5. srpen
Slavia Sparta
17:30
10. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
26.9.2016

První třetina nestačila. Most veze z Edenu překvapivě tři body

8.kolo, pondělí 26.9.2016, Slavia - Most
Slavia
1:4
1:0, 0:2, 0:2
Most

Branky a nahrávky: 20. Kverka (M. Drtina) – 24. Alinč (Rod, Kokeš), 35. Válek (Řehoř), 50. J. Šimeček (Mráz), 58. Rod. Rozhodčí: Luczków – Čížek, Potůček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 658. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Sestavy

Slavia

Hylák – M. Drtina, Pohl, Štebih, Knot, Hraško, A. Růžička, Andrlík – Kverka, Šafránek, Mikulík (C) – Rys, Chlouba, Jiránek – Kern, Tuominen, Markovič – Kubica, M. Kadlec.

Most

J. Hübl – Rulík, J. Novák, Kokeš, Hora, Strejček, K. Černý – Rod, Alinč, Smolka – Kubinčák (C), Válek, Řehoř – Mráz, J. Šimeček, Stříbrný – Mical, Slavíček, Trübenekr.

Po úvodní části nic nenasvědčovalo tomu, že by měli mít Pražané se Severočechy větší potíže. Hübl hosty sice dlouho držel, těsně před úvodní sirénou byl ale Kverkou překonán a sešívaní si do kabin nesli těsný náskok. Ve druhé části se ale obraz hry zcela změnil a Most překvapivě otočil průběh utkání. Na hokejky slávistů se s přibývajícím časem vkrádala nervozita a navíc přišel po rychlém kontru hostů jejich třetí gól. Samotná hra bez brankáře v úplném závěru pak překvapivý výsledek jen podtrhla, neboť se Rod nemýlil střelou přes celé kluziště a Mostečtí si tak připisují na své konto velmi překvapivou výhru z Edenu.

Ztichlý Eden a tázavé pohledy jednotlivých fanoušků, ale i hráčů. Poslední tým tabulky ve druhé části uštědřil domácímu výběru lekci z efektivity a dvěma přesnými zásahy se dostal do vedení 2:1. Přitom to mohli být Pražané, kteří mohli držet dvoubrankové vedení.

Úvodní perioda totiž nenaznačovala, že by měl mít papírový favorit zápasu se Severočechy nějaké větší potíže. Slávisté nastoupili do zápasu plně koncentrovaní a brzy zamkli svého soka v jeho obranném pásmu. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se Slavia poprvé prosadí a úvodní brankou položí základ ke snadnému vítězství. Nakonec skutečně úvodní branka přišla ještě před první sirénou. Do té doby výborného Hübla překonal při přesilové hře dorážející Jaromír Kverka.

Zmar a překvapivý obrat ve druhé části

Prostřední dvacetiminutovka ale přinesla zcela odlišný obraz hry. Mostečtí se sice nemohli opřít o byť jediného fanouška ve svém sektoru, vše ale vynahradili houževnatostí a bojovností. Nejprve ještě rozhodčí pro kopnutí neuznali gól sešívaných, následně už přišel obrat hostů. Ve 24. minutě doplatili Vršovičtí na pasivitu ve vlastní třetině, kterou potrestal přesným projektilem k tyčce z mezikruží Jan Alinč.

Pražané se snažili najít ztracený klid, jenže marně. Navíc bylo brzy ještě hůř. Ve 35. minutě potrestali Hraškovu lehkovážnou rozehrávku Řehoř s Ivanem Válkem, první jmenovaný našel druhého u vzdálenější tyčky a Hylák se proti střele z první přesunout nestačil. Snaha slávistů o odpověď v prostředním dějství srovnání nepřinesla, a tak ležel na bedrech domácí před závěrečnou částí úkol, neočekávaný, ale o to obtížnější...

Zvrat nepřišel, body míří na sever Čech

A nakonec také neřešitelný. Slávisté sice měli herně navrch, chyběla ale jakákoliv překvapivá myšlenka. Proti byl také jistý Hübl. Naopak s postupem času kupili sešívaní stále více chyb a po jedné z nich udeřili hokejisté Mostu potřetí. Hosté jeli do přečíslení dvou na jednoho, které Jaroslav Šimeček přetavil v branku přesnou střelou pod horní tyčku.

V závěru duelu sáhli červenobílí pochopitelně ke hře bez brankáře, jenže ani ta druhý zásah nepřinesla, naopak. Domácí nehráli v šesti ani deset vteřin, když přes celé hřiště trefil odkrytou svatyni Slavie Tomáš Rob, jenž tak pečetil velmi překvapivou, ale zaslouženou výhru Mostu.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Z naší strany se nám zápas vůbec nepovedl. I když jsme možná na střely byli lepší, tak nám chybělo finální zakončení. Věděli jsme, jaký soupeř přijede, a řekl bych, že k podcenění nedošlo. Spíš byla křeč v zakončení a chyběla nám lehkost, což se projevilo na výsledku. Dostali jsme se do vedení 1:0, což bylo super. Pak jsme přidali druhý gól, který bohužel nebyl uznaný, ale do konce zápasu zbývalo dost času na to, aby se s utkáním ještě dalo něco dělat. Pro nás je to ztráta tří bodů ať hrajeme s prvním nebo posledním. Je to pro nás soupeř jako každý jiný, my se zase musíme připravit na další zápas.“

Jiří Doležal (HC Most): „Myslím si, že od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a byli jsme nebezpečnější. Když nás domácí zamkli a měli hodně nebezpečné střely, Jarda Hübl nás podržel. Ty chyby, které děláme v jiných zápasech, tentokrát nebyly. Snažíme se hrát vždycky to, co si řekneme, ale většinou hloupě chybujeme, to je to, co nás stojí zápasy. Kromě zápasu v Budějovicích, kde jsme dostali sedm gólů, jsme nebyli úplně špatní. Srážely nás individuální chyby v závěru zápasů, čehož jsme se dnes vyvarovali. Proto si asi odvážíme všechny tři body.“

Autor Adam Kolář
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 12.6.2021

Od Chance ligy čekám kvalitní hokej. Bude se to řezat už od prvního kola, myslí si Knotek

Až v příštím týdnu vyjedou slávisté v rámci přípravy na novou sezonu na led, nebude u toho chybět ani nejnovější posila Tomáš Knotek. Jedenatřicetiletý útočník si zahraje v první lize po deseti ...

Číst více
A-TÝM 11.6.2021

Slávisté si zahráli fotbalové utkání proti účastníkovi okresního přeboru

Než vyjedou příští týden na led, zpestřili si hokejisté Slavie letní přípravu fotbalovým utkáním proti Kostelci u Křížků. S účastníkem okresního přeboru ve čtvrtek večer prohráli 2:4.

Číst více
A-TÝM 10.6.2021

Slavia získala posilu do útoku, do Edenu přichází Tomáš Knotek

Nejnovější posilou slávistické ofenzivy se stal Tomáš Knotek. Jedenatřicetiletý forvard má bohaté zkušenosti z extraligy, v poslední sezoně působil v nejvyšší francouzské lize.

Číst více
FANOUŠCI 4.6.2021

Přijďte si zahrát beach volejbal s hráči Slavie!

Pátý ročník beach volejbalového turnaje smíšených týmů hráčů a fanoušků se uskuteční na kurtech za sportovní halou Eden v úterý 22. června od 17:30. Zahrát si může každý bez rozdílu pohlaví, věku či ...

Číst více