26.11.2006, Michal Prager, Vojtěch Honzík

Další tři body z Plzně

Vítězná série Slavie pokračuje i po dalším venkovním zápase v Plzni. Slavia tentokráte předvedla dobrou defenzivu a přidala i branky. Dvěma góly se blýskl mladý Jiří Doležal, kterému se v jeho premiérovém ročníku v A týmu střelecky daří. Domácí dokázali pouze jednou vyrovnat, na což hosté rychle odpověděli. Plzeň jen demonstrovala, že se střelecky trápí. V jejím dresu se objevily dvě čerstvé posily Vampola a Čakajík, který přišel teprve dnes výměnou za Aleše Padělka.

27.kolo, neděle 26.11.2006, Zimní stadion Plzeň, Plzeň - Slavia
Plzeň
1:3(0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Adamský (Kracík), - 17. Doležal (Kolařík), 22. Doležal (Hruška), 31. Vlasák (Kadlec). Rozhodčí: Mikula - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 4720. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Plzeň: Málek (Halmoši) - Cartelli ("A"), Čakajík, Benák, Malinský, Pulpán, Boháč ("J"), Martinec ("J") - Vampola, Král, Matějovský ("C") - Fabuš, Kracík ("A"), Ludvík - Důras, Šindel, Adamský - Zelenka, Sakata, Šaffer

Slavia: A. Svoboda (Hronek) - Kadlec ("A"), Jass, Hlavačka, Kolařík, Žižka, Graňák, Drtina - Bednář, Beránek ("C"), Tomica - Čermák, Rataj, Sup ("A") - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka ("J"), Doležal

Bez řady zraněných obránců, avšak se dvěma novými tvářemi nastoupil plzeňský Lasselsberger proti pražské Slávii. Celý zápas začal ve velmi svižném tempu a více ze hry měl tým z hlavního města. Výhodu přesilové hry dostali v dnešním utkání jako první hosté a vypracovali si obrovskou šanci. Sám před brankou mohl Doležal zasunout do poloodkryté branky, ale netrefil. Domáci odpověděli až na počátku jedenácté minuty, kdy se na dlouhou dobu sám před Svobodou zjevil Šindel, ale střela mu příliš nevyšla. Domácí začali postupně vyrovnávat hru a když už se zdálo, že začnou hosty přehrávat, přišel nešťastný moment ze 17.minuty. Jiří Doležal vypálil z velmi těžkého úhlu a Roman Málek propustil puk do sítě mezi svým betonem a tyčkou - 0:1! A v 19. minutě mohlo být pro Lasselsberger ještě hůř. Za zády domácího gólmana se objevil další puk, ale hlavní sudí branku neuznal pro postavení hostujícího hráče v brankovišti. První třetina tak skončila 0:1.

Kdo se na začátku druhé části opozdil v prostorách arény, musel litovat. 28 sekunda - domácí Cartelli sám před Svobodou, ten však vedení pro Slávii udržel. 28 vteřina - vyloučení hostů a v čase 20:59 Kracík ze své oblíbené pozice naservíroval před branku puk přímo na hůl Adamského - 1:1! Domácí však doplatili na svoje chyby. O pouhou minutku později se sám před Málkem ocitl znovu Doležal a nedal domácímu gólmanovi šanci - 1:2! Ve 25. minutě se v další obrovské šanci objevili hostující hráči. Hruška nedokázal několikrát přehodit Málkův beton a Slávia v té chvíli domácím zle zatápěla. V polovině utkání dostal pražský klub opět výhodu přesilovky 5 na 3, ale nedařilo se. Následoval time-out, který si vyžádal Vladimír Růžička a vyplatilo se. V době, kdy už se vracel první vyloučený na led, napřáhl z mezikruží Tomáš Vlasák - 1:3! V tu chvíli padla na plzeňský Lasselsberger těžká deka a zbytek třetiny se dá z jeho pozice popsat jediným slovem - KŘEČ. Nepomohla ani přesilovka 5 na 4, ani výhoda dvou mužů v poli ,která trvala téměř minutu a půl.

Třetí pasáž utkání již příliš krásy nepobrala. Hosté si v klidu drželi náskok a plzeňská křeč trvala. Navíc ze začátku byl vyloučen domácí Benák hned na čtyři minuty. Po chvilce k němu přisedl i Malinský a Slávia opět měla plno šancí. Tu největší měl explzeňský Rataj, který sám před Málkem promáchl. Ve zbytku třetiny už se toho opravdu moc neodehrálo. Plzeň se nevzchopila ani v přesilovce a sám za sebe hovoří i fakt, že za dvacet minut vystřelila pouze dvakrát na hostujícího brankáře. Svojí nespokojenost vyjádřili i fanoušci, kteří provolávali : "My chceme Plzeň!" Zápas tak skončil za hromadného pískotu výhrou hostů 3:1.