14.11.2015, Michal Toman

Trápení pokračuje, slávisté padli v Havířově

Sešívaní jeli do Havířova s jasným cílem – přivézt domů tři body. A svůj cíl nenaplnili. Rozhodlo prvních čtyřicet minut, v nichž hráli červenobílí o stupeň hůře než domácí AZ, který si do třetí dvacetiminutovky odnesl zasloužené dvoubrankové vedení. V poslední části hry se Pražané zlepšili a sahali dokonce po vyrovnání. Hokej se však hraje šedesát minut, a tak nakonec odjeli slávisté z Havířova s nepořízenou.

22.kolo, sobota 14.11.2015, Havířov - Slavia
Havířov
5:3(2:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Kalus (Gřeš, Maliník), 11. Krisl (Sztefek, Korím), 37. Tomi (Lenďák), 50. Tomi (Matoušek), 60. Sztefek (Štumpf) – 14. Šafránek (Jiránek, Knot), 54. Mikulík, 57. Bahenský (Mikulík, D. Hruška). Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 3087. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Havířov: Matoušek – Bahounek, Krisl, Mazanec, Lenďák, Korím, Graca – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Kanko, Meidl, Okál – Maliník, Kalus, Tomi – Gřeš, Hudeček, Matějek

Slavia: Král – Kolařík, Růžička, Hraško, Pavlin, Andrlík, Knot, Drahorád – Kubica, Jurík, Čermák – Bahenský, Mikulík, D. Hruška – Jiránek, Šafránek, Micka – Robinson, Nestrašil, Markovič

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté. Hráli agresivně, přímočaře a nepouštěli slávisty do šancí. Není tedy divu, že se také Havířovští prosadili jako první. Ve třetí minutě ujeli sešívaným po nepřesné přihrávce Robinsona do přečíslení dva na jednoho a Petr Kalus neměl problém dopravit kotouč do poloprázdné Královy klece. A o 30 vteřin později se AZ dostal opět do přečíslení, jenže Král Hudečkův pokus pokryl.

Červenobílí se do první vážnější šance dostali v páté minutě, když pálil z mezikruží Bahenský. Jeho dobrý pokus však našel pouze Matouškovu lapačku. To byl ovšem jediný světlý moment ve hře Pražanů. AZ byl jasně lepší a v sedmé minutě musel Král nadvakrát podržet svůj tým famózními zákroky. V 11. minutě už ale kapituloval, když si některý z jeho spoluhráčů tečoval nahození Jiřího Krisla do vlastní brány.

Sešívaní se ale dočkali snížení. Ve 14. minutě se David Šafránek obtočil kolem branky domácích a zasunul puk mezi tyč a beton gólmana Matouška. A 37 vteřin před koncem mohlo být dokonce vyrovnáno, jenže Mikulíkovi přeskočil před prázdnou brankou neposedný kotouč hůl. Do šaten tak odcházeli sešívaní s jednogólovým mankem.

Nadvláda Havířova pokračovala i ve druhé třetině

Druhou třetinu začali opět lépe Havířovští. Ve 24. minutě střílel z hranice brankoviště Štumpf, ale Král si jeho pokus pohlídal. O dvě minuty později mohli vyrovnat Pavlin s Markovičem, jenže je oba famózně vychytal Matoušek. A tak přišly opět šance na straně Havířova. Nejprve se ve 28. minutě dostali do přečíslení Tomi s Kalusem a dvě minuty po nich se do stejné situace dostali Matějek s Korímem. Ani jeden ze jmenovaných se však neprosadil.

Branky se nakonec dočkali domácí, když se v 37. minutě opět vyřítili do přečíslení. Tentokrát však jeli dva na brankáře! Vojtěch Tomi se nijak nerozpakoval a zasunul kotouč mezi Královy betony. A domácí stále neměli dost. Minutu po Tomiho brance pálil Kanko těsně mimo Královu svatyni a minutu nato nevyužil Štumpf křižnou přihrávku Pechance. Slávisté se mohli dočkat snížení, když Matouškovi málem propadl puk výstrojí až do sítě. Kotouč však zůstal před brankovou čarou, a tak na slávisty čekalo dotahování dvougólového vedení Havířova.

Zlepšení sešívaných ve třetím dějství

V prvních čtyřiceti minutách byl jasně lepší AZ a cílem Pražanů bylo to změnit. A sešívaní opravdu zlepšili svou hru. Do větších šancí se však nedostali, a tak se opět radovali domácí. Vojtěch Tomi se v 50. minutě dostal přes dva obránce ke střele, kterou nasměroval přesně do horního růžku klece bezmocného Krále.

Obdržený gól ale jakoby slávisty nabudil. Nejprve si v 54. minutě srazili havířovští obránci nepovedenou nahrávku Milana Mikulíka do vlastní sítě a o tři minuty později propasíroval Zdeněk Bahenský volný kotouč až do Matouškovy sítě. A v 58. minutě sahali Pražané dokonce po vyrovnání, ale Matoušek si dokázal najít puk i ve zmatku před svojí brankou. Naději ale sešívaným vzal půl minuty před koncem Michal Sztefek, jenž po veliké šanci slávistů zasunul z protiútoku kotouč do prázdné branky Slavie.

Martin Janeček (AZ Havířov): „Chtěli jsme navázat na úspěšné výsledky z minulých kol a to se nám povedlo. Dnešní výkon byl týmový, když zaváhá jeden, okamžitě jej nahradí druhý, když zaváhá druhý, tak je tam ještě brankář a přesně tak by to mělo vypadat. Pokud tak budeme hrát dál, tak budeme sbírat body. Co se týče atmosféry, tak dnes byli fanoušci naším šestým hráčem a moc nám pomohli.“

Milan Razým (HC Slavia Praha): „V poslední době nehrajeme moc dobře a potvrdilo se to ve vstupu do utkání, kdy jsme Havířov pustili do dvoubrankového náskoku a také do několika přečíslení dva na jednoho. Dali jsme sice kontaktní gól, ale soupeř nám opět odskočil na 3:1 a následně i 4:1 a zdálo se, že je po zápase. Podařilo se nám zmobilizovat síly a vstřelit dvě slepené branky, které nás vrátily do zápasu. V závěrečném tlaku ale už vyrovnání nepřišlo.“