8. březen

Most
6:7sn
1:1, 2:2, 3:3 - 0:1

Branky a nahrávky: 15. Havlíček (Kubinčák, Strejček), 24. Alinč (Slavíček, Tauš), 40, Přeučil (Kubinčák, Havlíček) 44 (Přeučil, Vaněk, Kubinčák), 57. Alinč (Havlíček, Zeman), 59. Slavíček (Alinč, Tauš) - 3. Micka (Růžička), 25. Pavlin (Markovič, Robinson), 36. Knot (Robinson, Pavlin), 49. Bahenský (Knot), 55. Čermák (Pavlin, Knot), 59. Kubica (Kašpařík, Čermák), rozh. náj. Čermák Rozhodčí: Zubzanda - Hejl, Roman. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:3. Diváci: 1119. Střely na branku: 36:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7.

Sestavy

Most

Horák – Zeman, Grin, Havelka, Strejček, Vaněk, Hora, Bittner – Tauš, Divíšek, Slavíček - Kubinčák, Alinč, Havlíček - Mical, Hanzl, Procházka - Nedrda, Přeučil

Hylák – Kolařík, Růžička, Hraško, Pavlin, Adam, Knot, Drahorád – Kubica, Kašpařík, Čermák – Robinson, Mikulík, Markovič - Bahenský, Jurík, D. Hruška - Jiránek, Šafránek, Micka - Nestrašil

Doslova šílené utkání mohli sledovat diváci na mosteckém zimním stadionu. V základní hrací době tam byl k vidění hned tucet vstřelených branek. Tím ale zápas neskončil. O vítězi musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli na rozdíl od mosteckých střelců úspěšní oba dva slávisté. Výborný zápas odehráli obránci Pavlin s Knotem, kteří zaznamenali shodně po třech kanadských bodech.

Start utkání patřil sešívaným. Slávisté dokázali vytěžit z úvodního tlaku první branku duelu, když Růžičkovu střelu od modré úspěšně tečoval Tomáš Micka. Příliš dlouho však entuziasmus na lavičce hostujícího celku nevydržel. V čase 8:15 totiž Most srovnal skóre zápasu. Kubinčák pláchl s Ondřejem Havlíčkem do přečíslení dvou proti jednomu, které po Kubinčákově milimetrovém pasu přesně zakončil druhý jmenovaný hokejista.

I když měl Markovič v patnácté minutě utkání velmi dobrou palebnou pozici, zbytek první části již další góly nepřinesl. Ty tak začaly opět padat v prostřední třetině. Jako první se prosadili domácí, konkrétně exslávista Jan Alinč, který přesným projektilem prostřelil Hyláka. Po necelých dvou minutách se však slávistům podařilo srovnat stav zápasu. Markovič nalezl při přesilové hře na modré čáře připraveného Žigu Pavlina, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Že sešívaní zapracovali na přesilových hrách, potvrdil v šestatřicátí minutě Ronald Knot, který se podobně jako Pavlin prosadil v početní výhodě ranou od modré čáry. Do konce druhé třetiny však Most dokázal opět srovnat skóre a stejně jako slávistům se jim to podařilo během přesilové hry. Tři sekundy před sirénou oznamující konec prostřední části usměrnil Kubinčákovu přihrávku za Hylákova záda Petr Přeučil.

V úvodních minutách třetí periody mohla jít Slavia do vedení, jenže Markovič při přečíslení dvou proti jednomu nedokázal přihrát Mikulíkovi. Most pak udeřil z následného protiútoku. Vaňkovu střelu tečoval do slávistické svatyně Petr Přeučil. V gólové horské dráze pak pokračovali dvěma přesnými zásahy červenobílí.

Nejprve nalezl Knot milimetrovým pasem před brankou stojícího Zdeňka Bahenského, kterému nedělalo problém z blízka překonat hostujícího brankáře. Následně se po spolupráci opět s Knotem a Pavlinem prosadil Miloslav Čermák. Slavia však nedokázala ani toto vedení udržet. Havlíčkův křížný pas skrz brankoviště dokázal za brankovou čáru poslat Jan Alinč.

V čase 58:42 opět propukla v radost slávistická střídačka. Čermák nahrával zpoza branky kotouč před mosteckou svatyni a Zdeněk Kubica dokázal jeho nabídku přetavit ve svou premiérovou trefu v sešívaném dresu. Ani toto vedení však sešívaní nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Pouhých jedenáct sekund po Kubicově trefě nalezl Alinč svým pasem Bohumila Slavíčka, jenž s trochou štěstí propasíroval puk za Hylákova záda.

Když prodloužení o vítězi zápasu nerozhodlo, na řadu se dostaly samostatné nájezdy. Za Severočechy se nedokázali prosadit Procházka s Hanzlem. Na straně Slavie se naopak trefil jak Miloslav Čermák, tak Mikulík. Sešívaní nakonec dokázali naprosto hektický duel dotáhnout do vítězného konce a zaznamenat potřebnou výhru.

Autor Viktor Maudr
SESTŘIHY 6.3.2021

Sestřih zápasu: Prostějov - Slavia 2:5

V posledním venkovní zápase základní části nastříleli slávisté Prostějovu pět gólů. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů.

Přehrát video
ZÁPASY 6.3.2021

Další venkovní výhra. Slavia porazila Prostějov

V předposledním kole základní části Chance ligy zvítězila Slavia 5:2 v Prostějově a nově polepený autobus pokřtila výhrou. Prosadili se Adam Sedlák, David Šteiner, Filip Kuťák, Tomáš Šmerha a do ...

A-TÝM 5.3.2021

Do vyřazovacích bojů s novým autobusem!

Před blížícím se play-off jsme oblékli náš autobus do zbrusu nového kabátu, který připomíná naši dlouholetou tradici i největší novodobé úspěchy, kterými jsou extraligové tituly z let 2003 a 2008.

MLÁDEŽ 4.3.2021

Slavíček se připravuje s osmnáctkou v Litoměřicích

Slávistický útočník Šimon Slavíček je členem širšího kádru připravujícího se na mistrovství světa hráčů do 18 let. Pozvánku dostal i na zatím poslední kemp, který probíhá tento týden v Litoměřicích.