8. březen
VSTUPENKY
ZÁPASY
9.9.2016

Ani do třetice to juniorům nevyšlo. Nad jejich síly byli Piráti

3.kolo, pátek 9.9.2016, Chomutov - Slavia
Chomutov

Branky a nahrávky: 7. Navrátil, 8. Šilar (Lidák, Kulich), 28. Navrátil (Novák, Gröger), 31. Palička (Rindoš, Lidák), 51. Novák (Rindoš) – 30. Šteiner (Fiala, Matějka), 49. Kohút (Šmerha, Zderadička), 54. Zderadička (Heldák). Rozhodčí: Místecký – Hynčica, Mašak. Vyloučení: 7:6. Diváci: 100. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

Sestavy

Chomutov

Pavlát (Strejc) – Hlaváček, Gröger, Daniel Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Běhula – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Navrátil, Šilar, Adámek

Vacula (Šofr) – Zderadička, Krásný, Chládek, Duda, David Novák,Chvála – Matějka, Fiala, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Hradil, Kohút, Furch, Patočka

Stejně jako v předešlých dvou utkáních slávisté nezískali první body v letošní sezoně. Proti Chomutovu museli celý zápas dotahovat pohodlný náskok domácích, povedená třetí třetina už na zdramatizování zápasu nestačila. Sešívaní tak odjíždí domů bez bodu, o úspěch se pokusí v sobotu na ledě Plzně.

Vyrovnaný závěr zlomila dvouminutovka domácích, při které dali Piráti dvě branky. Jakub Navrátil nejdřív ujel po křídla a střelou k bližší tyči prostřelil Vaculu.

Hned v 8. minutě Chomutov odskočil na dva góly, když se Daniel Šilar prosadil přesnou tečí mimo dosah slávistického brankáře.

Slávisti byli zaskočení a těžko se dostávali ke kloudné útočné akci. V první třetině je navíc brzdili tři vyloučení proti žádnému trestu Pirátů.

Piráti se nenechali dohnat ani na píď

Poměr vyloučených byl ve druhé části přesně opačný, ani jednu z přesilovek ale sešívaní nevyužili.

Piráti na druhé straně odskočili už na tři góly. Obrana Slavie znovu zaspala a do samostatného úniku se dostal Jakub Navrátil. Přesná střela k tyči nedala Vaculovi šanci.

V polovině se slávisté přeci jen probrali a snížili na 1:3. David Šteiner proklouzl do útočného pásma a rychle vystřelil. Domácí gólman Pavlát puk chytil, jenže ho neudržel v lapačce a kotouč následně doklouzal až za čáru.

Jenže vzepření sešívaných trvalo jenom minutu, než Filip Palička z mezikruží opět poslal domácí do třígólového trháku.

Vítězství v poslední třetině úspěch nepřineslo

Dohonit náskok domácích chtěla Slavia hned od začátku poslední třetiny. Jenže Pavlát se v brance Pirátů tentokrát činil, a to i proti několika velkým šancím.

Snížení na 2:4 tak přišlo až ve 49. minutě. Krásnou přesilovkovou akci po ose Šmerha–Zderadička zakončil přesně David Kohút.

Jenže bohužel se opakoval scénář z druhé třetiny – domácí si bleskově vzali vedení zpět. Po mnutě a půl totiž využil přesilovku Chomutova Daniel Novák.

Obrovskou šanci Kohúta, který jel úplně sám na branku, pak zhatil brankář Pavlát.

Čas kvapem utíkal a slávisti pořád ztráceli tři branky. V 54. minutě rozhodl Filip Zderadička ranou od modré o tom, že alespoň poslední třetinu hosté ovládli.

Celkové skóre 5:3 ale hovoří jasně pro domácí. Sešívaní tak na první body čekají dál, o reparát se pokusí v sobotu na ledě Plzně.

Autor Jakub Slunečko
SESTŘIHY 6.3.2021

Sestřih zápasu: Prostějov - Slavia 2:5

V posledním venkovní zápase základní části nastříleli slávisté Prostějovu pět gólů. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů.

Přehrát video
ZÁPASY 6.3.2021

Další venkovní výhra. Slavia porazila Prostějov

V předposledním kole základní části Chance ligy zvítězila Slavia 5:2 v Prostějově a nově polepený autobus pokřtila výhrou. Prosadili se Adam Sedlák, David Šteiner, Filip Kuťák, Tomáš Šmerha a do ...

A-TÝM 5.3.2021

Do vyřazovacích bojů s novým autobusem!

Před blížícím se play-off jsme oblékli náš autobus do zbrusu nového kabátu, který připomíná naši dlouholetou tradici i největší novodobé úspěchy, kterými jsou extraligové tituly z let 2003 a 2008.

MLÁDEŽ 4.3.2021

Slavíček se připravuje s osmnáctkou v Litoměřicích

Slávistický útočník Šimon Slavíček je členem širšího kádru připravujícího se na mistrovství světa hráčů do 18 let. Pozvánku dostal i na zatím poslední kemp, který probíhá tento týden v Litoměřicích.