05.03.2003, Lukáš Hykš, Jaroslav Andrle

Vsetínská jízda zastavena

Vsetín držel se Slavií krok, ale Kopeckého branka ze sedmé minuty po akci slávistických "Mladých pušek" jakoby ubrala žlutozeleným sil. Ve druhé třetině začali Vsetínští opět napadat a aktivně bruslit, ale uzemnila je pohotová Krátoškova trefa po Lužově hrubici. Ač Vsetín ke konci třetí části jevil snahu výsledek zkorigovat, nepodařilo se mu to především díky zákrokům Romana Málka. Pro Valachy to byla první porážka po pěti vítězstvích z konce základní části.

 
 
CF1, středa 5.3.2003, Slavia - Vsetín
Slavia
Slavia
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
Vsetín
Vsetín
 

Branky a nahrávky: 7. M. Kopecký (Jaroš, R. Dlouhý), 39. Krátoška. Rozhodčí: Haškovec, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:9. Bez využití. Diváci: 3877. Stav série: 1:0.

 

Slavia: Málek - J. Novák, Graňák, P. Kadlec, Hejda, Posmyk, Kolařík - Duda, Beránek, Sup - Sailer, Krátoška, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Šaffer, Fadrný, Tomica.

Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, Ptáček, Němec, Polák, Horák - Kucharczyk, Vak, Stantien - Kacíř, Ambruz, Streit - Kotásek, Vampola, Demel - Vymazal, Korotvička, Dubec.

 
 

Komentář

První čtrvtfinálový zápas mezi Slavií a Vsetínem nabídl typický hokej pro play-off. Návštěva zůstala trochu za očekáváním, ale 3877 diváků, kteří si našli do Edenu cestu, se rozohodně nenudilo. K vidění byla celá řada osobních soubojů a velké nasazení na obou stranách. Taktika zněla vycházet ze zajištěné obrany, nepouštět soupeře pokud možno na dostřel a vyvarovat se chyb. Hosté v tomto ohledu dvakrát selhali, naopak Slavia zvládla utkání po taktické stránce výborně a zvítězila 2:0.

Že o vypjaté chvíle nebude nouze, naznačila hned 18. sekunda zápasu, kdy Sup najel v plné rychlosti do brankáře Biegla. Vsetínský gólman byl otřesen, ale mohl dále pokračovat. Rozhodčí tuto situaci jako faul neposoudili, vybrali si až zákrok Bohuslava Ptáčka na začátku 2. minuty. V přesilovce si vytvořil šanci pouze Duda, ale z blízka Biegla neprostřelil. Stejná možnost se naskytla Vsetínu po krosčeku Posmyka, ani hosté však v početní převaze nic převratného nevymysleli. Na začátku 7. minuty se prosadil slávistický útok "mladých pušek". Opět slavil úspěch jejich důraz před bránou. Jaroš a Dlouhý sice ještě puk do sítě nedopravili, Milan Kopecký však ležícího Biegla lehce přehodil. V 11. minutě to mohlo být již o dva góly, jenže Duda na Biegla nevyzrál a neujala se ani následná dorážka Supa. Jediné, co z celé situace rezultovalo, bylo oboustranné vyloučení. Na ledě to začalo jiskřit, že mantinely jenom duněly. V 17. minutě bylo Frolovo vražení na hrazení za hranicí povolené normy a Slavia hrála podruhé přesilovku. V čase 18:13 spálil tisíciprocentní šanci Krátoška, když z bezprostřední blízkosti přestřelil poloprázdnou branku.

Druhá část příliš hokejové krásy nenabídla. Hra byla hodně svázaná taktikou, rodilo se minimální množství šancí. Trestné lavice byly v permanenci, rozhodčí Haškovec a Šindler udělili v prostředním dějství celkem devět dvouminutových trestů. Především Roman Málek se v brance hodně nudil a zapotil se pouze při Demelově rychlém protiútoku, kteří Valaši založili paradoxně ve vlastním oslabení. I přesto se skóre měnilo. V čase 38:04 vyrobil hrubici v rozehrávce Luža, kterou Krátoška potrestal přesnou střelou do horního růžku. Slavia se dostala na koně, probudili se i do té doby laxní diváci. Pětadvacet sekund před druhou sirénou však přerušila snahu domácích chyba při střídání.

Přesilovku hostí přerušila přestávka a její zbytek dohrávali Valaši na začátku třetí třetiny. Ve 42. minutě byl blízko ke kontaktnímu gólu Kucharczyk, ale Málek byl proti. Vsetín zvýšil v závěrečné fázi zápasu agresivitu a Málek měl více práce než jeho protějšek. Největší šanci si vypracoval Vsetín v 53. minutě, jmenovitě Vampola, k jeho smůle však byl opět úspěšnější slávistický brankář. Zelenožlutým nepomohla ke korekci výsledku potažmo k vyrovnání ani téměř dvouminutová hra bez brankáře, a tak se hráči Slavie společně s fanoušky mohli radovat z prvního vítězství ve čtvrtfinálové sérii a navíc z dvanáctého čistého konta Romana Málka v sezóně.


Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia): "Zápas byl poměrně vyrovnaný, my jsme dobře bránili a nepustili soupeře do vyložených šancí. Navíc nám znovu skvěle zachytal brankář Málek. Jsem pochopitelně spokojen, že jsme důležitý úvodní zápas zvládli."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Přestože všichni víme, že proti Slavii nemáme co ztratit, v první třetině byl na naší hře patrný respekt. Hráli jsme bez pohybu a nápadů. Od druhé části se náš výkon zlepšil, snad jsme tedy i my svým dílem nakonec přispěli ke kvalitnímu zápasu."

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"