Slavia poprvé v sezóně prohrála
Branky a nahrávky: 33. Červenka (D. Hruška, Beránek) - 21. Šlégr (Kubát), 23. J. Černý (Branda, Trávníček), 44. Reichel (Lukeš). Rozhodčí: Vampola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Jánský (Litvínov) 10 min . Využití: 1:1 . Diváci: 3754. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3 .
Sestavy
Slavia
A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Doležal - Micka, V. Růžička ml., Tomica - Sklenář, P. Jelínek, M. Čermák.
Litvínov
Franěk - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Skuhrovec, Punčochář, Vobořil - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Branda, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský.
Slavia poprvé v sezóně prohrála, v osmém kole nejvyšší hokejové ligy nestačila na hostující Litvínov. Její výkon působil unaveně, čehož hosté využili a z počátku druhé třetiny si vybudovali náskok 2:0. Litvínovský Franěk lovil ze své klece jen jediný gól a právě díky jeho skvělému výkonu si Severočeši odváží tři body.
Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu a obě mužstva se postupně vystřídala v útočných pásmech soupeře. Ve 3.minutě první třetiny dostala Slavia výhodu první přesilové hry, ale nedokázala se dostat do zakončení, ba naopak ji málem ohrozil litvínovský Hubl, který však v souboji jeden na jednoho Drtinu nepřelstil. Poté přebrala iniciativu utkání Slavia jednotlivě se do šancí dostali Jiří Doležal, David Hruška a Josef Beránek, ale ani jeden z nich se neprosadil a Fraňek své mužstvo podržel.V polovině první třetině se málem radoval Litvínov. Lukáš Rindoš se po šťastném odrazu puku ocitl sám před prázdnou brankou Slavie. Skákající puk se mu však nepodařilo zkrotit. Dvě minuty poté pálil ostře z úhlu domácí rychlík Roman Červenka. Fraňek byl však na místě. Na začátku sedmnácté minuty dostali také hosté možnost zahrát si přesilovku. Několikrát zahrozili od modré čáry, zejména Jiří Šlégr se činil, nicméně ani jeho „jedůvky“ změnu skóre nepřinesly.
Zbytek prvního dějství diváci žádnou vyloženou šanci neviděli a tak oba týmy odcházely do kabin za bezgólového stavu.
Druhá třetina začala tlakem Litvínova a v čase 20:52 se střelou od modré prosadil olympijský vítěz Jiří Šlégr, který propálil vše, co mu stálo v cestě včetně slávistického gólmana. 0:1
Půldruhé minuty nato už domácí prohrávali 0:2. Po chybě Tomáše Žižky ve vlastní obraném pásmu přiťuknu Daniel Branda puk Jakubu Černému, který nikým neohrožován vypálil a střelou mezi betony překonal Adama Svobodu podruhé.
Slávisté se snažili ihned odpovědět. Jiří Doležal však ve vyložené pozici nedokázal prostřelit pozorného Fraňka. Nicméně Litvínov pokračoval v tlaku a v 28. minutě krásně uvolnil Vojtěch Kubinčák Martina Jenáčka, který střílel z velmi zajímavé pozice. Svoboda byl však tentokrát na místě a pravým betonem včas zasáhnul. V polovině utkání se v přesilovce pěkně uvolnil Tomáš Micka. Franěk mu včas zmenšil střelecký úhel a slávistický útočník už neměl čas ani prostor snížit litvínovské vedení.
Co se nepovedlo Mickovi, chvíli poté napravil jiný červenobílý forvard. V čase 32:02 našel při vyloučení hostujícího Roberta Reichela Davida Hrušku před brankou volného Romana Červenku a ten pod padajícím Fraňkem protlačil puk za brankovou čáru. 1:2
V 36.minutě se na trestné se ocitli Hruška a Vašíček a hostům se tak naskytla jedinečná příležitost hry pěti proti třem. Litvínov uzamkl červenobílé v jejich obraném pásmu a do obrovské šance se dostal Jánský. Po jeho střele z pravého kruhu poskakoval kotouč po brankovišti Adama Svobody, naštěstí pro domácí se nakonec dokutálel těsně vedle levé tyče. Dvě minuty před druhou sirénou střílel metr za modrou čárou z voleje Tomáš Micka, Franěk však včasným rozklekem puk stačil vytlačit mimo tyče.
Třetí třetina začala opatrně z obou stran. V polovině 44.minuty se do samostatného úniku dostal Robert Reichel a zakončil ho blafákem nad Svobodovými betony. Jeho prudký bekhend se odrazil od zadní tyčky a rozhodčí po konzultaci s videem branku uznal. 1:3
Chvíli na to pálil ostře Roman Červenka, jeho střela však jen těsně minula Fraňkovu branku. Na konci 46. minuty se do vyložené příležitosti řítil David Hruška, na poslední chvíli ho však fauloval Jiří Šlégl. Protože se tato situace udála v přesilovce Slavie, musel Litvínov následně čelit dvojnásobnému oslabení. Domácí si však kromě několika střel od modré, které Franěk dobře viděl, žádnou výraznější možnost nevypracovala.
V 52.minutě vyrobil obrovskou chybu na útočné modré čáře slávistický bek Jiří Vašíček a prakticky poslal Martina Macha samostatného nájezdu. Adam Svoboda však skvělým zákrokem držel slávistické akcie nad vodou. Tři minuty před závěrečnou sirénou se Sešívaní pokusili o zdramatizování zápasu. Mickova dorážka Červenkovy střely však jen těsně minula Fraňkovu svatyni a vzápětí zneškodnil hostující brankář nájezd Davida Hrušky.
Zbytek zápasu už si Litvínov pohlídal a odváží si z O2 Arény zasloužené tři body. Červenobílí si na své konto připisují první prohru v sezóně.
Slávisté i přes porážku v Táboře vítězí v základní části
Slavia sice v posledním kole nadvakrát nezvládla smazat náskok Tábora, díky zaváhání Kolína ale uhájila vedoucí příčku v tabulce. Do čtvrtfinále play off tak vstoupí coby vítěz základní části!
Číst víceRozjeď s námi sešívanou mánii! Vstupenky na čtvrtfinále v prodeji
Zajisti si vstupenky na čtvrtfinále play-off, které odehrajeme v neděli 8. 3. a v pondělí 9. 3. v Edenu! V prodeji jsou také zvýhodněné balíčky na oba zápasy, speciální nabídku máme i pro naše ...
Číst víceCo jsem v áčku, makám ještě víc, říká Tomka
Je mu teprve 16 let a letos se stal nejmladším hráčem Maxa ligy v sezóně. „Chci toho využít, protože jsem ve věku, kdy se můžu nejvíc zlepšovat,“ vysvětluje Štěpán Tomka. Za šanci je vděčný.
Číst víceKnotek: Za stovku jsme rádi. Play off bude hukot
Ze zisku 100 bodů měli slávisté v kabině velkou radost. „Moc kluků, včetně mě, nic takového nezažilo. Je to hezké," říká útočník Jan Knotek, který se nedávno vrátil po zranění a proti Pirátům hned ...
Přehrát video
Rozpis ledu
Zápasy mládeže živě!
Pojď hrát hokej!
Pojď hrát hokej!
Hlavní město Praha
Praha 10
NSA
Sešívaní
Partnerská škola