23. říjen

Frodl čaroval na Kladně a Slavia veze domů tři body

30.kolo, sobota 3.12.2016, Kladno - Slavia
Kladno

Branky a nahrávky: 16. Pohl (Schleiss, Šagát). Rozhodčí: Kašík – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2369. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 0:1.

Sestavy

Kladno

Hanuljak – Drtina, Repe, Kehar, Růžička, Ulrych, Ptáček, Zelingr – Kloz, Burger, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Redlich, Zikmund, Cetkovský.

Frodl – Bača, Novák, Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Růžička, Andrlík – Jankovský, Dušek, Kadlec – Schleiss, Šagát, Kverka – Tejral, Kubica, Krliš – Matějka, Kružík.

Již ve čtyři hodiny startoval na Kladně jasný šlágr 30. kola. Domácí Rytíři byli po většinu zápasu o něco lepším celkem, ale Slavia poctivě bránila a v bráně ji držel fenomenální Dominik Frodl. Sešívaným díky tomu tak stačil k výhře jediný gól, který vstřelil v 16. minutě Pohl.

Slávisté v rámci třicátého kola zavítali na led ČEZ stadionu, který je domácím kolbištěm Rytířů z Kladna. Pražanům chybělo hned několik hráčů. Ryse se Šafránkem nepustil do zápasu zdravotní stav a nenastoupili ani Endál s Beránkem. První start si naopak připsala nová posila Václav Krliš. Sešívaní museli hned ve druhé minutě čelit po faulu Knota přesilovce, ale oslabení zvládli naprosto bravurně a domácí do ničeho nepustili.

Přesto se však Rytíři dostali více do tempa, byli lepším týmem na ledě, ale žádnou velkou šanci Frodl řešit nemusel. V 16. minutě si zahráli přesilovku také červenobílí a dokázali v ní udeřit. Na modré čáře natáhl ke střele Jan Pohl a rána prošla až do brány. Do konce třetiny se již nic významného nestalo a spokojenější tak byli Pražané.

Druhá perioda začala podobně jako ta první a slávisté šli brzy do oslabení, ale i tentokrát se dokázali ubránit. Ve 26. minutě se do velké šance dostal Dušek, ale sám před Hanuljakem skórovat bohužel nedokázal.

Čisté konto na Kladně bylo pro Frodla prví v sezóně

Po sérii faulů v polovině zápasu hráli sešívaní přesilovku 4 na 3, ale Hanuljak všechny pokusy červenobílých pochytal. Zbytek třetiny se poté nesl ve znamení převahy domácího celku, ovšem Frodl si počínal bezchybně.

Závěrečná třetina začala jak jinak než přesilovkou Kladna, ale proti Jánskému se blýskl parádním zákrokem Frodl, který za další tři minuty zlikvidoval rovněž samostatný únik Tenkráta. Slávisté dostali ve 49. minutě minutovou příležitost přesilovky pěti proti třem, ovšem i Hanuljak se v bráně činil.

Ryšavý gólman Slavie si připsal další vynikající zákrok lapačkou v 52. minutě proti Klozovi a sešívaní už nejtěsnější možné vedení udrželi a to i přesto, že domácí ještě v závěru zkusili hru bez brankáře.

František Kaberle (Rytíři Kladno): Nám se domácí zápasy v poslední době nedaří. Nepomohlo nám ani to, že se soupeř dostal do vedení z přesilovky. Nám se bohužel nepodařila žádná proměnit, i když jsme měli nějaké šance a myslím si, že jsme měli i mírnější převahu. Bez gólů se nedá vyhrávat. Klukům ale nemůžu upřít bojovnost a snahu.

Milan Razým (HC Slavia Praha): Po předchozím zápase, kdy jsme jasně propadli, jsme sem přijeli s jasným cílem - hrát dobře do obrany. Ještě nám chybí několik hráčů základní sestavy, takže jsme se snažili eliminovat útočnou sílu Kladna. To se nám vcelku podařilo, i když si samozřejmě několik brankových šancí vytvořili. To ale pochytal dnes neprůstřelný Frodl. Samozřejmě jsme za tři body vděční. Celý tým podal bojovný výkon, hráli jsme, na co jsme měli a to bylo podpořené vynikajícím výkonem gólmana.

Autor Michal Borovan
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...