29.10.2011, Václav Baumann, Diana Váňová

Z Jihlavy si junioři odvezli gólový příděl

Sešívaní junioři si z výletu na Vysočinu odvezli vysokou porážku 2:6. O dva slávistické zásahy se postarali Šteiner se Žejdlem.

16.kolo, sobota 29.10.2011, Jihlava - Slavia
Jihlava
6:2(0:1, 4:1, 2:0)

Branky: 22. Brychta (Pěška, Štěpán), 28. Brabec (Zadražil), 30. Zídek (Prokš), 32. Pěška, 47. Pěška (Brychta), 52. Pěška (Kolda) - 18. Šteiner (Kotyra, Moravec), 38. Žejdl (Barák). Rozhodčí: Mertl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 1:5, navíc Mavrojanidis (SLA) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 26:46. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Jihlava: Rittich - Kolda, Hlaveš, Randa, Jícha, Tobola, Zadražil, Martínek - Prokš, Zídek, Vaculín - Štěpán, Pěška, Brychta - Polcar, Brabec, Pekárek - Polívka, Vlček, Gregar

Slavia: Dlouhý (32. Mouček) - Šteiner, Knot, Žvatora, Vítek, Semrád, Barák, Růžička - Mavrojanidis, Kejdana, Žejdl - Tomek, Müller, Hellar - Kotyra, Ryzák, Ptáčník - Moravec, Havelka

Již první minuty zápasu ukázaly, kdo bude mít převahu v této třetině. Slavia vlétla do zápasu s velkou chutí. Jihlavští dorostenci, kteří večer předtím odehráli utkání se Spartou, zůstali jako opaření a nedokázali se hostům postavit. Pražané vysílali na domácí branku jednu střelu za druhou, a tak bylo jen otázkou času, kdy šanci promění. Skóre otevřel v 18. minutě Dominik Šteiner, který dotlačil nahrávku od modré až za Rittichova záda. Hosté mohli svůj náskok navýšit, proti však byl hlavně domácí gólman a také siréna ukončující třetinu.

Do prostřední části již vkročili Jihlavští sebevědoměji. Ve 22. minutě měl nejprve šanci Ondřej Pěška, puk za brankovou čáru ale dostal až Jakub Brychta. Vyrovnávací gól domácím dodal potřebnou kuráž, takže začali vyrovnávat střelecký deficit první třetiny. Skvělou protiakci předvedli Vojtěch Zadražil s Martinem Brabcem. Než se Dlouhý nadál, jmenovaní střelci už zvedali ruce. O pár sekund později mohl ležící hostující gólman děkovat, že puk zasáhl jeho a ne branku.

Avšak očividně probuzení junioři ani poté nepřestali hrát. Michala Hellara potrestal nejen rozhodčí, ale také Štěpán Zídek, který využil přesilovku a přesnou tečí navýšil skóre. Ve 32. minutě si Dlouhý napůl oddychnul, že střela Ondřeje Pěšky skončila mezi jeho betony. Avšak neposlušný kotouč putoval až do brány. Tato akce vyhnala z brankoviště zmíněného Dlouhého, místo něj se do brány postavil Václav Mouček. Ten do konce třetiny udržel čisté konto. To se na druhé straně nepovedlo jihlavskému Rittichovi, jenž musel po zaváhání obrany lovit puk ze sítě, kterou rozvlnil Lukáš Žejdl.

Posledně zmiňovaný útočník činil problémy celému týmu Dukly. Ve 47. minutě měl ještě šanci snížit, ale Rittich na poslední chvíli postavil puku do cesty svůj beton. Poslední minuty již ale patřily Pěškovi, který téměř zopakoval situaci svého prvního gólu a navrch ještě jeden přidal. Po nepříliš podařeném začátku tak Jihlava vyhrála 6:2, a získala jedenáctý bod ze 4 utkání se sobotním protivníkem.