13. srpen

1,2,3....SUP ho tam.

10.kolo, neděle 5.10.2003, Slavia - Vsetín
Vsetín

Branky a nahrávky: 2. Sup (D. Hruška, J. Beránek), 17. M. Kopecký (Jaroš, Droppa), 32. Sup (J. Beránek), 47. Sup (D. Hruška, J. Novák), 60. J. Beránek (Sup) - 19. Kuboš (J. Hašek, Stantien), 25. Demel (Štraub, Dubec). Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:4, navíc Frolo, Biegl (oba Vsetín) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2402.

Sestavy

Málek - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Droppa, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Čermák, Antoš, Šaffer - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš, Gron, Tomica.

Vsetín

Biegl - Jaškin, Frolo (26.- 34. Horák), Vyrůbalík, J. Polák, Kuboš, Němec - Hudec, Stantien, J. Hašek - Dubec, Štraub, Demel - Valko, R. Hruška, Ambruz - Sochor, Vak, Selingr.

Po skvělém začátku, nevalné druhé třetině ale famózním konci, dokázali domácí borci přehrát valachy ze Vsetína a vydolovat z domácího ledu tři body. Velkou měrou k tomu přispěl i hvězdný hattrickový hrdina s číslem osm Michal SUP.

Úvod zápasu se odehrával především ve středním pásmu. Hned první šance však znamenala gól. Na konci 2. minuty vybídl ke skórování Supa Hruška a slávistický kanonýr si proti Bieglovi věděl rady. Valaši poprvé zahrozili v 5. minutě, kdy se Ambruzova střela otřela o tyč. Z protiútoku mohla Slavia zvýšit náskok. V čase 4:44 předložil nahravač s číslem #44 gólový pas Beránkovi, ale slávistický kapitán pálil pouze do Biegla. V 9. minutě poslal hlavní rozhodčí Bolina Kolaříka na trestnou lavici za držení hole. Hostům se přesilovka vůbec nepovedla. Naopak mohli po úniku dvojice Jaroš-Dlouhý inkasovat, naštěstí pro zelenožluté druhý jmenovaný puk za Biegla nepropasíroval. Ani při druhé početní převaze, v době kdy na tresné lavici seděl Dlouhý, toho hosté moc nevymysleli. V 17. minutě slavila úspěch aktivita útoku mladíků. Jaroš téměř poslepu našel osamoceného Milana Kopeckého, jenž měl proti Bieglovi snadnou úlohu. V 18. minutě byl vyloučen za nedovolené bránění Klepiš a napotřetí s jedním hráčem navíc se již Valaši prosadili. V čase 18:18 stál na konci rychlé kombinace Kuboš.

Úvod druhé části Slavii nevyšel. Ve 23. minutě musel na hanbu za hákování Gron a po čtyřiasedmdesáti sekundách ho za neúmyslné zasažení vysokou holí následoval Kuntoš. Slávisté se ve třech ubránili, ale než stačili po návratu Grona zformovat své řady, dostal se kotouč k volnému Demelovi, jenž nedal střelou z kruhu Málkovi šanci. Domácí se rychle otřepali a vynutili si vzápětí vyloučení. V přesilovce to bylo v obranném pásmu Vsetína jak v kotli Míši Jílkové, jenže bez gólového efektu. Ve 32. minutě se Slavia přece jen dočkala. Roli asistenta na sebe vzal tentokrát Josef Beránek a roli zakončovatele opět Michal Sup.

Naděje Vsetína na zvrat v závěrečném dějství vzaly brzy za své. Ve 47. minutě Biegl vyrazil Hruškovu střelu pouze pro sebe a Michal Sup vrátil puk, tam kam patří, čímž završil v zápase hattrick! Hosté se snažili s nepříznivým vývojem ještě něco udělat, ale docházely jim síly, naopak červenobílí byli při chuti. Poutavé představení pro diváky završil v poslední minutě po vyražené střele Supa Beránek. Marné byly protesty Radovana Biegla, jenž se vehemetně snažil dát najevo nesouhlas s regulérností branky. Vysloužil si akorát desetiminutový dres a ironické skandování od domácího publika.
Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "Dali jsme brzy gól a dostali jsme se do herní pohody. Bohužel jsme dvoubrankový náskok neudrželi a opět jsme inkasovali v oslabení. Za stavu 2:2 byla hra vyrovnaná a bylo to trošku nervózní. Jsem rád, že jsme zlomili střeleckou smůlu a dali jsme konečně více než dva nebo tři góly."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Předpokládali jsme, že se Slavia už po minulých zápasech zvedla a bude hrát stejně jako minulý rok nátlakový a agresivní hokej. Chtěli jsme se toho vyvarovat dobrou obranou středního pásma, ale moc se nám to nepodařilo a hned ve druhé minutě jsme inkasovali. Hra se potom vyrovnala, ale Slavia má oproti nám střelce. Dali jsme góly jen z přesilových her a to je málo. Z důrazu před brankou dostáváme strašně laciné góly."

Autor Lukáš Hykš, Jaroslav Andrle
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.