Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
7.1.2017

Jankovský rozsekl moravské drama, slávisté v Prostějově urvali triumf

39. kolo, sobota 7.1.2017, Prostějov - Slavia
Prostějov
2:3
0:1, 1:1, 1:1
Slavia

Branky a nahrávky: 37. Rudovský (L. Krejčík), 59. L. Krejčík (Martin Novák, Rudovský) – 10. Krliš (Kubica), 28. Šmerha (J. Müller, Kružík), 60. Jankovský (J. Holý, J. Novák). Rozhodčí: Obadal-Bryška, Poruba. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1325. Střely na branku: .43:21 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 2:2 2:3.

Sestavy

Prostějov

Kantor – Vokurka, A. Holík (A), T. Kvapil, V. Zadražil, Protivný, Štindl – Luňák, Venkrbec (C), Indra – Martin Novák, Rudovský, Švec – L. Krejčík, Šlahař, Žálčík – Matuš, Hozák, Augustin – Zabloudil.

Slavia

Frodl – Bača, J. Novák (A), Kolařík (A), J. Holý, Knot (C), A. Růžička – Jankovský, Šafránek, Rys – Schleiss, Kubica, Krliš – Šmerha, J. Müller, Kružík – Andrlík.

Fantastický Frodl, ofenzivní dostihy a Jankovského trefa za pět dvanáct. Tak vypadal slávistický duel v Prostějově, odkud sešívaní nakonec vezou všechny body za výhru 3:2. Svým příznivcům však řádně prověřili nervové soustavy. V zápase s Jestřáby už totiž vedli o dva góly, domácím se ale v závěru podařilo vyrovnat a duel spěl do prodloužení. Půl minuty před sirénou zaúřadoval Jankovský. Červenobílý forvard se na modré čáře opřel do střely a vystřelil Slavii vítězství.

Dvě hlavní postavy prvního dějství? Slávistická dvojice Frodl, Krliš. Prvně jmenovaný zastavoval v úvodu duelu s Jestřáby jednu prostějovskou akci za druhou a učinil z červenobílé klece nedobytnou pevnost. Mladý útočník s šestatřicítkou na zádech na druhé straně dokázal překonat Kantora a dostat své mužstvo do vedení.

Samotný začátek zápasu však vypadal pro sešívané všelijak. Jestřábi roztáhli křídla a na ledě doslova létali. Frodl však vytahoval zákroky jako na běžícím páse a nervoval domácí střelce. Vyzrál jak na Venkrbcův pokus zblízka, tak na Novákův samostatný únik a bekhendové zakončení, které zlikvidoval lapačkou.

Po neúspěšných pokusech Jankovského s Rysem vzal osud duelu do svých rukou Václav Krliš. Slávistický forvard si po vhazování našel Kubicovu přihrávku a šikovnou střelou zápěstím z ostrého úhlu v 10. minutě propálil Kantora. Svou brankou dostal sešívané na koně a navíc utnul vlastní čekání na gól v červenobílém dresu.

Změna skóre odstartovala ofenzivní žně, kterým chybělo jediné – další vsítěná branka. Kubica předvedl před klecí Jestřábů skvělou stahovačku, nakonec však mířil mimo. Proti Jankovského sóloakci výborně zakročil Kantor. A poradil si i se Schleissovým bekhendem, jejž vytěsnil vyrážečkou. Minutu před sirénou nedovolil Prostějovu vyrovnat Frodl, který zastavil Žálčíkovu velkou šanci dalším slušným zákrokem.

Jestřábům vyšla stíhací jízda, pak je srazil Jankovský

Maskovaný muž ve službách celku z Edenu se vyznamenal i v prostřední periodě. Nejprve vychytal Kvapilův jedovatý projektil z mezikruží, a poté vyzrál i na Šlahařovou dělovku z levého kruhu.

Slavia kontrovala gólem. V čase 27:15 si na puk počíhal u levé tyče Tomáš Šmerha, jenž vykouzlil stahovačku a zacílil přesně do pravého horního rohu prostějovské svatyně. O devět minut později se kýžené trefy do černého dočkali také Jestřábi. S ránou od modré čáry si Frodl ještě poradil, následná rána Jana Rudovského z levé strany mu však prošla mezi betony.

Závěrečná část patřila brankářům. Zejména domácí borci si v pravidelných intervalech vylamovali zuby na vynikajícím Frodlovi. Ve slávistických řadách vynikl dobrou příležitostí Kubica. Ten se sice výborně natlačil do brankoviště, proti jeho zakončení ale Kantor postavil pravý beton.

Po sérii faulů na obou stranách se v 59. minutě dostali do hry v početní výhodě domácí a Lukáš Krejčík situace využil. V těsné blízkosti před Frodlem překonal slávistického gólmana střelou nad levý beton.

Když už se na prostějovském zimním stadionu schylovalo k prodloužení, zasáhl do děje moravského hokejového dramatu Václav Jankovský, který krásnou dělovkou od modré definitivně rozhodl o sešívaném vítězství.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 1.4.2026

Slavia pokračuje ve formování kádru. Zůstávají i Průžek a Havránek

Slavia uplatnila opce na útočníka Jiřího Průžka a obránce Štěpána Havránka, oba tak budou pokračovat v Edenu i v nadcházející sezoně.

Číst více
MLÁDEŽ 1.4.2026

Šesťáci Slavie vyhráli Ligu mladších žáků

Slávisté ze šesté třídy mají za sebou velmi úspěšnou sezonu a slaví první místo v Lize mladších žáků. Po deseti výhrách a dvou porážkách ovládli základní část, v nadstavbě si pak dokráčeli pro zlato ...

Číst více
FANOUŠCI 30.3.2026

Aukce hraných dresů z uplynulé sezony právě odstartovala!

Získejte originální hraný červený nebo černý dres, ve kterých slávisté nastupovali v domácích zápasech sezony 2025/26.

Číst více
ROZHOVORY 28.3.2026

Knotek: Play-off může být pro spoustu kluků dobrá zkušenost

Útočník Jan Knotek letos strávil svou první sezónu v dresu Slavie. „Vrátil jsem se domů. Vždycky jsem si ještě chtěl zahrát doma v Praze, byl to pro mě splněný sen," říká forvard sešívaných. V ...

Číst více