01.12.2006, Jan Rožumberský, Michal Prager

Další vítězné prodloužení

P r a h a - Ve Zlíně se začalo pěkně zostra. Již ve 2. minutě dorazil puk za Svobodova záda domácí Kubiš. Za pouhých 42 vteřin využil přesilovku po dobré práci Beránka v brankovišti David Hruška. Ve 12. minutě poslal hosty do vedení svou tečí Žižkovi střely Tomica. Zlín však výsledek během druhé třetiny otočil góly Kubiše a Noska z 27. a 38. minuty zápasu. Ve třetí třetině byli slávisté jasně lepší. Ve 48. minutě vyrovnal ze samostatného úniku Hruška a obrat završil v 54. minutě po nádherné nahrávce Beránka blafákem Bednář. Vzápětí však Rachůnek využil přesilovku a srovnal na 4:4 po odehraných šedesáti minutách hry. O vítězství pražanů tak musel rozhodnout Hlavačka až v prodloužení. Nejlepším hráčem utkání byl Josef Beránek, který měl prsty u většiny branek Slavie.

29.kolo, pátek 1.12.2006, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín - Slavia
Zlín
4:5p(1:2, 2:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3.Kubiš (Kašpařík), 27.Kubiš (Kristek), 38.Nosek (M. Čech), 55.Rachůnek (M. Čech) - 3.D. Hruška (Beránek), 12.Tomica (Žižka), 48.D. Hruška (Hlavačka), 54.Bednář (Beránek), 62.Hlavačka (Bednář). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 4438.

Zlín: Murín - Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Vosátko, L. Galvas - Melenovský, Leška, Záhorovský - Rachůnek, M. Čech, Mokrejš - Kristek, Kašpařík, Kubiš.

Slavia: A. Svoboda - Jass, Kadlec, Žižka, Hlavačka, Graňák, Kolařík - Bednář, Beránek, Tomica - Čermák, Rataj, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka, Doležal.

Hned v úvodu utkání se Slavia dostala pod tlak domácích, který vyvrcholil brankou na začátku třetí minuty. To hostující obrana nechala zcela osamoceného Kubiše před Svobodovou klecí, kam mu ideální přihrávku adresoval Kašpařík a mladý forvard neměl problém poslat Hamé do vedení. Odpověď přišla ze strany Slavie záhy. Hamrlík si šel odpočinout na trestnou lavici za hákování. Přesilovku využil k vyrovnání Hruška, když zametl do sítě puk poskakující po brankovišti. Poté přišly velké chvíle brankáře Svobody, který si postupně poradil se střelou Hamrlíka, o chvilku později neuspěl s kličkou Záhorovský a poté ještě neusměrnil mezi tyče Hamrlíkovo nahození. Poslední zkoušel štěstí Čech, ale ležícího Svobodu nepřekonal. Pravidlo nedáš – dostaneš se uplatnilo o minutu a půl později. Tomica tečoval Žižkovu střelu, čímž nedal Murínovi šanci zasáhnout. To byl pro mladého útočníka poslední důvod v zápase k radosti, jelikož jej v polovině patnácté minuty likvidačním způsobem trefil domácí Novotný do kolene a Tomica musel předčasně do kabiny. V dalším pokračování třetiny již byla Slavia lepším týmem, ale další gól nepřidala.

Druhé dějství začalo vyrovnanou hrou. Až 26. minuta byla gólově zajímavá, ale nikoli pro červenobílé. Kubiš stál opět v pravý čas na pravém místě a mohl tak jednoduše dopravit za brankovou čáru Kristkovu střelu. Medvědy tento fakt posadil do sedla a začali hostím zle zatápět. Již poněkolikáté se v šanci ocitl Hamrlík, ale Svobodu nepřelstil. Hattrick nedopřál hostující gólman ani Kubišovi. V této fázi střetnutí byl Svoboda velkou oporou Slavie. Vedení mohl strhnout na stranu Hamé Melenovský po střele Vosátka, ale trestuhodně minul. Svoboda do konce třetiny přece jen ještě jednou kapituloval, když se v brankovišti opět nejlépe zorientoval domácí hráč. Nosek dostrčil do branky přihrávku Čecha. Vyrovnaní mohl zařídit ještě agilní Hlavačka v poslední minutě druhé třetiny, ale na Murína nevyzrál.

Do posledního dějství vlétli hosté jak uragán a velmi zaměstnávali domácího gólmana. V mezikruží se zjevil osamocený Rataj, ale nezamířil přesně. Další dobrou šanci měl Sobotka, leč opět selhala muška. Zasloužené vyrovnání měla na svědomí dvojice Hlavačka – Hruška. První jmenovaný vyslal pěknou přihrávku Hrušku do samostatného úniku a ten se mu za ní odvděčil brankou. To Medvědy probudilo ze zimního spánku a začal se hrát hokej s šancemi na obou stranách. Nejprve se do šance dostal opět Melenovský a po něm Zubíček, ovšem ani jeden neslavil úspěch. Na druhé straně své štěstí zkoušel Beránek, který narazil na připraveného Murína a Hruška pouze orazítkoval tyčku. Své kvality předvedl ještě Jaroslav Bednář, který krásným bekhendovým blafákem poslal hosty do vedení. Vedení však vydrželo sešívaným jen něco přes minutu, kdy potrestal Bednářovo vyloučení po pěkné kombinaci Rachůnek. V poslední pětiminutovce měla blíž ke třem bodům Slavia. To by ovšem musel skórovat osamocený Vlasák a Murín by musel pustit alespoň jeden ze tří Beránkových pokusů.

Duel dospěl do prodloužení, které mohl rozhodnout hned Beránek, ale pohrdl prázdnou brankou. Nadstavbová část utkání přesto trvala pouhých 96 sekund, když jej ukončil nechytatelnou bombou do šibenice Hlavačka. Nutno podotknout, že prémiový bod byl spravedlivě nakonec připsán na stanu hostí, kteří byli přece jen o něco lepším týmem.

Jaroslav Stuchlík (HC Hamé): "Slavia dnes potvrdila, že patří k nejúspěšnějším týmům na ledě soupeřů. Dvě třetiny byla lepším celkem, vytvořila si více šancí. Pouze v prostřední části jsme dokázali mít navrch a zápas otočit. Škoda individuálních chyb, po kterých soupeř skóroval a také rozhodl o svém zaslouženém vítězství. Dnešní bod řadím k těm získaným."

Jiří Kalous (HC Slavia Praha): "Diváci viděli určitě zajímavý hokej. Duel byl vyrovnaný. V dramatickém závěru jsme byli šťastnější. S dvěma získanými body jsme velmi spokojení. Radost však kalí zranění Tomici, který si po faulu soupeře obrátil koleno. Všichni věříme, že vazy nejsou přetržené a bude co nejdříve v pořádku."