Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
31.3.2015

Slavia přelstila virózu i Olomouc a jde do čela barážové tabulky

B4, úterý 31.3.2015, Slavia - Olomouc
Slavia
2:1
1:0, 0:1, 1:0
Olomouc

Branky a nahrávky: 8. Holec, 46. Čermák (Vlasák) – 34. Matai (Herman). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2674. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Sestavy

Slavia

Furch – Štich, Krejčí, Šulc, Novák, Kolařík, Knot, Drahorád – Tomica, Bednář, Pletka – Doležal, Vlasák, Čermák – Kolář, Vas, Holec – Veselý, Poletín, Andres – Divíšek.

Olomouc

Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Staněk, Houdek, Rašner – Laš, Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Zuzin – Dlouhý, Patera, Jergl.

Co třetina, to gól. I tak by se dalo popsat čtvrté kolo baráže mezi Slavií a Olomoucí. Skóre otevřel v osmé minutě Miroslav Holec, jenže kohouti se vrátili do hry vyrovnávací brankou ve druhé části. O vítězi nakonec rozhodl Miloslav Čermák, a svěřenci trenéra Beránka se tak díky třem vybojovaným bodům dostávají do vedení v celé baráži.

Přesto, že sešívání žádali soupeře o odložení čtvrtého barážového utkání, v samotném klání na nich nebyla znát žádná újma. Po svém dlouhodobém zranění se na ledě dokonce objevil i tahoun slávistů Divíšek.

Domácí vstoupili do zápasu s velkou vervou, ovšem dvouminutové početní oslabení jim nadělalo velké problémy. Jen tak tak stačil Furch zareagovat při střele Zuzina, kdy se stihl přemístit na stranu odkryté části klece.

Trvaj měl na druhé straně taktéž plné ruce práce. Do velké šance se dostal například Knot, jehož dělovka jen o centimetry minula olomouckou klec. V osmé minutě Slavia udeřila! Zpoza branky si vybruslil Miroslav Holec, který následně bekhendem zaskočil olomouckého gólmana.

Kohouti měli ve druhé části k dispozici dokonce čtyřminutovou přesilovku a následně i početní výhodu 5 na 3. Netrvalo ale dlouho a za katr usedli chvíli po sobě i dva olomoučtí hokejisté, a tak si i svěřenci trenéra Beránka zahráli v pěti proti třem. Ani jednomu celku se ale nepodařilo dvojnásobnou početní výhodu využít.

Ve druhé polovině prostřední periody měli navrch hosté, kteří postupně dostávali do presu domácí hráče. Nakonec situace vyvrcholila ve chvíli, kdy se před Furchovou brankou ve skrumáži nejlépe zorientoval Jakub Matai a poslal puk do sítě, čímž vyrovnal na 1:1.

Hra se po většinu času přelévala ze strany na stranu. Ve 45. minutě se ovšem sešívaní dostali do vedení, když Miloslav Čermák doslova propasíroval kotouč za Trvajova záda.

O něco později zatrnulo zase Furchovi a jeho spoluhráčům. Jeden z Moravanů totiž nastřelil tyčku slávistické svatyně a Hanáci se už radovali z gólu, sudí po konzultaci s videorozhodčím branku neuznal.

V závěru utkání byli domácí sevřeni ve vlastním obranném pásmu a odolávali tlaku soupeře. Ten ještě zkusil power-play. Slavia si ale vítězství vzít nenechala a získala tři cenné body.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Naše situace nebyla lehká a klobouk dolů před klukama, protože to parádně odmakali. Našim úkolem bylo hráče co nejvíce namotivovat, byli v péči lékaře a zvládli to.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Pro nás to byl smolný zápas. Vyrovnali jsme na 1:1, měli jsme vyložené šance, ale k naší škodě je neproměnili. Nepředpokládali jsme, že Slavia bude nějak oslabená.

Autor Šárka Kulhánková
Nepřehlédněte
A-TÝM 7.5.2026

Pavelka prodloužil se Slavií kontrakt, zůstane až do roku 2028

Jaroslav Pavelka má jasno o své budoucnosti minimálně na další dvě sezony. Dvaatřicetiletý gólman se dohodl se Slavií na prodloužení kontraktu do roku 2028.

Číst více
A-TÝM 5.5.2026

Do Edenu přichází útočník David Varvařovský

Téměř dva metry vysoký útočník David Varvařovský se stává novou posilou Slavie. Do Edenu přichází ze Sokolova, během svoji mládežnické kariéry působil v Karlových Varech, kde zapsal i jeden ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.5.2026

Holejšovský má bronz z mistrovství světa

Slávistický útočník Josef Holejšovský veze z mistrovství světa hráčů do 18 let bronzovou medaili. Češi mají za sebou povedený turnaj, který završili vítězstvím nad Lotyšskem v zápase o třetí místo.

Číst více
A-TÝM 30.4.2026

Holý byl vyhlášen nejlepším obráncem soutěže, Pavelka druhý mezi gólmany

Sportovní manažeři klubů Maxa ligy zvolili nejlepším obráncem uplynulé sezony slávistického kapitána Jana Holého. Mezi gólmany se na dělené druhé příčce umístil Jaroslav Pavelka.

Číst více