8. březen

Juniorka podlehla Zlínu, moravský trip Slavii nevyšel

29.kolo, čtvrtek 22.12.2016, Zlín - Slavia
Zlín

Branky a nahrávky: 1. Gazda (Karafiát, Václavek), 21. Václavek (Karafiát, Gazda), 22. Stiksa (Hefka), 28. Dluhoš (Mikulec, Dvořáček), 30. Václavek (Miko), 43. Mikulec (Dvořáček, Gazda), 48. Václavek (Miko, Karafiát), 59. Váňa (Karafiát), 60. Mikulec (Kotek, Váňa) – 56. Furch (Heldák). Rozhodčí: . Vyloučení: Vrba – Wesley, Čelechovský. Využití: 3:1. Diváci: 76. Střely na branku: . Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1.

Sestavy

Zlín

Šimonů – Dluhoš, Váňa, Procházka, Jenáček, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Hefka, Kenša, Miko, Václavek, Mikulec, Karafiát, Dvořáček, Strmiska, Stiksa, Horváth.

Vecka (30. Vacula) – Zderadička, Krásný, Vobořil, Novák, Valík, Melovič, Chvála – Matějka, Kučera, Šteiner, Heldák, Koulouch, Šergl, Šmerha, Hradil, Mareček, Furch, Patočka.

Sešívaným se nepovedlo ani druhé utkání na moravské půdě. Se ševci ze Zlína prohráli 1:9 a nezískali v předvánočním období jediný bod. Přestože po první třetině svítilo na světelné tabuli skóre 0:1, v té další se Zlínští utrhli ze řetězu a nasázeli do slávistické klece čtyři góly. V podobném duchu se nesla i závěrečná perioda. Za Slavii už jen korigoval Furch.

Na stadionu Luďka Čajky běžela desátá minuta, když se poprvé v utkání měnilo skóre. Domácí využili přesilovku, kterou jim svým faulem nabídl Novák a otevřeli gólový účet moravskopražského měření sil. Po vhazování a rychlé akci se prosadil Daniel Gazda. Slavia sice v závěru první periody tlačila, vyrovnávací trefu však vsítit nedokázala.

Zlínští naopak chytili střeleckou slinu a v prostředním dějství zasypali červenobílou klec sprškou gólů. Nejprve rozvlnil síť za Veckovými zády Jan Václavek. Ve 22. minutě pak zvýšil na třígólový náskok Filip Stiksa.

A ze strany domácích juniorů to ještě nebylo vše. V čase 27:46 vjela do obranného pásma Slavie trojice Mikulec-Dvořáček-Dluhoš. Posledně jmenovaný Jan Dluhoš nekompromisně zakončil. Když pak přidal po tvrdé ráně pod břevno Jan Václavek pátou branku, přepustil Vecka ve své svatyni místo Vaculovi.

Ani ten však neodjel z ledu bez ztráty kytičky. Ve 43. minutě kapituloval po projektilu Jana Mikulce a o pět minut později lovil kotouč ze sítě znovu, když pohlednou kombinaci ševců pohotově zakončil Jan Václavek. Ten tímto zásahem navíc zkompletoval hattrick.

Šestapadesátá minuta znamenala čestný úspěch pro hostující Slavii. Ve hře při početní výhodě se po přihrávce Heldáka postaral o sešívaný gól Aleš Furch. Domácí však zakončili podařené odpoledne dalšími dvěma trefami do černého. V čase 58:12 prostřelil maskovaného muže v hostující brance Vladimír Váňa. Půl minuty před koncem přidal vlastnímu vítězství punc ještě Jan Mikulec.

Autor Martina Kramerová
SESTŘIHY 6.3.2021

Sestřih zápasu: Prostějov - Slavia 2:5

V posledním venkovní zápase základní části nastříleli slávisté Prostějovu pět gólů. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů.

Přehrát video
ZÁPASY 6.3.2021

Další venkovní výhra. Slavia porazila Prostějov

V předposledním kole základní části Chance ligy zvítězila Slavia 5:2 v Prostějově a nově polepený autobus pokřtila výhrou. Prosadili se Adam Sedlák, David Šteiner, Filip Kuťák, Tomáš Šmerha a do ...

A-TÝM 5.3.2021

Do vyřazovacích bojů s novým autobusem!

Před blížícím se play-off jsme oblékli náš autobus do zbrusu nového kabátu, který připomíná naši dlouholetou tradici i největší novodobé úspěchy, kterými jsou extraligové tituly z let 2003 a 2008.

MLÁDEŽ 4.3.2021

Slavíček se připravuje s osmnáctkou v Litoměřicích

Slávistický útočník Šimon Slavíček je členem širšího kádru připravujícího se na mistrovství světa hráčů do 18 let. Pozvánku dostal i na zatím poslední kemp, který probíhá tento týden v Litoměřicích.