23. říjen

2:1p
0:0, 0:1, 1:0 - 1:0
Chomutov

Branky a nahrávky: 53. Kohút (Kolouch, Chvála), 62. Valík (Šmerha) – 40. Részegh (Krejčiřík). Rozhodčí: Lacina – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 30:54. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Sestavy

Vacula – Zderadička (C), Valík, Melovič, Chvála, Vobořil, Rittig – Matějka, Martínek, Kolouch, Šergl, Šmerha, Mareček, Kohút, Furch, Novák

Chomutov

Pavlát – Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Hajič – Lauko, Kover, Polák, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Rindoš, Šilar, Wágner, Adámek

53. Tolik zákroků si připsal sešívaný gólman v zápase proti severočechům. Za svá záda pustil jen jediný puk a velkou měrou tak přispěl k druhému vítězství červenobílých v řadě! Bojovný výkon vršovických borců potvrdil v prodloužení krásnou brankou Dominik Valík.

Během první třetiny se oba týmy spíše oťukávaly, mnoho šancí, nebo dokonce tutovek, k vidění nebylo. Více práce měl Vacula pouze s projektilem chomutovského Hajiče, parádní zákrok také vytáhl ve dvacáté minutě proti jednomu z dorážejících hráčů soupeře.

Prostřední dějství načal samostatným únikem Wágner, domácí gólman byl ovšem opět na svém místě a nedovolil vycestovat kotouči až za brankovou čáru. Nedlouho poté se konečně osmělili i Pražané. Pěknou akcí zakončenou prudkou střelou z otočky se prezentoval Viktor Martínek, jeho projektilu ale pár centimetrů chybělo. V dalších šancích se objevil Aleš Furch nebo Tomáš Šmerha, ani jeden z nich se ale nedokázal prosadit a udeřili tak hosté. Pouhých pět vteřin před zazvoněním sirény se na brankovišti zjevil Tamás Részegh a procpal kotouč mezi tři tyče.

Závěrečná třetina přinesla vyrovnání sympaticky bojující sešívané party. Valík se sice ještě, i přes krásnou individuální akci, neprosadil, ale po pěkné akci Daniela Koloucha a Davida Kohúta se již na domácí střídačce slavilo. Střelou z bezprostřední blízkosti se do střelecké listiny zapsal druhý jmenovaný a poslal utkání do prodloužení. V něm červenobílí přežili oslabení a poté udeřili. Tomáš Šmerha u levého mantinelu vybojoval puk, přesprintoval do útočného pásma a vyzval ke skórování Dominika Valíka, který nedal hostujícímu Pavlátovi šanci a přisoudil sešívaným bonusový bod navíc.

Kluci mi hodně pomáhali, byl to týmový výkon, hlásí Vacula

Hrdinou utkání se bezesporu stal mrštný strážce sešívané svatyně Daniel Vacula. Utkání se mu samozřejmě hodnotilo dobře: "Začátek se nám příliš nepovedl, soupeř nás dost tlačil, naštěstí jsme to ale vydrželi a postupem času jsme se dostali do hry," načal rozhovor mladý slávista. "Pět bodů z posledních dvou zápasů je super, akorát škoda, že takhle nehrajeme od začátku sezony."

Co se týče vlastního výkonu, byla červenobílá dvojka překvapivě skromná. "Hráli jsme týmově, do obrany, kluci mi hodně pomáhali. Potom ty zákroky přichází tak nějak samy, zase úplné extra šance jsem chytat nemusel, většina z toho byly střely, které jsem viděl," svěřoval se Vacula. "Kluci výborně odstavovali hráče, což mi moc pomohlo. Byl to prostě týmový výkon."

O mladého gólmana se ale v průběhu třetí třetiny musela sešívaná střídačka chvíli strachovat. Po souboji před brankou totiž zůstal Vacula chvíli ležet na ledě. "Rozhodčí pozdě přerušil hru po tom, co jsem pokryl kotouč. Soupeř pak do mě najel, trefil mě do helmy, dostal jsem ránu do nosu. Potřeboval jsem se trochu otřepat, tak jsem tam chvíli ležel, ale bez problémů jsem pak mohl pokračovat dál," svěřoval se talentovaný brankář.

A aby toho nebylo málo, Daniel Vacula si na své konto připsal i gesto fair play. V poslední minutě utkání, při přesilové hře soupeře přiznal rozhodčímu, že tečoval kotouč směřující do ochranné sítě. "Předtím, než puk zamířil od břevna mimo led, tečoval jsem ho špičkou lapačky. Není důvod, proč bych něco takového neměl přiznat," uzavíral rezolutně Vacula.

Petr Novák (HC Slavia Praha): Podali jsme podobný bojovný výkon, jako minulý zápas a přineslo to úspěch. Ubránili jsme velké množství soupeřových přesilových her, za celý zápas kluci podcenili jen jedno střídání, ve kterém soupeř skóroval. Ve třetí třetině, díky nasazení a bojovnosti, kluci srovnali a v prodloužení jsme pak po ubráněné přesilovce rozhodli z rychlého protiútoku. Za vítěství jsem samozřejmě hrozně rádi.

Libor Řepík (Piráti Chomutov): Bohužel jsme odehráli úplně stejný zápas, jako v minulém kole s Kladnem. Máme za ten zápas třicet, čtyřicet střel a nedáme z toho žádný, nebo maximálně jeden gól. A na to se venku hrát nedá. Celý zápas jsme hráli u soupeře, byli jsme lepším týmem, ale s jedním gólem se prostě nedá vyhrát

Autor Adam Nejedlý
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...