24. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY
12.9.2015

Slavia v domácí premiéře porazila Benátky

2.kolo, sobota 12.9.2015, Slavia - Benátky
Benátky

Branky a nahrávky: 21. Hruška (Vas, Pavlin), 36. Vas (Robinson, Markovič). Rozhodčí: Smitka – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1143. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 2:0.

Sestavy

Hylák – Hruška, Pavlin, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Adam, Růžička – Robinson, Vas, Markovič – Micka, Jurík, Jiránek – J. Doležal, Kašpařík, M. Čermák – T. Doležal, Tomek, Andres

Benátky

Lukáš – R. Čermák, Říha, Havlín, Jandejsek, Kajínek, Pabiška, Sobotka, Čakajík – Víšek, Jonák, Dlouhý – Špaček, Plodek, Ordoš – Matějček, Volek, Černoch – Miškovský, Volf, Hrníčko

Sešívaní porazili na domácím ledě v Edenu středočeské Benátky 2:0. Po bezbrankové první třetině se ve druhé části prosadili Hruška a Vas. Závěrečná dvacetiminutovka žádný gól nepřinesla, a Slavia tak získala v začínající ligové sezoně první tři body. Ty v součtu s bodem z kladenského ledu posunuly sešívané na čtvrté místo ligy.

Domácí hokejisté na svého soupeře v první třetině doslova vlétli. Velký tlak, který si vytvořili před hostující brankou, však gólem v Lukášově brance neskončil. Neujala se ani střela Jiřího Doležala v 5. minutě, ani Kašpaříkův pokus o dvě minuty později. Po první siréně se tak obě mužstva rozcházela smírně.

Úvod druhého dějství patřil opět sešívaným. Necelou minutu po zahájení třetiny korunoval útočné snahy domácích Milan Hruška, který střelou k bližší tyči poslal svůj tým do vedení. Slávistickou převahu využil ve 36. minutě ještě maďarský útočník János Vas a Slavia jeho zásluhou zvýšila na 2:0.

Slavia byla častěji u puku i v poslední třetině. Zároveň o sobě dali vědět také hosté. Největší šanci hostujícího mužstva však v 50. minutě zlikvidoval Hylák. Benátky nevyužily ani jednu ze svých přesilovek a v zápase nevstřelily ani gól. Sešívaný brankář si tak hned v premiéře připsal čisté konto.

Červenobílí tak v úvodním domácím utkání sezony brali všechny body za vítězství 2:0. První tříbodový úspěch jim vynesl umístění na čtvrtém místě v tabulce WSM Ligy.

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Rozhodně nás těší, že se nám v domácí premiéře před skvělým publikem podařilo zvítězit. Podali jsme dobrý, koncentrovaný výkon. První třetina byla vyrovnaná, pak jsme se však zlepšili, což bylo zapříčiněné vstřelením vedoucí branky. Soupeř tolik šancí neměl, hru jsme kontrolovali, čemuž odpovídá i poměr střel.“

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): „Zlobí nás produktivita. Se vším ostatním jsme spokojení. Slavia má kvalitní tým, avšak v obraně jsme hráli dobře. Myslím si, že se jednalo o kvalitní utkání. Bez vstřelených branek se ale nedá vyhrát. Chyběl nám kontaktní gól, který by závěr zápasu zdramatizoval.“

Autor Martina Kramerová
MLÁDEŽ 23.10.2019

Představujeme nejlepší mládežníky za září 2019

Slavia i v této sezoně oceňuje každý měsíc nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Osm nejúspěšnějších hokejistů od deváté po druhou třídu se vám nyní představuje v krátkých rozhovorech.

SESTŘIHY 22.10.2019

Sestřih zápasu: Ústí - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků ze zápasu 16. kola Chance ligy mezi Ústí nad Labem a Slavií. Sešívaní zvítězili 4:2 a připsali si třetí výhru v řadě.

Přehrát video
FANOUŠCI 21.10.2019

Slavia pořádá o víkendech veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Aktuálně jsou vypsané tři sobotní termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

MLÁDEŽ 22.10.2019

Shrnutí mládeže: Dominantní sedmáci nebo druhá výhra juniorky

V posledním týdnu zažily slávistické mládežnické týmy poměrně úspěšné období. Junioři porazili Mladou Boleslav a připsali si druhou výhru v sezoně, dorost se v klidu drží na postupových příčkách do ...