ZÁPASY
28.11.2015

Slavia dobyla led Rytířů díky vydařeným přesilovkám a třetí třetině

27.kolo, sobota 28.11.2015, Kladno - Slavia
Kladno

Branky a nahrávky: 19. Pitule (Rudovský, Nash), 37. Skuhravý (Nash, Rudovský), 51. Rudovský (Machač) – 2. Robinson (Vas, Čermák), 6. Mikulík, 45. Čermák (Šafránek), 46. Hruška (Knot), 60. Kubica. Rozhodčí: Zubzanda – Kokrment, Malý. Vyloučení: 7:9, navíc Skuhravý (KLA) 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 2:2. Diváci: 3409. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.

Sestavy

Kladno

Mensator – Nash, Repe, Kolářík, D. Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Horna, Lukáč, Strnad.

Hylák – Kolařík, A. Růžička, Hraško, Pavlin, Andrlík, Knot, Drahorád – Bahenský, Mikulík, Hruška – Robinson, Vas, Čermák – Kubica, Kašpařík, Micka – Nestrašil, Jurík, Šafránek.

Do šlágru kola vstoupili sešívaní o poznání lépe než do utkání s Přerovem. Za necelých šest minut totiž vedli již 2:0. Následovalo ale mnoho vyloučených na obou stranách a Kladno se ještě do úvodní sirény vrátilo do zápasu. V prostřední části navíc přidali Rytíři i vyrovnávací gól a bylo jasné, že o vítězi rozhodne závěrečná dvacetiminutovka. Hned z jejího kraje ale dvakrát udeřili hosté, konkrétně Čermák a David Hruška. Rytíři se ještě zmohli na korigování stavu, definitivní podobu skóre ale dal Kubicův gól do prázdné klece. Červenobílí tak vezou z horkého kladenského ledu nesmírně cenné tři body!

Pražané se poučili z utkání s Přerovem a tentokrát to byli právě červenobílí, komu patřily úvodní minuty zápasu. Již ve 2. minutě vybruslil z rohu kluziště Nathan Robinson, jenž se štěstím nadvakrát prostřelil Mensatora a otevřel skóre utkání. Netrvalo dlouho a nabuzení hosté trestali další chybu v kladenské defenzivě. Milan Mikulík vystihl Bílkovu přihrávku a jel sám tváří v tvář brankáři Rytířů. Útočník Slavie volil krátkou kličku do bekhendu a následné přesné zakončení mezi betony - 2:0 pro Slavii.

Diváci sledovali vyhrocené utkání a rozhodčí vylučovali mnoho hráčů na obou stranách. Kladenští se dostali zpět do zápasu chvíli před úvodní sirénou, kdy využili dvojnásobnou přesilovou hru. Od modré čáry pálil Rudovský a kotouč za Hylákova záda tečoval Tomáš Pitule. Kladenské branka nakopla a sešívaní si museli i nadále pomáhat fauly. A také další gól domácí vstřelili v početní převaze, i když tentokrát v klasické hře pěti proti čtyřem. Nashova střela sice jen zaduněla o zadní mantinel, u odraženého puku byl ale jako první Václav Skuhravý, který bleskurychle poslal kotouč do slávistické svatyně.

Ve třetí třetině sešívaní koncertovali v přesilovkách

Také v závěrečné periodě hrály prim přesilové hry. Sešívaní se dostali zpět do vedení ve 45. minutě, kdy početní převahu přetavil v branku Miloslav Čermák, proti jehož ráně se nedokázal Mensator včas přesunout. Zhruba o minutu později už navíc Pražané opět disponovali dvougólovým vedením. Také oni totiž dokázali zužitkovat přesilovku pěti proti třem. Knotovu střelu vyrazil Mensator jen před sebe, odkud kotouč na druhý pokus uklidil za jeho záda David Hruška.

O vítězi však ještě zdaleka rozhodnuto nebylo, protože se Kladenským v 51. minutě podařilo opět dotáhnout na rozdíl jediné branky. Skuhravý vyhrál vhazování v útočném pásmu přesně na Jana Rudovského a jeho střela z první skončila přesně v horním rohu slávistické branky. Rytíři v závěru mohutně tlačili a dělali vše pro srovnání stavu, poslední slovo ale měli Pražané. Zdeněk Kubica při soupeřově hře bez brankáře dostal příliš prostoru a gólem do prázdné klece stvrdil vítězství Slavie.

Autor Adam Kolář
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.