dneska jsme udělali dobře, že jsme je postavili, jelikož dali pět gólů z osmi. Doufejme, že budeme takto pokračovat i v sobotním zápase s Kladnem."