24. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY
14.10.2015

První domácí prohra. Kladno uspělo v nájezdech a vítězná série končí

14.kolo, středa 14.10.2015, Slavia - Kladno
2:3sn
0:1, 2:1, 0:0 - 0:0
Kladno

Branky a nahrávky: 32. D. Hruška (Bahenský, Micka), 38. Robinson (Markovič) – 12. Skuhravý (Nash, Bílek), 30. Repe (Kindl, D. Růžička), rozh. náj. Rudovský. Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 3035. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3.

Sestavy

Hylák – M. Hruška, Pavlin, Kolařík, Knot, Hraško, Punčochář, Adam, A. Růžička – Robinson, Šafránek, Markovič – T. Doležal, Kašpařík, Čermák – Micka, Bahenský, D. Hruška – J. Doležal, Andres, Jiránek

Kladno

Mensator – Nash, Kehar, Repe, D. Růžička, Zajíc, Gutwald, Kolářík – Dvořáček, Skuhravý, Pitule – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Kindl, Redlich – Machač, Lukáč, Strnad

Strhující bitva s kladenskými Rytíři rozhodně nenudila. Vyrovnaný stav po dvou třetinách souboji dvou ambiciózních týmů jen přidal na atraktivitě. Nervy drásající třetí třetina ani následné prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a pokračovalo se tak až do nájezdů. V těch bod navíc pro hosty vybojoval Rudovský. Desátou výhru v řadě tak Slavia nepřidala a musela se spokojit s jedním bodem.

Šlágr čtrnáctého ligového kola mezi Slavií a kladenskými Rytíři odstartoval ve slušném tempu. Atraktivní hokej diváky, kteří do Edenu zavítali ve slušném počtu, jednoznačně nenudil. Zápasu od úvodního buly nechyběly šance. Hned po vhazování se hostující Dvořáček řítil na branku Pražanů. Hylák zasáhl, ale bylo jasné, že podobně těžkých zákroků bude muset vytáhnout víc. Po ráně Skuhravého ho dokonce musela zachránit horní tyčka.

Ani sešívaní nebyli bez šance. Po nahození Milana Hrušky musel Mensator vytáhnout několik nelehkých zákroků proti dorážejícím forvardům červenobílého klubu. Stejný hráč následně hostujícího muže s maskou pořádně protáhl střelou na vzdálenější tyč, o pár centimetrů ale minul. Pak ale přišla pro Pražany studená sprcha. Na trestnou lavici zamířil dva domácí borci současně, a Kladno tak mělo k dispozici dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Tu také Rytíři dokázali využít, když se prosadil Václav Skuhravý.

Do druhé třetiny nastoupili Hynkovi svěřenci s jasným cílem – vyrovnat a konečně propálit Mensatora. V úvodní přesilovce byli sice ještě bezzubí, pak ale ujel Markovič a o pár minut později zakončoval ve vyložené pozici Micka. Ani jeden ze sešívaných útočníků na bílomodrého gólmana nevyzrál.

Stejně jako v první části udeřili Středočeši v nabídnuté přesilovce. Jurij Repe propálil Hyláka od modré čáry. O necelé dvě minuty později se ale Eden konečně začal otřásat v základech. Sešívaným hráčům i fanouškům, kteří se konečně začali více ozývat, vlil znovu krev do žil David Hruška. Hráč se čtyřiačtyřicítkou na dresu se trefil po pasu od Bahenského, Mensator se nestihl přesunout.

Jízda sešívané mašiny tím ale neskončila. Po Mickově střele z mezikruží to sice v ochozech jen zahučelo, ještě ve druhém dějství se však Pražané dočkali vyrovnání. Při signalizovaném vyloučení dokázal Nathan Robinson pohotově doklepnout vyraženou Markovičovu střelu.

Rozhodnutí se tak očekávalo v závěrečném dějství, které od úvodu nabízelo vyrovnanou podívanou. Rozdílovou branku měl na holi Robinson, který ukořistil v útoku puk. Jasnou šanci ale zahodil. A bitva o každý kousek ledu tak pokračovala dál.

Když už brankou neskončilo ani přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Hruška, začínalo být jasné, že se Eden dočká prodloužení. Nastavení načaly oba týmy hodně opatrně a během pěti minut diváci vyloženější šanci neviděli. Rozhodoval tak až penaltový rozstřel. V těch pro Středočechy vybojoval bod navíc Jan Rudovský.

Pavel Hynek (HC Slavia Praha): „Viděli jsme opravdu výborný zápas. Chtěl bych hráčům poděkovat za tu dlouhou vítěznou sérii, kterou jsme měli. Neprohráli jsem za tři body, je to jen prohra v nájezdech. Dík určitě patří i divákům, kteří vytvořili výbornou atmosféru. Hrál se velmi dobrý hokej.“

David Čermák (HC Rytíři Kladno): „Byl to na první ligu velice atraktivní zápas. Začali jsme skvěle a vedli jsme 2:0, potom jsme ale bohužel udělali dvě hrubé individuální chyby. Slavia je potrestala, ale k nám se zase přiklonilo štěstí v nájezdech. Atmosféra byla perfektní a bylo znát, že hráči si to užívají mnohem více, než když přijde tisíc diváků.“

Autor David Soumar
MLÁDEŽ 23.10.2019

Představujeme nejlepší mládežníky za září 2019

Slavia i v této sezoně oceňuje každý měsíc nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Osm nejúspěšnějších hokejistů od deváté po druhou třídu se vám nyní představuje v krátkých rozhovorech.

SESTŘIHY 22.10.2019

Sestřih zápasu: Ústí - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků ze zápasu 16. kola Chance ligy mezi Ústí nad Labem a Slavií. Sešívaní zvítězili 4:2 a připsali si třetí výhru v řadě.

Přehrát video
FANOUŠCI 21.10.2019

Slavia pořádá o víkendech veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Aktuálně jsou vypsané tři sobotní termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

MLÁDEŽ 22.10.2019

Shrnutí mládeže: Dominantní sedmáci nebo druhá výhra juniorky

V posledním týdnu zažily slávistické mládežnické týmy poměrně úspěšné období. Junioři porazili Mladou Boleslav a připsali si druhou výhru v sezoně, dorost se v klidu drží na postupových příčkách do ...